Бебчо гука и се смее - цяло лято ще дивее!

  • 35 957
  • 742
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 1 635
medimed, децата са различни. Някои могат и по-рано да седнат, други по-късно. Ей на... съседката, която има бебе с месец по-голямо от моето, каза, че вече се е научила да лази малката. После още една дружка от квартала го потвърди, така че съм сигурна. Моята щерка категорично не е готова да сяда (лашка се и пада напред) и дори не е сънувала за лазене, така че нямам намерения да й товаря излишно гръбчето и ставите. Точно това казват и ортопедите, ако бебето може само да се изправи и да седне стабилно, значи вече може да се поставя седнало. Ако не може - по-добре да не го правим.

Отчет от вчерашната консултация - килата са 7270, 68 см. Личната леркарка все още чува шум в сърцето. Sad След месец ще водим дребната на консултация с детски кардиолог отново и много се надявам до тогава да се оправят нещата.

Ваксините ги пропуснахме, защото и двете ми момичета имаха лека хрема тази седмица. Ще изчакам следващата и ще ги слагаме да ми се махат от главата. Crossing Arms

Педиатърката ме посъветва да започвам захранване с намачкани пресни плодове традиционни за България - ябълки, круши, праскови. Даже ми дава зор да хванем сезона на прасковите, но Ния не е готова според мен и ще си изчакам да стане поне на 6 месеца. Именно въпроса със седенето ме притеснява, че е много лесно да се задави, ако е полулегнала.

# 316
  • Мнения: 27
Привет, аз само минавам да уточня, че "седнал" имам предвид да е придържан все пак. Самичък не може - клива се на една страна или напред.  Peace
Могат ли някои толкова малки вече сами да седят?  newsm78

# 317
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
За сядането - малкия не може сам, но с придържане или особено когато аз съм седнала и той е в мен му е голям кеф. Седи си съвсем спокойно, на масата също се подпира. Слагала съм го 3-4 пъти и сам ограден с възглавници, но още не може да стой седнал. Или се навежда напред, или вдига дупето и се свлича. Не му е удобно.
За захранването - ние започваме от понеделник със зеленчукови пюрета за обед. В момента всички баби и дядовци са впрегнати да правят буркани с пюрета за малкия ( за зимата да има ). До сега имаме със сливи, праскови, круши, плодове които са сега в сезона.
Да се похваля, че днес кръстихме малкия. Вече си има ангел пазител. Мина много добре, нито плака нито мрънка, през цялото време разглеждаше любопитно манастира, смееше се и гукаше.

# 318
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Привет, привет и от нас! Hug

За сядането - не сяда сам, избягвам да го слагам в мен седнал, но се случва няма как, ест гледам опората да е предимно на цялото му гръбче, а не на дупето, но той понечва да се наддига. В шезлонга сме или на 30 градуса, или някой път /но рядко/ на 45 градуса. В количката същата работа. Вече само когато спи в количката - сме в пълно легнало положение.

За консултацията, ходим всеки месец, сега като станем на 5 месеца, нямаме ваксина, но пак ще ходим за мерки и теглилки и за въпроси за захранването, което планирам да започнем при навършени 6 месеца, демек 28 септември. Както се казва - имаме време.



ВЪПРОС КЪМ ЛЛЛ:

Налага ми се 2-та долни мъдреца, които още не са пробили да бъдат извадени, на единя имам най-вероятно фоликулярна киста и затова ще се наложи обща анестезия, а не локална. И няма да мога да кърмя известно време - сега мисля какво да правя - вчера пробвах помпата и "О, ужас" - само 15 мл, явно гърдите ми са забравили да бъдат цедени, а сега трябва отново да ги науча, да събера кърма за минимум едно денонощие, пък и да мога да се цедя и хвърлям след анестезията?! КАКВО ДА ПРАВЯ и колко време ще ми е нужно да почна да се цедя без проблем според вас? Благодаря предварително!


Здравей,
Този род интервенции са неприятни, съжелявам. За кога е планувана операцията? Сподели ли със зъболекаря си, че кърмиш и ако да, какви бяха неговите препоръки относно кърменето? Би ли могла да обясниш малко повече относно анестезията- ще те приспиват?? или ще ти бият по- голяма упойка, както е характерно за операции на зъби? Споделиха ли какво лекарство ще е анестезията?
Като цяло би могла да се опиташ да се цедиш веднага след като накърмиш или между кърменията. Към настоящия момент кърмата е регулирана към нуждите на бебето и поради тази причина е трудно да се изцеди количество кърма. За да се стимулира рефлекса на потичане, би могла да поставиш на гърда Ивайло и след като е като млякото потече, да го отместиш и да се опиташ да се изцедиш.

