За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 32

  • 28 656
  • 810
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Вероятно имаш предвид силиконовият напръстник?
Детето ти вече е голямо и има нужда от истинска четка. Орал Б са хубави като вариант.

# 16
  • Мнения: 348
Лошото е ,че види ли четката ,защото имахме гумена такава и започва едно блъскане и крещене.Та затова си мислех да използвам накрайника-докато отново свикне.Пък после ще взема и четка.

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Преди да вкарам четките в употреба им бях взела някакви пак детски, но бяха стотинки за да се запознаят с четките и тяхното приложение "миехме зъбките" на всички плюшки няколко дни с голям интерес и като им предложих вече техните четки им беше забавно. Но в периода на зъбоникненето не веднъж сме имали периоди в които достъп до устите нямах. Не исках да настоявам, за да не стане по-зле. Сега вече си знаят сутрин първо гърне а после мии- мии  Laughing

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 2 042
Пъпките от жега/претопляне с какво могат да се мажат?

# 19
  • Мнения: 4 863
измерих  с ел. термометър Т и беше 37.3 С, след 5 мин. 37.1 С. Не знам до колко да му имам вяра. В такъв случай мога ли да му дам Панадол?

# 20
  • София
  • Мнения: 471
MuJIuHka, ти най-добре си познаваш детето. Досега как е реагирало на Т- бързо вдига високи стойности, гърч...? Ако е имало досега Т и няма от споменатото според мен е много ниска стойността, за да му даваш лекарства. Но ти си знаеш най-добре. Да оздравява бързо  Hug

# 21
  • Мнения: 4 863
до сега е нямал висока Т. Няма гърчове. Спокоен е. Търкаля се като буренце. Няма да давам панадол.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 042
MuJIuHka, и моя ел.термометър дава разлика понякога. Меря по няколко пъти и преценям според ситуацията. В повечето случай под 38 не бих давал температуропонижаващо. Но детето ми решило ли е да се разболявам винаги е над 38. Дано да е инцидентно и да няма детето ти повече Т !  Peace

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Да всичко си зависи от детето. Моите понеже бързо вдигат усетя ли че имат някаква Т меря през 10-15 мин. и преценявам според ситуацията. Общо взето ако няма покачване или пада само наблюдавам. Но в повечето случаи стигаме до лекарство до 30 мин. и то рядко е Панадол (бързо стигаме до и над 39  Tired ) давам Нурофен на Михаела и слагам свещичка с парацетамол на Вали.

# 24
  • Мнения: 3 114
Да, не е хубаво под 38 градуса да се дава сироп. Температурата е защитен механизъм на организма. Аз лично давам над 38,5. До тази стойност го оставям сам да се бори и обикновено не ми се разболява повече от това. Свещичка е по-добрият вариант, защото парацетамолът дразни стомахчетата!

Съни, пъпките могат да се мажат с кремче против подсичане или с вода от лайка или смрадлика да се направи баня.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 042
Съни, пъпките могат да се мажат с кремче против подсичане или с вода от лайка или смрадлика да се направи баня.
Благодаря!  Hug Не се бях сетила, но ще го пробвам. Това ѝ е трето лято на малката и за първи път толкова много ѝ действа горещото. А е съблечена до минимум.  Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 44 398
измерих  с ел. термометър Т и беше 37.3 С, след 5 мин. 37.1 С. Не знам до колко да му имам вяра. В такъв случай мога ли да му дам Панадол?

аз не бих дала при такива ниски Т, но бих следяла какво се случва поне няколко дни подред...
37,1-3 може да се вдигне и от задух, жега, по-продължителен плач, прекалено обличане и т.н., но може и да развива някоя инфекция...

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Съни, пъпките могат да се мажат с кремче против подсичане или с вода от лайка или смрадлика да се направи баня.
Благодаря!  Hug Не се бях сетила, но ще го пробвам. Това ѝ е трето лято на малката и за първи път толкова много ѝ действа горещото. А е съблечена до минимум.  Rolling Eyes

Не бих мазала с асолютно нищо, защото може да се влошат нещата. Остави кожата да диша! Най- много да мия със смрадлика или хума, нищо за мазане!

# 28
  • Мнения: 3 114
Един тънък слой вечер след баня като не е много горещо няма да влоши нещата. Аз най-често съм действала със отвара от смрадлика и действа чудесно!

# 29
  • Мнения: 943
Moмичета успях да се докопам до компа...е след гърления секрет се оказа стафилокок ooooh! на Аугметин ЕС е сега малката...за носа капим Цилоксан капки...проблема е , че и педка каза, че имала много гной по сливиците малката , а Т никаква няма , сега вторник ще ходим да и види гърлото , но тя изобщо не искаше да дава на малката АБ за стафилокока , каза ,че всеки имал бактерии в гърлото си , но това не значело , че трябва да се пие АБ , предписа й го заради гнойната ангина...сега съм притеснена гнойната ангина повтаряше ли?и от първия прием АБ дали ще убием този стафилокок

Общи условия

Активация на акаунт