За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 32

  • 28 651
  • 810
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13
Аз лятото прескачам дни....казаха ни по 1 капка на ден, но ние сме по 5-6 часа навън (сутрин и вечер) и аз прецених, че не е необходимо лятото да се дава толкова често Simple Smile На 7м сме...

# 46
  • Мнения: 943
аз имах предвид ако е прекарала гнойна ангина и се е излекувала дали ще я повтори...или може само еднократно да е

# 47
  • Мнения: 15 379
аз имах предвид ако е прекарала гнойна ангина и се е излекувала дали ще я повтори...или може само еднократно да е

Зависи, ако АБ-то е изтребило до крак бубите, не би трябвало отново да има.
Ако гнойните ангини са от стрептокок тип А (причинява скарлатина), но организма развива само гнойни налепи и въпросната скарлатина се изявява само като гнойна ангина, тогава е напълно възможен рецидив. Затова най-сигурно е да се вземе гърлен секрет и да се направи посявка.

Друга хипотеза - ако детето е със занижен имунитет. Тогава е възможно да има рецидивиращи гнойни ангини, както и ако 3-та сливица е увеличена, гноясала и т.н.

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
аз имах предвид ако е прекарала гнойна ангина и се е излекувала дали ще я повтори...или може само еднократно да е

Имунитет не се прави. Възможно е много често да прави гнойни ангини, независимо колко добре се лекува всяка една.

# 49
  • Мнения: 943
Има стафилокок в гърлото(и в носа вероятно)педка не иска да лекува стафилокока newsm78 каза че нямало смисъл да я тровя с АБ при положение , че бил един вид нормална флора и всеки човек го има,но след като видя гнойта изписа Аугметин да лекуваме и двата проблема.в носа слагахме Цилоксан , но сега пак е позапушен с малко сополи(много киха педка предполага алергичен ринит , а не заради стафилокока)и каза нищо да не слагаме в носа вече , че за 2 седмици я отровихме...

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
На мен ми е странно такова твърдение, въпреки че да- всеки си носи разни бактерии някъде. Въпросът е, че тук явно не е само носителство, вече има и болестна проява. Какво толкова му мисли на един АБ, естествено придружен с антибиограма! Не бих рискувала да не лекувам стафилокок, понеже вредите от евентуални последици са повече, отколкото вредите от един правилно изписан и дозиран АБ.

# 51
  • Мнения: 943
Да така е в петък сме при друг педиатър сменям я Naughty отдавна го мисля , но сега съм сигурна , ето малката спи и пак хърка , а когато слагахме капките беше спряла...спомням си , че стафилокока имаше страхотна чувствителност към Тобрекс(има и такива капки) и май ще и ги взема на своя глава...тя вика да сме оставили носа , че само сме капили разни неща 2 седмици ама аз като я гледам пак ще стане като предния път с гадните гъсти сополи...

# 52
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
В крайна сметка пие ли АБ заради ангината? Аз когато пият АБ децата, спирам всякакви капки и оставям да ги покрива само АБ. Обикновено с него или без него, хремата поне седмица си се точи  Crazy Ето сега малката ми е с бронхит, вече 5 дни на АБ, сополът още си шурти. Дърпам сополи с помпата, малко ФР и дотам.

# 53
  • Мнения: 943
Да пие го 5 дни и ще го пие сигурно докато свърши шишето(още 5)тя и педка каза да не капя , защото все пак има още гной и може да е от това , но защо пак почна да хърка  беше спряла така се радвах...явно ще изчакам петъка като отидем при новата да и види гърлото дали има още гной и ще и обясня всичко дано да измъдри нещо по логично от"стафилокок има всеки човек , носа не е нещо стерилно"дето ми дърдореше моята
Забравих да спомена , че приди Агментина(който пие сега) беше на Клацид ама после след антибиограмата се оказа , че стафилокока е резистентен към него , но добре се влияе на Аугментин предписа и някакъв Аугментин ЕС малко по-скъп от другия

# 54
  • Мнения: 696
От следобед малкия има разтройство, и малко е зелено, досега два пъти, измерих температурата 37.8 е.

Извеждахме го за малко днес, а имаше вятър, другото различно е, че дадох за първи път извара, към 90 гр., пюре спанак и извара.

Ако продължи разтройството какво се дава, и за температурата след 38. ли ви съветват вашите педиатри да давате лекарства?

# 55
  • Мнения: 943
Зеленото ако може да е от спанака , но Т не

# 56
  • София
  • Мнения: 44 396
зелено е защото е с р-во, не заради спанак или Т Simple Smile
над 38 бих дала на толкова малко дете Т-понижаващо, ако е над година мога и повечко да почакам.
За р-во също се консултирай с лекар, все пак мн ти е малко детето за какво да е самолечение.
Ако кърмиш, остави го само на кърма. Ако е на АМ и без проблеми с млека и алергии, би могла да  купиш лечебна хумана, но пак аз лично не бих го направила на своя глава...
Най-добре да се посъветваш с лекар - ако можеш с вашия, ако не , ако има договор със спешен, ако не утре сутрин...

# 57
  • Мнения: 696
От следобед малкия има разтройство, и малко е зелено, досега два пъти, измерих температурата 37.8 е.

Извеждахме го за малко днес, а имаше вятър, другото различно е, че дадох за първи път извара, към 90 гр., пюре спанак и извара.

Ако продължи разтройството какво се дава, и за температурата след 38. ли ви съветват вашите педиатри да давате лекарства?


Лекарката предписа мляко АЛ 110, за първи път го чувам, за диарията хидрасек, оризова каша безмлечна и чай от шипка.И каза да дам панадол еднократно, и само ако после Т се качи над 38., и никакви пюрета.

Ох, а мен ме мъчи мъдрец и три нощи не съм спала, направо не знам как ще издържа.

# 58
  • София
  • Мнения: 44 396
вземи си елудрил и се жабуркай и върви на зъболекар Wink да ти го вадят или дренират поне...
 иначе  - на детето щом имаш предписание, действай по него и давай повече течности , че Т и разтройство може лесно да се обезводни детето...
(може да я питаш до колко е подходящо да даваш хидратин алфа, ако изобщо го приеме детето)

# 59
  • Мнения: 1 897
Искам да питам как се дава Хидрасека,на листавката пише първоначално 1 доза последвана от 3 през равни интервали,това го разбирам на 6 часа и значи ли,че трябва да се дава и през нощта,нещо не ми е ясно.

Утре ще ходим при педиатъра,но ми се ще да започна да давам нещо докато отидем.

Общи условия

Активация на акаунт