За консервирането...или как да си приготвим зимнина!

  • 101 001
  • 739
  •   1
Отговори
  • DE
  • Мнения: 971
                                              За тогава когато на вън е студено... запечатали аромата и цветовете на изминалото лято

                                               

                                         Старата тема

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Здравейте. При мен на ред са доматите. Правя млени за готвене и цели за салата. Но имам доста босилек на терасата в момента и се чудя дали мога да направя готова салата/рязани домати с босилек и сол/ в буркани. Не знам как ще е вкуса на босилека след стерилизацията. Ако някой е пробвал моля да сподели.
Благодаря

Идеално е съчетанието. Аз съм правила с босилек, но мариновани домати за салата.

А може ли рецепта за маринованите домати. Аз за първи път ги чувам.
  bouquet


Ето, заповядай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.msg22636116#msg22636116

# 2
  • Мнения: 427
 И аз тук  Hug
 Имам нужда да черпя идеи. Grinning
 Благодаря на всички момичета , които споделят своите рецепти и опит   bouquet

# 3
  • Мнения: 114
matze, благодаря за новата темичка!   bouquet

Сушени домати в зехтин и подправки

Нарежете дребни домати на кръгчета. Сложете ги в тава, покрита с хартия за печене. Изсушете бавно на 140-180 градуса, докато се изпари водата. После ги наредете в буркани, натъпкайте по-точно, с босилек, риган и магданоз /по желание/ и долейте със зехтин. После можете да ги използвате с ориз или да ги папкате така в салатка.

# 4
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
Благодаря на Джема за рецептата за маринованите домати. Винаги съм си мислела че червените домати омекват при консервиране. Но ще опитам. Само  един въпрос - доматите са небелени нали?

# 5
  • Мнения: 5 698
Джемма,благодаря за рецептата за мармалад от сини сливи на фурна!

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами поомекват, не са като току-що набрани, но и консервираните омекват. Избирай домати от сорта "Рома" ли беше, едни такива продълговати и да са твърди. Меки домати не са подходящи за мариноване.

# 7
  • Мнения: 169
Невероятни сте!  bouquet

# 8
  • Мнения: 767
Благодаря на matze за новата тема  bouquet И да не е без нищо,
 
обаче не ми забелязвайте несвалените етикети от бурканите Embarassed

Последна редакция: пн, 06 авг 2012, 18:37 от petu6ka63

# 9
  • Мнения: 118
Джемма, в рецептата за маринованите домати количествата сол, захар и оцет за еднолитров или трилитров буркан са?

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, в рецептата за маринованите домати количествата сол, захар и оцет за еднолитров или трилитров буркан са?

За трилитров, както съм писала в рецептата. Аз правя 3 по 1 литър, че като се отвори не можем да изядем голям и да не се развалят. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 365
Тук получих добри съвети за което много благодаря.
Направих сладко от боровинки и се получи много добре за разлика от ягодите  Embarassed

# 12
  • Мнения: 5 228
Миналата година слагах домати с босилек, много добре станаха - смлени, само със сол и босилек/магданоз, стерилизирам десетина минути. Тези с босилека станаха много ароматни.

# 13
  • Мнения: 9 108
Благодаря за новата темичка, Маце   bouquet  и да се отчета със соса от сливи на Джемма   bouquet



пукани рибки, чорбаджийски, люти....



и много доматен сок +  доматено пюре готово за лютеницата от този основен продукт   Laughing

# 14
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Пепи, много си производителна, браво. Аз така се зачудих сега дали д ане сложа още една доза от този сос да направя- толкова апепта е снимката ти, че ми се стори моментално малко, това което прибрах в килера.  baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт