Вече съм в 9-ти клас и хич не ми се влиза в час.

  • 49 484
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Ще ви питам нещо, да не ме " ометете" после, но все пак - По принцип когато аз завършвах през далечната - няма да казвам коя година, се кандидатстваше за обучение във висше учебно заведение с два предмета например български и история, но се взимаше мисля, и успеха от дипломата, и така се формираше бала. Сега май не е точно така. Тоест, ако едно дете няма да кандидатства във ВИФ, то по "физическо възпитание и спорт" абсолютно безразлична би била всяка оценка над 2....или бъркам  newsm78

# 721
  • Мнения: 14 418
Интересен въпрос,но мисля че оценката от дипломата е балообразуваща оценка при прием във ВУЗ.
Вярно промениха се нещата,но не се сещам български ВУЗ ,където да не е важна дипломата.Може и да бъркам. newsm78
Защо мислиш,че сега не е така?
Даже за някои специалности се иска само оценка диплома без изпит,което си е регрес,но е друга тема.

# 722
  • София
  • Мнения: 18 040
Интересен въпрос,но мисля че оценката от дипломата е балообразуваща оценка при прием във ВУЗ.
Вярно промениха се нещата,но не се сещам български ВУЗ ,където да не е важна дипломата.Може и да бъркам. newsm78
Защо мислиш,че сега не е така?
Даже за някои специалности се иска само оценка диплома без изпит,което си е регрес,но е друга тема.

Зависи от университета, даже от специалността. На места се взима предвид цялата диплома, на други - само определени предмети. Peace

# 723
  • Мнения: 14 418
Съгласна съм с Русалката Peace
Погледнах набързо сайтовете на УАСГ и УНСС-ами най-общо написано важна си и дипломата и участва в балообразуването при прием,по един или друг начин. Hug

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Мисля, че за всеки ВУЗ е различно и трябва да се провери, защото в Пловдив преди години не за всички специалности искаха цялата диплома. Сега обаче има достра промени, а и в някои специалности се влиза с оценката от матурата

Последна редакция: нд, 02 дек 2012, 09:35 от tonitabrandtner

# 725
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
В СУ при балообразуването например се взимат само оценките от предметите, с които се кандидатства, ако кандидатства с математика се взима само оценката по математика.

В специалностите, свързани с изкуства  не се взима никаква оценка от дипломата (поне в СУ е така).

А има университети, в които се влиза и само с оценки от дипломата (в някои военни университети).

# 726
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
Мен пък ме интересува нещо друго, в началото на 10 клас учениците имат право на стипендия за успех, обаче как се изчислява този успех - със или без предметите за 8 клас?

# 727
  • София
  • Мнения: 5 131
Мен пък ме интересува нещо друго, в началото на 10 клас учениците имат право на стипендия за успех, обаче как се изчислява този успех - със или без предметите за 8 клас?
Изчислява се от успеха от 9 клас. На база всички оценки от 9 клас. Аз тази година изчислявах, защото съм класна на 10 клас.

# 728
  • Мнения: 681
При нас положението не е по-различно. В къщи почти не сяда да учи девойката, или ако седне то е много на бързо. По немски започнаха да пишат съчинения, есета, май всеки ден. Та по немски учи, но по останалото, само в час каквото запомни. Е, като гледам оценките запомня, но не е достатъчно  Mr. Green Здраве да е...
Ние ориентация за бъдещата реализация нямаме все още. Рано е още, има още време до завършването.
Относно това, дали дипломата взема ли се предвид при изпитите за някои университети и изобщо кой предмет къде участва аз съм казала, че трябва да се учи редовно. Не се знае на детето след няколко години какъв акъл ще му дойде, да не говорим, че изобщо пък не се знае "умните глави" от министерството какво ще сътворят след четири години. Все нещо променят, все нещо не е както трябва направено и измислено, така че да сядат младежите да учат, пък после каквото такова ...

# 729

Общи условия

Активация на акаунт