Грижи за косата - 90

  • 66 290
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616
Грижи за косата - 90





Тук може да задавате всякакви въпроси свързани с косата .



В подфорума „Красива мама” има специални теми за любители на хена, брюнетки, блондинки, червенокоски, професионална козметика за коса, косопад – ако въпросите Ви са конкретно по тези тематики – ще е по-подходящо да ги поставите в съответните теми, където ще ви бъде обърнато специално внимание от дами, които имат опит в конретната област.

Грижите за косата трябва да се системни, а не от време нa  време  – и тя ще се отблагодари  
Косата се променя с времето - и в резултат на възрастта и в следствие на третирането (боядисване, сешоар, преса ...) и в следствие на грижите, които полагаме за нея; затова грижите днес - може да са различни от грижите утре


Ето няколко общи положения, които варират и се прецизират според индивидуалните особености на косата.

1.)   Дами, които ползват ползват твърда вода при измиване и силиконови продукти без отмиване – е хубаво да ползват регулярно дълбоко-почистващи шампоани – за остъргване на натрупванията по косъма.
2.)   Дами, чиито коса се накъсва след третиране с химикали – може да се ориентират към протеинови продукти за възстановяване на косъма + добро хидратиране.
3.)   Дами, които ползват термична обработка за косата за постигане на форма – е хубаво да ползват термо-защитни продукти.
4.)   При сухи и дехидратирани коси е добре да ползват подходящи продукти без отмиване – коприна за коса, кремове и други за хидратация.


Дълбоко подхранване на косата и грижа с топлина

Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти

За протеините



Косопадът – има различни видове косопад, затова и мерките, които се взимат за него следва да бъдат съобразени с причините – а те може да са промяна на хормонални нива с възрастта (женските хормони) или по други причини (щитовидна жлеза), недостиг на хранителни вещества при диети, стрес ….затова – във всички случаи е най-добре да се консултирате с дерматолог, но за успокоение и съвет  – споделете и тук!



Информация за маската с тривитаминол

Моля, имайте предвид следното:
1.)   Продукт, който се влага в маската е за животни, продава се във ветеринарни аптеки и не е изследвано действието върху хора;
2.)   При предозиране може да се наблюдават странични ефекти – в следствие на токсичност;

Ето връзка към първата тема за маскатаи допълнително събрана информация за нея






Старите теми

Тема 1 Тема 2  Тема 3    Тема 4  Тема 5    Тема 6  Тема 7    Тема 8  Тема 9   Тема 10  Тема 11  Тема 12 Тема 13  Тема 14  Тема 15  Тема 16  Тема 17  Тема 18  Тема 19  Тема 20  Тема 21  Тема 22  Тема 23  Тема 24  Тема 25  Тема 26  Тема 27  Тема 28  Тема 29  Тема 30  Тема 31  Тема 32  Тема 33  Тема 34  Тема 35  Тема 36  Тема 37  Тема 38  Тема 39  Тема 40  Тема 41  Тема 42  Тема 43  Тема 44  Тема 45 Тема 46  Тема 47 Тема 48  Тема 49 Тема 50  Тема 51  Тема 52 Тема 53 Тема 54 Тема 55  Тема 56  Тема 57 Тема 58 Тема 59 Тема 60 Тема 61 Тема 62 Тема 63 Тема 64   Тема 65 Тема 66 Тема 67 Тема 68 Тема 69 Тема 70 Тема 71 Тема 72 Тема 73   Тема 74   Тема 75   Тема 76    Тема 77 Тема 78  Тема 79 Тема 80 Тема 81 Тема 82 Тема 83 Тема 84 Тема 85 Тема 86   Тема 87 Тема 88 Тема 89

