За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 32

  • 28 626
  • 810
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 848
колко време може да се ползва отворения пакет с каша?

Един бърз въпрос имам, малко в страни от темата за памперсите. На каква възраст захранихте с фъстъци? На мен ми се върти в главата някъде прочетено след 3 навършени години ако няма проблеми, но права ли съм?
Повод да питам е че снощи след тържеството в яслата (само за големите деца, които септември ще изпишат) за всяко детенце имаше торбичка с лакомства от яслата приготвена - сок, суха пастичка, бишкота и фъстаковка. Последното го скрих, изобщо не го видяха, че с фъстъци не сме захранени още. Но се зачудих аз ли съм в грешка  и дали е време да предложа newsm78

Моля ви, кажете нещо друго освен Дентокинд за зъбките. Гелчетата за мазане имат ли ефект? В момента изникват кучешките и е много драматично  Crazy. Личната ми казва - давай Нурофен. Ами то не може всеки ден, мисля, а детето ми не може да спи нощем и по цяла сутрин плаче. Трябва да се направи нещо.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 455
 Michael@, аз давах за зъбите chamomilla на Боарон.

# 2
  • Мнения: 3 114
Благодаря ти, Ева   bouquet!
По повод сроковете на млеката, да питам, какво би могло да стане ако се ползва млякото повече от две седмици след отварянето. Защото аз вече не ги следя. Просто като ми свърши кутията си купувам нова. Той пие само сутрин, така че със сигурност минават повече от 14 дни.

# 3
  • Мнения: 83
Аз пък никога не погледнах млякото дали има срок на годност след като се отвори.Давала съм го докато свърши и нищо ни нямаше,и кашите така ги давах но бях прочела на опаковката че срока им е 1месец след като се отворят.

# 4
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Отворена каша  съм държала в кутия до месец/но пък малката ги консумираше често/.С млякото свършваха по-бързо,като се има в предвид,че все още пие.

За зъбките давах също Дентокинд,действаше безотказно,за разлика от геловете.

Ядки дъщеря ми опита към 2г.възраст/орехи сурови/,избягвам да давам в купешки сладкиши такива.

# 5
  • София
  • Мнения: 471
Първият месец бях много ошашкана майка, дохранвах с по лъжичка сухо АМ на ден и не бях обърнала внимание колко време е препоръчително да се държи отворен пакета. Т.е. давала съм мляко отворено преди 1м. . Нищо му няма на детето.  За 2 седмици чак сега изразходвам пакет.  Откакто знам препоръката на марката повече от 3 седмици не използвам отворен пакет Peace

За зъбките съм отпитвала Калгел (много хвален от приятелки). Имаме 5 зъба, ефекта е бил нулев засега.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 535
Винаги съм била на мнение, че плътно затворен пакет с АМ или каша не търпи никакви промени, за да изхвърля цял пакет. Все пак производителите трябва да заложат срок на годност след отваряне, както и да продават стоките си  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 15 379
Мише, моето дете също изпива за малко повече от 2 седмици пакета с мляко. За дете над година не бих се притеснявала, ако млякото е на сухо и добре затворено.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Моето дете е на 2г.4м. и все още не съм давала ядки. Наскоро пробвах да й дам сладкиш с орехи, но ги усети и изплю. Явно е трябвало още по-финно да ги смеля.

# 9
  • Мнения: 3 114
Чери, мерси. Да ви кажа, номера с мазането с Нурофен помага за зъбките.

# 10
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Чери, мерси. Да ви кажа, номера с мазането с Нурофен помага за зъбките.
Как по точно мажеш с Нурофен?!Натриваш венците ?

# 11
  • Мнения: 3 114
Да, в предишната тема някой го написа.

# 12
  • Мнения: 348
Отностно зъбките-вчера мъжа ми е купил Ненедент за миене ,но не е питал как се използва.Предполагам ,че не се отмива пастата  newsm78 все пак е за бебета и малки деца.Вие как процедирате?

# 13
  • Мнения: 15 379
Отностно зъбките-вчера мъжа ми е купил Ненедент за миене ,но не е питал как се използва.Предполагам ,че не се отмива пастата  newsm78 все пак е за бебета и малки деца.Вие как процедирате?

Ненедент е безопасна при гълтане. Не съдържа флуор и всъщност това е идеята, тъй като малките деца гълтат пастата.
Аз слагах на четката и миех, малко по-късно предложих чаша с вода, за да жабури. Когато се научи, минахме на детски пасти със съдържание на натриев флуорид.

Веледа е по-добър вариант от Ненедент за миене на зъби, просто съдържанието й е по-удачно.

# 14
  • Мнения: 348
О ...благодаря.Ще взема после  валеда а ще ползвам четката от Ненадента.

Общи условия

Активация на акаунт