Хотел Блу Ориндж-сезон 2012г.! ТЕМА 2

  • 21 334
  • 208
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 746
А чадъри и шезлонги и в 9 часа се намираха.
Ми тогава без да се заяждам, не мога да разбера какъв е проблема  newsm78 Да, запазваха се чадъри, но това не е само в Блу Ориндж, не е само в България.........даже и в Турция е така.  Peace Ние също сме си намирали, не се оплаквам.

Нета като изчезне (от пул бара) 5 дни почивката ви от него е гарантирана.

Нет винаги сме имали в стаята.  Peace И да, ако изчезне нета в Пул бара не могат да работят. Това ли имаш в предвид? При нас не се е случвало, но го знам от барманите-за това нет си имаше винаги на бара и в стаята ни  Grinning

За анимацията-да, има какво да се желае, но дъщерями се забавляваше, както на дискотеката, така и в анимационния клуб.

А за мухлясал хляб-ами не го вярвам това  Naughty  За мен храната беше много вкусна, салатите свежи, страхотни торти за десерт, и хубави плодове.

И на мен ми стана интересно за този хотел в залив на Южното черноморие. Точно такъв търся. Хайде сподели, моля!

Последна редакция: пн, 03 сеп 2012, 22:14 от ninand

# 196
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
И аз да дам отчет: повече клоня към "не ми харесва". Най-вече заради неудобния диван в апартамента. Аз се прибрах уморена, вместо отпочинала. Нямаше солници на всяка маса и непрекъснато обикаляха хора между масите да търсят от съседни. Плажа е хубав. От храна не се оплаквам-не съм претенциозна. От аниматора Румен сме доволни. Играеше волейбол, тенис и др. с децата-тийнейджъри. Бих дала препоръка на хотела да си направят бар на плажа. Да напишат в описанията си в сайтовете, че в едната стая е разтегателен диван. Била съм на много олинклузиви-всички бяха по-добре от тазгодишния.

# 197
  • Мнения: 447
Ами да ви кажа мухлясалия хляб го занесох директно при "сервитьорката" и извиняваме се дъра -бъра, ама аз се врътнах след нея в кухнята да чуя шефката или която и да е тя...която почна да иска обяснение кой го бил проверявал хляба. И като ме видя зад гърба си, ами как да ви обясня, че то сегашния хляб е такъв  Sick  Толкоз по въпроса за хляба. Намерих го, за късмет. Че и имаха самочувствието след това да ми кажат, че няма бял, ама видиш ли от нейде се намери един... абе нейсе  ooooh!

Ми проблема е, че много дразни когато уж има правила, ама - дефакто ги няяяяма. Аз проблем със ставането нямам и всяка сутрин им се нагледах на върволиците запазващи... Но в подобни игри не играя, само защото видиш ли и другите тъй правят. По-важно ми е да покажа на децата си как не се прави...

Ми не е вярно, че навсякъде е тъй... простичко е, искам като си плащам за почивка, да почивам...а не да си търся правата през половината ден.

Апартаментите преходните според мен тр да са с по-ниска цена, и тогава да реша дали искам да си разнасям пясъка из целия току що почистен апартамент. А не цената за апартаментите да е еднаква, ама да доупоменавам не искам преходен, искам като на германците и т.н като в детската градина малко става... ще си играем на кой е по-хитър.

Сигурно са просторни стаите в основното тяло, но с две деца и на почивка, ако човек има опции за отделни стаи... предпочита апартамент. Все пак е на почивка - п-о-ч-и-в-к-а=време за поглезване. Не да се чудя дали да си правя компромис с топлата вода, спалнята, бравите колко силно да ги натисна за да се отворят, но пък и да не изскърцат прекалено... или може би да си понеса и хлебопекарната и още куп "дреболии според други". Пак казвам за подобна цена не струва.
 
Веригата Примасол са ми топ по изхранване, от веригата ТУИ бяхме предоволни. Но в Ориндж разнообразието от плодове, салати и останалите хранителни продукти се свежда до 3-4, като на другия ден са пак същите 3-4...някои вече поомекнали. Само който не е бил на по-добро, и то говоря при същите цени, (че и по-ниски) може да продължава да си вярва, че е ОК.

Другия хотел на другия залив го препоръчах и приятелите ни се прибраха предоволни от там. Този го оставям, на който го харесва...

Нета в хотела и аз си мислех,че няма да ми трябва и както виждате не искам такъв в стаята. Отдавна знам какво значи нета в хотела. Но представете си в живота човешки се на-ла-га, не за развлечение понякога, да се браузва - потрябва ми(забележете потрябва, а не прииска ми се) и се нядявах, че го има... уви и в това издъхнаха обещанията.

Вечерната анимация - няма тръпка, няма го импулса между зрителите и актьорстващите... Децата ми предходните години не искаха една вечер извън хотела, за да не пропуснат шоуто... Тази година пък не поискаха и първата ве4ер да изчакат до края... То даже и дискотеката, за която вече са големи е жалка с предходните....за жалост се налага да ходим в топ сезона и без компания, та затова и анимацията леко ми е важна. Е, плюс има - плажувахме си на воля до 20-20,30 и бегом в ресторанта.

