На море в Турция - тема 19

  • 154 793
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 611
Миналата година бяхме в  Ideal Prime Beach,Мармарис  и бяхме супер доволни.Живот и здраве  края на септември или началото на октомври пак сме там .Цените са страхотни за това което  получаваш там.Храната не спира през целият ден (само за 30 минути от 11:30-12:00 между късната закуска и външният ресторант) Единствено анимацията беше малко вяла.
Вие на охранване ли отивате там? Излиза, че само 30 мин. отделяте за други занимания.  Wink
Няма как ,криза е Simple Smile
Майтапа на страна,вметнах го защото ми направи впечатление самата концепция на хотела.Определено хотела си струва , цените са добри в края на сезона,а температурите приятни.
самата концепция на хотела  newsm04 newsm12

# 721
  • Мнения: 14 418
Миналата година бяхме в  Ideal Prime Beach,Мармарис  и бяхме супер доволни.Живот и здраве  края на септември или началото на октомври пак сме там .Цените са страхотни за това което  получаваш там.Храната не спира през целият ден (само за 30 минути от 11:30-12:00 между късната закуска и външният ресторант) Единствено анимацията беше малко вяла.
Вие на охранване ли отивате там? Излиза, че само 30 мин. отделяте за други занимания.  Wink
Няма как ,криза е Simple Smile
Майтапа на страна,вметнах го защото ми направи впечатление самата концепция на хотела.Определено хотела си струва , цените са добри в края на сезона,а температурите приятни.
самата концепция на хотела  newsm04 newsm12

Подкрепям такава концепция!
У дома сме на диета и припкаме та там ,за да наваксаме Joy

# 722
  • Мнения: 242
Добре дошли на всички завърнали се и чакаме снимки!
Имам питане - може ли в ръчния багаж да се носи тенис ракета? /при пътуване със самолет/

# 723
  • Мнения: 260
Добре дошли на всички завърнали се и чакаме снимки!
Имам питане - може ли в ръчния багаж да се носи тенис ракета? /при пътуване със самолет/
Да ,няма проблем!

# 724
  • Мнения: 242
Добре дошли на всички завърнали се и чакаме снимки!
Имам питане - може ли в ръчния багаж да се носи тенис ракета? /при пътуване със самолет/
Да ,няма проблем!
Благодаря!

# 725
  • Мнения: 164
3дравейте, дами  Hug
Почивам в Турция от 2007 година всяко лято. И3бирах първо курорта, след това хотела. И3бора ми на хотел бе случаен; бе3 предварително проучване; бе3 събиране на необходимата информация. Ра3читах и3цяло на агента от ТО фирма. Сами ра3бирате, че то3и и3бор на почивка, водеше до някои и3ненади и ра3очарования.
Случайно попаднах на темата " На море в Турция", която чета редовно от две години.
Искам да и3кажа своята голяма благодарност към всички вас и прекрасната ви тема  bouquet
Благодарение на вас, се научих да се оценявам, като клиент. Научих се да и3бирам преци3но хотела в който искам да почивам. Научих се на десетки, дребни на пръв поглед неща, които могат на помрачат една желана почивка. Благодарение на вас, получих ценна и поле3на информация свър3ана с почивките ми в Турция.
И3бора ми на хотели 3а 2011 и 2012 година бе перфектен...съответно и ваканциите ми бяха перфектни.
Отново ви благодаря  bouquet
Ще продължавам да ви чета, мили дами  bouquet 3ащото и а3, като всички вас очаквам лято 2013 Simple Smile
На всички, чиято ваканция е приключила, пожелавам да съхранят красивите спомени. На всички, чиято почивка предстои, желая - лек път и само положителни емоции!



# 726
  • Мнения: 242
Здравей vanq_6119! Добре дошла в тази тема! Пристигането ти е съвсем на време, за да раздвижиш темата в тези летни горещини. Ако имаш желание можже да споделиш повече подробности от твоята почивка. Така ще има още едно мнение, което ще вземем предвид при следващия избор.

# 727
  • София
  • Мнения: 2 437
Ех, че мило мнение прочетох  bouquet
Сподели повече за отминалите почивки ако имаш желание.

# 728
  • Мнения: 48
Моля ви помагайте,хотела който харесах е зает и утре трябва да платя Bodrum Holiday Resort или Isis Hotel в Бодрум.Кой е по-добрият избор?

Е в крайна сметка избрах и платих капаро за Isis Club & Spa в Бодрум. Някой да е ходил или да е по-запознат с хотела?Намерих основно лоши отзиви,а и в двете туристи4ески агенции,в които ходих ми го препоръ4аха горещо и между останалите хотели,които избрах казаха 4е няма защо да не се колебая специално за Исис.
Странно е това с лошите мнения,като вси4ки агенции ми го препоръ4аха.Или критериите на 4уждите туристи са много по-разли4ни или агенциите не са наясно ?! Диана_Дон ти мисля ми беше споменала този хотел,но тогава ми идваше скъп.Била ли си там,някакво мнение?Някой друг да има впе4атления?

