Грижи за косата - 89

  • 57 511
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 110
a.l.e.n.a- Мерси за клипчето Simple Smile Аз преди само завивах косата около пресата и изчаквах, все едно е маша. Изпробвах този начин с премятането на косата през едната страна на пресата и издърпването - страхотен ефект! Преди това нанесох малко лак за коса.

# 736
  • Мнения: 459
Каква марка зехтин ползвате и какъв тип по-точно?

# 737
  • Мнения: 41
Аз ползвам на DEI ALMA EXTRA VIRGIN

# 738
  • Мнения: 18 558
Monini - италиански е-ЕXTRA VIRGIN

# 739
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз всички маски с масла ги нанасям в корените,и после по дължините Peace Косата ми се омазнява на 2-3 дена,но не съм забелязала засилено/прекомерно омазняване заради маслата Wink Все пак,смятам,че полезните съставки трябва да проникнат в скалпа,и да подхранят косъма в дълбочина.

# 740
  • Мнения: 41
Наскоро точно по този повод за маслата писахме в темата,имах притеснения дали няма опасност от запушване на скалпа ако втривам масла в него,аз съм с бързоомазняваща се коса,но се оказа че няма такава опасност,дори много от момичетата споделиха че косата им е започнала да се омазнява малко по бавно,и съм напълно съгласна с казаното от  *Biskvitka*  че така се подхранва и корена,не само косъма Peace

# 741
  • Мнения: 0
Много е важно и какви точно масла се използват при маските, защото някои от тях имат и странични ефекти. Чувала съм, че много се използва масло от хининово дърво, но след продължително приложение се получава обратен ефект. Знам също, че масла, които съдържат ненаситен мастни киселини тоест Омега 3/6/9/7 особено 7 са много полезни при косопад.

# 742
  • Мнения: 41
Да разбира се че е така,но според мен прекаляването със всеки продукт води до обратен ефект,аз затова никога не ползвам на всяко миене едни и същи шампоани,маски и т.н.,гледам каквото и да използвам да го редувам Peace

# 743
  • Мнения: 492
Облепихата ,нарича се още ракитник, е богата именно на Омега 7.

# 744
  • Мнения: 616


Моля, заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Има добавена и анкета, може да използвате отговора си в нея за запис в темата.

Общи условия

Активация на акаунт