# 319
  • Малта
  • Мнения: 1 126
..... децата са различни. Някои могат и по-рано да седнат, други по-късно.....
[/size]

 Peace така е, съгласна съм. То опитите за сядане започват от тогава, но кога ще седнат сами  Rolling Eyes те си знаят .... мойте също без придържане се килкат насам- натам  Wink

# 320
  • Мнения: 14
и ние сме така,когато е в мене се надига да сяда,но още не може сам.не го подпирам с възглавници,но има голямо желание да седи и да пълзи и се сърди,че не може Simple Smile

# 321
  • Мнения: 14
Simple Smile

Последна редакция: нд, 26 авг 2012, 21:33 от Ani Ivanova

# 322
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Мамчета споделете с какви пюренца захранвате. На коя марка? Аз сега съм взела на "Ганчев" две, три да ги пробвам, но не чета особено добри коментари за тях.

# 323
  • София
  • Мнения: 1 668
Аз захранвам с ХИП, доволна съм, мисля на тях да си продължа, понеже са био. Скоро ще замествам обедното хранене изцяло с пюре, но ще изчакам да направи 6 месеца.

# 324
  • Мнения: 14
ние сме на ганчев.зеленчуковите не са мн вкусни,но все пак ги хапваме.ние си заместихме обедното и следобедното хранене по съвет на педито.зеленчуковите ги правя повечето аз.до 1-2 седмици почваме местните.аз днес вземах плодови на овко Simple Smileнаддали сме с 700 гр.и съм мн щастлива Simple Smile

# 325
  • Мнения: 14
забравих да кажа педито ми каза,че 5 месеца не е рано за сядане особено ако детето има желание.да го слагам седнал за малко Simple Smileна мен защо не ми излиза тая лентичка Sad

# 326
  • Мнения: 17
Аз го слагам плу седнал, а той се изсулва. Не го насилвам. Та той едва вчера за пръв път се преобърна от гръб на корем. Сигурно сме последните от групата. Ама тежи му дупето и му е голям зор. А днес се научи вече и не мога да го оставя и за секуда. Големи каваци Simple Smile и все по корем го намирам  Joy
 За пюренцата: Аз давам на ХИП. Решила съм с тях да захранвам, а след годинката може да минем и на други. Ако не намеря подходящ зеленчук за въвеждане на ХИП взимам на Семпер, Бебевита, Гербер и така. Някой път ядем едва по 10-20гр, друг път повече от половината (60-70гр) Не мисля да замествам хранене скоро  Peace

# 327
  • Мнения: 27
Ами аз купих на ХИП био пюрета морков и тиква. Дадох моркова вече - прави смешни физиономии в началото, но после го изяде. С тиквата още по-лесно... отваря устичката и мляска. Simple Smile
Не знам марките на пюретата колко са важни - според мен хубаво е да няма добавени захар, сол, консерванти и т.н. Домашните са най-сигурни, но аз купих с цел да пробвам, пък може и да започна да правя. chef
А за сядането и яденето: при нас винаги има втори човек у когото дребния седи. Нямаме още столче, а сам не може.
Плодовете как ги давате? Сутрин или следобед? Всъщност има ли някакво правило в коя част на деня какво се дава ?   
А по колко им давате от пюрето - няколко лъжички или колкото си искат? Аз винаги го кърмя преди пюрето де...

# 328
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Аз съм решила плодови пюрета да давам сутрин по максимум 50 гр и след това кърма, докато не въведем попарата. На обед зеленчуково, а следобед оризова каша. За вечер сме пак само на кърма. Такъв е плана за сега.

# 329
  • Мнения: 92
За пюретата - давах на Ганчев на каката. От всички марки които опитах всички пюрета бяха отврат (безвкусни). Ганчев бяха най евтини. Също така правех и домашни, а понякога купувах от тези по големите на бебевита, които са за след 8 месеца (пилешко със зеленчуци и спагети). Тези двете ми допаднаха като вкус, само че са с по едри парченца. Мисля че пюретата на Ганчев са оплюти от нелоялна конкуренция . Преди време имаше предаване как се правят и всичко беше наред.
За сядането - започнах да слагам Теодора по често седнала в мен иначе много се килва. От няколко дена е в летния кош, който няма напълно легнало положение, но зимния стана много малък Wink
Забравих да кажа, че плодовите пюрета ги давах на обед, като десерт или за слетобедна закуска. Ама те не насищаха каката и затова по скоро давах плодови каши

Общи условия

Активация на акаунт