# 729
  • Мнения: 23
аз също ще бъда в бодрум края на август
и нямам никакви  специални  изисквания към хотела  най  малко пък анимация и забавления.агенцията  ми  препоръча  хотела  и прочетох  доста  мнения на туристи които бяха доста  противоречиви  така че не им обърнах кой знае колко внимание.
по принцип аз съм позитивен човек и рядко нещо може да ми развали почивката .
като че ли  най  мнго държа храната  да ми  допадне а досега никога в Турция  не се е случвало да се разочаровам.
да добавя че аз също избирам първо  мястото после хотела

# 730
  • Мнения: 164
 3дравейте, дами  Hug
Благодаря 3а радушния прием.
Всички вие имате толкова богати по3нания 3а хотелите в Турция, че се притеснявам да споделя моя скромен опит. Все пак ще се опитам да ра3кажа 3а първата ми почивка; най- луксо3ната ми почивка и последната ми почивка. Както и някои подробности, които смятам, че могат да ви бъдат от пол3а.
Като начало - нашата компания, от три семейства, предпочита курортите по Егейското крайбрежие на Турция. Само един път сме били в района на Анталия. Едната ми приятелка има фобия от летене и 3аради нея, не пътуваме със самолет ( неудобството от дългия път не е по-важно от приятелството ).Пътували сме четири пъти с автобус и два пъти със собствен транспорт. Курортите в които сме били : Мармарис, Бодрум, Кушадасъ, Анталия - Белек, Дидим. Айвалък - междинна почивка.
А3 смятам, че най-важното е - да се тръгне с положителна нагласа; с очакване 3а прекрасно и3живяване в компанията на бли3ки приятели.
Първата ни почивка беше в Мармарис. Всичко стана, като на шега, 3а няколко дни и се намерихме в автобуса. 3наехме името на хотела и нищо повече  Пътувахме с малка тур. фирма; спокойно; с чести спирки и преспиване в Айвалък. След бли3о два дни пътуване и3 Турция  пристигнахме в Мармарис - х-л Клуб Палм. Хотела - на 4-5 линия, скромен, малък,малко дворче, два корпуса и два басейна. Чисто, спокойно, сносна храна, плажа далече и...толкова.Още на втория ден ра3брахме, че  почивката ни в Турция ще се преименува от " На море в Турция" в " На басейн в Турция" + " На екскур3ия в Турция ". Посетихме Памуккале; Острова на Клеопатра;нощна яхта с дискотека; бар - вариете; вечер се ра3хождахме и3 Мармарис, сядахме в приятни 3аведения. На връщане 3а България посетихме Ефес и гроба на Дева Мария; направихме обиколка на Кушадасъ; отново нощувка в Айвалък и финал.
Останахме доволни и то3и първи досег с турски курорт ни накара да 3абравим нашето Черноморие ( ка3вам го със съжаление ). Сега след като сме били на по-хубави места и хотели си спомняме с усмивка и дори носталгия 3а Клуб Палм.
Най- луксо3ната ни и вълшебна почивка : Анталия - Белек - Риксос Премиум
Пътувахме със собствен транспорт - две коли. Бе3 да правим междинна нощувка.Шофьорите се сменяха, правихме чести почивки, но пътя е уморителен - спор няма. Всичко това бе 3абравено с вли3ането ни в хотела. Никога не съм била на по- луксо3но място!!! Посрещнаха ни с комплименти от хотела и от то3и момент до края на почивката се чувствах, като Алиса в страната на чудесата.
Мога много да пиша 3а то3и невероятен хотел: 3а огромната площ; градините, басейните, аквапарка; уличката с палмите;ресторантите ;храната; обслужването...всичко бе не3абравимо. 3а да опо3наеш Риксос Премиум са необходими няколко по 7 дни. Единствения недостатък на то3и хотел - мнооого е скъп! В началото ви споменах, че сме фенове на Егейските курорти, но решихме да почиваме в Анталия 3а да видим какво представляват голямите релакс - хотели. И смятаме , че е един път ни е достатъчен.  Ние не ходим на почивка с деца и повече ни допадат хотели на по- малка площ с въ3можност 3а ра3ходки в населени места. Може да ви се стори странно, но въпрос на вкус и предпочитания.
Последната ни почивка, това лято - Дидим - х-л Веноса.
Миналото лято прочетох тук в темата мнение на една дама, която харесала Веноса...след посещение на тоалетна във фоайето  Несерио3на работа. А3 първо и3брах - Дидим. Нова дестинация 3а нашия па3ар; нов и бър3о ра3виващ се курорт. Исках да го посетим. След това 3апочнах с и3бора на хотел ( цялата компания на мен чака ). Спрях се на Веноса. 3а мен бе важно мнението на НДимитрова - дама , чиито мнения и оценки 3а хотелите по Егейските курорти ми харесваха. Въпреки, че имаше някои 3абележки , като цяло тя бе доволна. Доверих й се. Внимателно и обстойно проучих и Дидим и Веноса. И как иначе, вече втора година четях вашата тема и се бях научила на доста неща. Уверявам ви, че направих перфектен и3бор. Дидим ме 3аплени, а Веноса не ми донесе никакви ра3очарования. Хотела е нов, открит е месец май 2011 г. И3чистен и стилен - 3а моя вкус. Парка е достатъчен, но 3еленината е бедничка.
Стаята ни бе на третия етаж с и3глед към морето. Нямам никави оплаквания. Стаята се почиства всеки ден,кърпите се сменят всеки ден, спалното бельо - четири пъти. Във всички сектори на хотела хигиената на високо ниво. Храната ...и3общо не сме капри3ни...като качество, количество и раснооба3ие - бе3 3абележки. Аниматорите - много симпатичен екип. Ра3брахме, че двама от тях са студеntи по актьорство в Истанбул и Чанаккале. Останах доволна.
3а Дидим. В него се намира прочутия храм на Аполон с главата на Меду3а. Едно от чудесата на древния свят. От хотела с долмуш се стига до центъра - Общината. С друг долмуш се стига до храма. Цената на долмушите е - 2.70TL. Входа 3а комплекса е - 5  TL. И3ключително красиво място. След храма искахме да отидем до плажа - Алтънкум. Качихме се на долмуша и и3вадихме късмет - 45 минути обикаляхме Дидим и така го рагледахме подробно. Дидим ми хареса - ра3личен град. Има 3асилено строителство, но навсякъде се работи чисто и нямаш усещането 3а огромна строителна площадка. Всяка къща, вила е с ра3лична фасада, тераси, покрив. Няма повторение и е доста красиво. На централния булевард е приятно 3а ра3ходка. Плажа и 3алива Алтънкум е оградена с широка и чиста алея, покрай която са наредени мага3инчета и приятни 3аведения. Обядвахме в едно от тях. Предлагаха турска кухня, богат и3бор от риба и морски дарове, десерти.В Дидим стоката от мага3ините не е и3несена навън и го няма това чувство 3а постоянен панаир, каквото е в Кушадасъ. По време на обяда ни хрумна да отидем до Милетос и Приен. Намерихме таксиметрова стоянка и след упорит па3арлък един шофьор се съкласи на ни откара до древните градове, да ни и3чака и върне 3а 50 лири ( двама от мъжете не дойдоха на екскур3ията  и3 Дидим и бяхме 4 човека). 3абелжителностите в Милетос и Приен не са много - един амфитеатър и останки с колони, но спомена остава 3а цял живот. 3а вечеря се прибрахме.
На връщане в автобуса имаше оплаквания от други пет3ве3дни хотели в Дидим : Елеганса и Анадолу. И отлични от3иви 3а Палм Уинкс и четири3ве3дния - Холидей ин.
Дами, очарована и въ3хитена съм от почивките си в Турция.Не3ависимо дали съм била в четири или пет3ве3ден хотел, никъде и никога не съм усетила лошо отношение към нас българите. Винаги съм оставала доволна и с огромно желание пак да се върна.Е, имало е и гафове, но не си е 3аслужавало, 3аради тях да си ра3валям почивката.
Искам да ви ра3кажа 3а пътуването ни със собствен транспорт до Кушадасъ и интересната екскур3ия, която си направихме, два дена по Егейското крайбрежие.Може да съм ви поле3на.Ноооо, ще го направя в следващите дни, че поста ми стана километричен.
И3винявам се 3а дългия пост. Дано не съм ви досадила.
С голяма симпатия, ви желая - хубави дни!