# 1
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Благодаря за новата тема   bouquet

Към анкетата - бих се радвала да споделите и  добрия и лошия си опит с термопротектори (кои харесвате и кои не), кои ползвате с преса и кои със сешоар  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 436
И аз се записвам тук, макар да не съм от най-редовните ви читатели...  Embarassed
MissNellie Благодаря за новата тема и на a.l.e.n.a , че ме "открехна" за магазина на Златна Рибка в София.
След като си накъдрих косата със студено къдрене, за което естествено съжалявам, сега подхранвам косата и се опитвам да я опазя от ножицата.  Tired
Взех маската на Макадамия, ползвам и Absolut Repair на Лореал. Благодарение на MissNellie се образовах и за протеиновата терапия и си поръчах Redken Extreme Cat Protein Treatment. От къдренето мина месец, смятам и да се боядисам, защото нали се сещате колко се обезцветява косата...
Но пък се чудя и какво да си избера за къдриците, да седят добре, естествено, без да са "бетонирани" или пък хвърчащи... къдрена съм на ролки тип "маркучи". Ако някой може да даде съвет какво да си взема, ще съм много благодарна... може би някакъв крем .... newsm78

# 3
  • Мнения: 438
Аз в момента съм в търсене на термопротектор, трябва ми за сушене със сешоар. Харесала съм си това но не мога да намеря описание в нета. Ще се радвам ако някой сподели дали има опит с продукта  Peace http://www.enzo.bg/kozmetika/loreal-professionnel/loreal-profess … -dry-milk-150-ml/

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Мерси за новата тема.За момента не използвам термопротектори.Моята коса вижда преса само при фризьор,а в къщи след баня си я оставям да изсъхне самичка.В изключително редки случаи (1-2 пъти годишно) използвам сушоар.

# 5
  • Мнения: X
Аз засега имам само добър скромен опит с един продукт (Лореалската термо-емулсия).

# 6
  • Мнения: 204
Засега не ползвам протектори, но мисля да си взема някой, че пресата ми така си стои.

# 7
  • София
  • Мнения: 43
  bouquet

Преди сешоар - Нектар термик,
преди преса - термозащитен спрей на Биосилк, много харесвам и Цимент термик  Peace

# 8
  • Мнения: 18 558
Запис в новата тема:)
И аз не ползвам.Намалих значително употребата на пресата.Ползвам кристали понякога,но те не знам дали се водят термопротектори?Затова и оjговорих с не. newsm78 Знам,че предпазват от топлината на сешоара и пресата и придават блясък и мекота.
Сега ще си правя маска със зехтин,жълтък и оцет  Simple Smile След малко се наклепвам  Grinning

# 9
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Лореал ползвам, но само преди преса, преди сушар не се сещам newsm78

# 10
  • Мнения: 3 314
Ползвам този  термо спрей - доволна съм  Peace  Но сега искам да си взема термо крем или кристали -да заглаждат и хидратират косата  Thinking       предложения ...  Simple Smile   

# 11
  • Мнения: 3 248
Винаги ползвам термопротектори, откакто започвах системни грижи за косата си.

Преди издухване със сешоар някои по-леки като Митик оил, Еликсир Ултим, топката на tigi, изглаждащия крем на милкшейк и някои дриги, от всички съм доволна.
Ако ще изправям косата с преса или ще я изпичам със сешоара слагам от гела за изправяне на Филип Кингсли.
Преди маша пръскам термо спрея на Лореал проф. Него слагам и ако спонтанно реша за изправям с пресата. Но него ще со сменям с нещо друго.

# 12
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Момичета, понеже уредът за сушене се изписва по всякакви начини във форума, правилно е сЕшоар, а не сУшоар  Peace понеже не идва от суша, а от френска дума sechoir, която идва от seche- сух. ( произнася се сеш). И тъй като заемките се четат така, както в оригиналния език ( или поне голямата част), правилното е сЕшоар  Peace

# 13
  • Мнения: 41
Аз винаги ползвам термозащита при топлинна обработка,наи често ползвам преса,защитавам косата с коприната на ЧИ от близо  две години и съм много доволна Flutter

# 14
  • Мнения: 11
Здравейте момичета,
 искам да ви попитам за съвет. Косата ми е склонна към омазняване - мах 3 дена издържа. Решила съм се да си взема професионален шампоан, но кой да бъде (използвам на Клоран шампоана за обем с бадем и на Лореал зелената маска за обем). Какво ви е мнението за следните шампоани ? :

http://zlatnaribka.com/shampoan-za-mazna-kosa-lakme-purifying-30 … html#.UKamCYd3leI

http://zlatnaribka.com/shampoan-za-chuvstvitelen-skalp-za-kombin … html#.UKamuId3leI

Приемам и други идеи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт