занималнята в 1-ви клас - необходимост или удоство за работещите родители !?

  • 37 779
  • 347
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 291
ПИГ не е занималня, а целодневен престой в училище. В 35во и 151во са така: всеки клас си има две учителки. Затова е полуинтернат- като интернат, но не се спи там.

Занималнята е това, което го има в повечето училища. Аз съм за нея, но съм от работещите и пред това да наема бавачка за следобед, предпочитам детето да е в училище.

# 61
  • Мнения: 9 990
Грета, и аз така предположих, но бях опровергана назад в темата. Thinking

# 62
  • Мнения: 443
Много точно сте го казали-целодневен престой в училище. Нещо като продължение на ДГ. Как едно малко дете ще стои толкова часове на едно място? Та то ще има по-дълъг работен ден от родителите си. А пък идеята децата до седми клас да са целодневно newsm78? Какво ли ощи ще измисли египтологът -министър и подчинената му Миленка?

# 63
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Че какво ́и е на идеята - хората имат избор. На теб ако не ти харесва, за други може да е вариант.

# 64
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 ПИГ е целодневен престой в у-ще.
 А какво е занималнята?  newsm78 Защо не се замислите и ще видите, че е едно и също, наречено по различен начин.

 И от ПИГ, и от занималнята децата могат да бъдат взети, когато родителите пожелаят. Някои деца си отиват в 15часа, някои - чак към 18, когато мама и тати си тръгнат от работа.

 А едно момченце безработният му татко го взема едва като си изиграе картите на компа. Така казва човекът. И винаги идва сънен, рошав, изтощен.
 
 Ох, оплюваме учителите, а какви куриози има сред родителите. ooooh! Не коментирам никога. Само оставам потресена.

# 65
  • Мнения: 2 898
Грета, и аз така предположих, но бях опровергана назад в темата. Thinking

И отново заставам зад думите си. Сега обучението до 3 клас вкл. е целодневно, макар и по желание. Никъде в документацията не се пише занималня! Спорите за неща, които не познавате, а и едва ли името е най-важно.

ПИГ не е занималня, а целодневен престой в училище. В 35во и 151во са така: всеки клас си има две учителки. Затова е полуинтернат- като интернат, но не се спи там.

Две учителки, или учител и възпитател - това е въпрос на организация.

Много точно сте го казали-целодневен престой в училище. Нещо като продължение на ДГ.

Какво продължения на ДГ? Там се спи след обяд, а тук се учи.

# 66
  • Мнения: 9 990
Ана, извинявай, твърдиш, че проявяваш търпимост към учениците си, а тук постоянно подскачаш.Не спорим за неща, които не знаем.Умуваме, говорим си и  се чудим, защото информацията се разминава. Peace

# 67
  • Мнения: 390

 
 Ох, оплюваме учителите, а какви куриози има сред родителите. ooooh! Не коментирам никога. Само оставам потресена.
Мен пък ме потриса факта, че учители в ПИГ или занималня както си го наричаме никога не биха причинили това на собственото си дете Shocked. Не разбирам  ooooh! дъщеря ми ходи с желание, подготовката там е от педагог, а не от мама, баба, кака .... не е ли редно да е по-добра  Thinking А и играта между домашните и след това с други деца лично за мен е за предпочитане пред търкалянето пред телевизора или компютъра у дома  Peace

# 68
  • Мнения: 5 160
Ana*   Peace
Така пише в Завленията - ПГ, ПИГ.
И аз се чудех, та питах за абревиатурата.
Да не казвам, че приемащите не знаеха, след питания ми отговориха ...


# 69
  • Мнения: 9 990
ами аз заявление за ПГ/ПИГ не съм подавала ни миналата, ни по-миналата година.Подавам за занималня.Чета какво подавам и подписвам винаги. Thinking

# 70
  • Мнения: 2 898
Ана, извинявай, твърдиш, че проявяваш търпимост към учениците си, а тук постоянно подскачаш.Не спорим за неща, които не знаем.Умуваме, говорим си и  се чудим, защото информацията се разминава. Peace

Защо реши, че подскачам  smile3503? Много ми е спокойно и приятно. Ама като видя някой, който не е в час, как усърдно си пише грешни неща, реагирам.