 

# 731
  • Мнения: 6
Прекрасен разказ! На 23 септември пътувам за Дидим, всичко, което прочетох ми е полезно. Жалко, че тази година сме само със съпруга ми, не можахме да си намерим компания и може би ще бъде малко по-скучно, но както се случи.

# 732
  • Мнения: 10 605
 В http://www.lapni.bg/ има оферта почивка в Анталия+ екскурзия до Кападокия с чартър, но не мога да публикувам линк.

# 733
  • Мнения: 242
vanq_6119, много полезен разказ. Радвам се, че ти харесва в Турция. Все повече българи предпочитат турските курарти, което е много жалко за нашето Черноморие.
За съжаление и ние тази година сме без компания, но дори и така няма да ни е скучно. До нашата почивка остава един месец и вече нямам търпение. Тази година за пръв път отиваме в Анталия /все пак искам да видя от всичко/.

# 734
  • Мнения: 164
Ох, на баба!  Hug
Ако имаш някакви въпроси свър3ани с Дидим, съм готова да ти отговоря. 3ависи и в кой хотел ще бъдете. Ако решиш да посетиш храма на Аполон - един съвет: на уличката - подход към входа, в дясно, първият мага3ин 3а сувенири. Момчето е много любе3но; 3арадва се,че сме комши; сувенирите са доста евтини, а ра3нообра3ието - голямо. В комплекса непременно вле3 с бутилка мин. вода и шапка. Камъните и3лъчват топлина и става още по- топло.

Общи условия

Активация на акаунт