Държа на качествена храна, хубав плаж, чист и уютен апартамент и спокойствието на семейството ми, което пак ви казвам в Блу Ориндж не се намира, или не и в апартамента... няма как да се получи и в стая за нас 4мата, значи просто го няма. Не и за нас, не и там.

Който има сходни критерии да си има наум, който си е за стая в основното тяло - да чете другите коментари.
Аз лично бих се радвала на отстъпки в другите хотели, така че няма лошо Блуто да е по-пълен...

# 198
  • Пловдив
  • Мнения: 746

Държа на качествена храна, хубав плаж, чист и уютен апартамент и спокойствието на семейството ми, което пак ви казвам в Блу Ориндж не се намира, или не и в апартамента... няма как да се получи и в стая за нас 4мата, значи просто го няма. Не и за нас, не и там.


Аз пък получих всичко-качествена храна, хубав плаж, чиста и уютна стая и спокойствие  Mr. Green


И хайде де, кажи името на другия хотел, препоръчай го и на нас   Crazy

# 199
  • ГАБРОВО
  • Мнения: 39
Бих искала само още един коментар за чадърите и шезлонгите да направя. Не мога да коментирам дали това със запазването на шезлонги и чадъри рано сутрин, а идването реално на плаж на обед или дори неидването цял ден се среща навсякъде по курортите в България. Само тази и миналата година на Албена (там също го имаше) посещавам нашето море, но вярвам че е така. Ние лично през целия ни 10 дневен престой нито аз, нито мъжа ми НИТО ЕДНА СУТРИН не станахме рано да си запазим чадър. Винаги отивахме след закуска към 10 ч., факт е,че на почти всички шезлонги имаше сложени кърпи, грижливо подпъхнати да не ги духне вятъра, а самият чадър свит (което е очевидно че няма в момента плажуващи, които са влезли в морето напр.). Росито ми е свидетел че 2 поредни дни просто махах кърпите и ги поставях някъде настрани. Единият път тя каза, че цял ден никой не се е появил и кърпите си стояли до вечерта там, а пък втория път до обед никой не се появи, но следобед като отишли пак (ние първите 4-5 дни ходехме само сутрин на плаж, а следобедите до Созопол на Лунапарк), кърпите ги нямало. Така и продължих - следващия път дойдоха едни германци, които дори не се доближиха до нас, просто си взеха кърпите и тръгнаха, на следващия път дойде една германка и учтиво попита на развален английски къде са кърпите, при което им ги показах и казах че много съжалявам, но това не е редно. Така продължиха няколко дни, докато една сутрин попаднах на една българска компания (2 семейства заедно) при което при махането на кърпите на единия комплект шезлонги от съседното място се развикаха, при което се опитах да им обясня, че съжалявам, но това не е редно, при което те ми отговориха, че всички правят така (което е вярно) и да съм идвала и аз рано да си запазвам. Държа да отбележа, че никога не съм търсила 1-ва линия, защото дори и 3-та линия е чудесно място. Този ден просто нямаше нищо свободно. Аз им отговорих че разбира се че мога да идвам рано, но не искам, защото не е правилно това, и чрез начина който бях избрала се опитвах да дам една идея и на останалите, че това не е редно. Някои дни успях, но този не. Така или иначе не настоях, защото в крайна сметка разбрах, че двете семейства са заедно и не бих искала да ги разделям, но по нормалното беше според мен да кажат нещо от сорта "Да, съжалявам, не е редно това, но тъй като сме една компания моля ви да потърсите нещо друго". В този ден разбрах, че усилията ми са напразни. Същия този ден се обърнах за помощ и към бара на плажа и тогава разбрах, че има едно момче, което "отговаря" за шезлонгите на Блу Ориндж. В този ден то просто ни настани на сламените чадъри пред бара, а от следващия ден направо отивах при него и той слагаше чадър и шезлонги където пожелаем(ако разбира се наистина няма свободни места), което все пак решава проблема. Ако знаех за това момче, сигурно още първия ден щях да се обърна към него а не да се опитвам да поучавам хората. Но аз също получих своя урок. Така че е въпрос на лични възгледи кое е правилно и кое не е. Само че не знам дали по други места има такова момче, което решава толкова безболезнено въпроса или всички се хващат за гушите #2gunfire Аз също се заинтригувах кой е този другия хотел, че обичам да сменям, толкова места по нашето Черноморие съм изпуснала през последните 15 години...

# 200
  • Сф
  • Мнения: 10 698
брей голяма тайна :Дюни? Rolling Eyes

# 201
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
брей голяма тайна :Дюни? Rolling Eyes

моят фаворит е Дюни-не го крия Whistling

# 202
  • Мнения: 52
Е да и аз съм за Дюни ,но цените там са други Simple Smile

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Не съм ходила на Дюни, но това което съм чела и видяла в Интернет-всичко е страхотно. Но и цените си ги бива. И съвсем нормално е като плащаш висока цена да получиш високо качество.
Но аз да си призная за тези пари, които искат на Дюни бих отишла в Турция  Wink Лично мнение.
ГРъМ обаче според мен няма предвид Дюни, защото пише, че за същите цени както в Блу Ориндж, даже и за по ниски

..... Само който не е бил на по-добро, и то говоря при същите цени, (че и по-ниски) може да продължава да си вярва, че е ОК.

Другия хотел на другия залив го препоръчах и приятелите ни се прибраха предоволни от там. Този го оставям, на който го харесва...


Но, май няма да разберем, кой е този другия хотел  Crossing Arms Защо ли....... Rolling Eyes


Веси, хубав пост.  smile3501

Последна редакция: вт, 04 сеп 2012, 22:11 от ninand

# 204
  • Мнения: 447

ГРъМ обаче според мен няма предвид Дюни, защото пише, че за същите цени както в Блу Ориндж, даже и за по ниски


добре си ме разбрала, да... инак като чета вие сте почивали след нас, та може би контрола да се е позасилил.

казах, че ги сравнявам щото там е малко по-евтино, но пък чадърите се плащат... и излиза подобно, плажа е подобен и до тук с подобностите...

няма да назовавам поименно, доста жокери дадох... похвалила съм го когато и където трябва, не е темата за него. а и ще наизскочат пак зелените ви човечета... пък не ми е за цел. темата е за Блу ориндж.

простете, че така бързо не получавате желаното инфо, но имам други приоритети. на места учебната година започва, работното си време не ползвам за форуми...  

бях ви написала подробно на която, каквото ми е задала/заяла... ама не е било писано да публикувам, няма и да се опитвам пак да го съставям. и без друго доста време отделих за каузата на Блу-то.

И последно аз отидох на почивка, а не да си издирвам шезлонги, или момчето отговарящо за шезлонги, да помагам в проверката на хляба, да им напомня да си сменят спуканата кана, да доставят допълнителни матраци, да гоня мухите от ресторанта, да премествам кърпите (ме посъветва управителката) и куп други дреболии. Не изземам ли нечии функции? Един път ми се наложи да си потърся полагащия ни се шезлонг от момчето, отговарящо за тях. Отговорът - чадър имало, но за шезлонг не можел да ми помогне, щото някои ползвали по 3 ???

Оставям ви другарки, разбрах и защо ми го няма коментара в страницата на visit.bg, но и за там нямам повече време, който търси и тук ще го намери.


# 205
  • Мнения: 52
Гръм ,просто това не е бил твоя хотел.Наистина каната беше пукната и нещата с шезлонгите стоят по този начин и мухи имаше ,но дали пък трябва да си съсипваме почивката по този начин .Вече съм убедена че говориш за Серенити .Плажовете не могат изобщо да се сравняват поне тази година .А и много е гадно да отидеш уж да си почиваш и прехвалените аниматори постоянно да ти скачат по главата и да те дърпат да играеш в някоя игра и по цял ден да се крещи и вика около теб .Така че всеки с критериите си .Дано другата година останеш по доволна от тази  Simple Smile

# 206
  • ГАБРОВО
  • Мнения: 39
Споделям мнението, че това просто не е бил хотелът за ГРЪМ, или е била подведена като информация какво точно предлага хотелът като развлечения и удобства или просто не е преценила точно, че това което предлага хотелът не е за нейното голямо семейство. Ние си починахме много по-добре от миналата година когато в 16ч.точно гръмваше силна музика и мегафон с който аниматорите започваха купона, а малкият тъкмо беше заспал. То затова има толкова много хотели с различни категории, малки, средни, големи, шумни, тихи, с по-малки и по-големи стаи, с басейни и без басейни, с Интернет и без Интернет, с климатик и без климатик, евтини и скъпи... Затова всеки си преценява коя комбинация му пасва най-добре. Единственото, с което съм съгласна с нея и може би е редно от хотела да помислят по този въпрос е топлата вода в апартаментите. Не е логично апартамент, който е предвиден да се ползва от 4-5 човека да е с бойлер, а стаите да са с централна топла вода. Жалко, че не е знаела предварително това. А наистина цената за апартамент хич не е малка. Но това не значи, че комплексът като цяло не струва и за хора с малки деца, които не искат анимация и Интернет не става. Напротив, тъкмо за такива семейства е отлично, а за такива с големи деца аз също не го препоръчвам.

# 207
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
Съгласна съм с Жани и Веси!  Peace

# 208
  • България
  • Мнения: 987
И нашата почивка приключи. Много сме доволни, както и миналата година. Изключение правят самотните хавлии на плажа и многочасовото висене на някои почиващи на по питие в ресторанта. Дано да се вземат мерки догодина, защото не беше приятно да се обикаля по няколко пъти, докато се намерят места.

Общи условия

Активация на акаунт