ами аз заявление за ПГ/ПИГ не съм подавала ни миналата, ни по-миналата година.Подавам за занималня.Чета какво подавам и подписвам винаги. Thinking

Сигурно е така. Което пък означава, че някой в училището не е коректен в терминологията.



# 71
  • Мнения: 9 990
което не означава, че споря Crazy а казвам това, което ми е дадено на мен като информация. от хора очи в очи, а не във форум. Peace

# 72
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251

 
 Ох, оплюваме учителите, а какви куриози има сред родителите. ooooh! Не коментирам никога. Само оставам потресена.
Мен пък ме потриса факта, че учители в ПИГ или занималня както си го наричаме никога не биха причинили това на собственото си дете Shocked. Не разбирам  ooooh! дъщеря ми ходи с желание, подготовката там е от педагог, а не от мама, баба, кака .... не е ли редно да е по-добра  Thinking А и играта между домашните и след това с други деца лично за мен е за предпочитане пред търкалянето пред телевизора или компютъра у дома  Peace

 Чудно ми е защо е цитирано моето изказване, ама нейсе.

 Синът ми не ходи на ПИГ, защото има кой да се занимава с него у дома.
 Освен това, за отрицателно в ПИГ намирам  единствено броят на децата. Моите бяха 27. Е, трудно е. Според мен бройка 15-16 деца е по-приемлива. И учителят ще бъде по-полезен на децата. В ПИГ е по-освободена обстановката. Има игри, викове, когато приключат домашните. Някои деца не биха могли да издържат цял ден в такава атмосфера. Това е уморяващо за тях.
 Иначе ПИГ е полезна посвоему на работещите родители. Не всички имат възможност баби и дядовци да се грижат за децата.
 Мисля да продължа да чета темата. Но не ми се иска да се включвам вече. Често има негативизъм тук, които ме товари излишно.

  Hug

# 73
  • Мнения: 2 898
Мен пък ме потриса факта, че учители в ПИГ или занималня както си го наричаме никога не биха причинили това на собственото си дете Shocked. Не разбирам  ooooh! дъщеря ми ходи с желание, подготовката там е от педагог, а не от мама, баба, кака .... не е ли редно да е по-добра  Thinking А и играта между домашните и след това с други деца лично за мен е за предпочитане пред търкалянето пред телевизора или компютъра у дома  Peace

Всичко опира до наличието на условия  и късмет с добър педагог. Ако в групата за 27 деца, мислиш ли, че ще чувстват комфортно? Дали възпитателят ще смогне да ги обгрижва? Ако са принудени през цялото време да седят на дървен чин? Ако нямат възможност за смяна на позицията на тялото? Ако не могат да си събуят обувките 8 - 9 - 10 часа?Самата идея е чудесна, но в нашите училища е трудно приложима.

# 74
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Мен пък ме потриса факта, че учители в ПИГ или занималня както си го наричаме никога не биха причинили това на собственото си дете Shocked. Не разбирам  ooooh! дъщеря ми ходи с желание, подготовката там е от педагог, а не от мама, баба, кака .... не е ли редно да е по-добра  Thinking А и играта между домашните и след това с други деца лично за мен е за предпочитане пред търкалянето пред телевизора или компютъра у дома  Peace
Аз предпочитам домашната тишина, пред децибелите в училище. Постой едно голямо междучасие сред децата и кажи после как са ти ушите. Такава умора се усеща само от шума, че и 8 часов работен ден не би ме съборил по същия начин(изпитано лично - и шума, и осемчасовия ден на друго място).
Вкъщи има и други предмети освен компютър и телевизор. След домашните има същата опция за игра с деца.

Общи условия

Активация на акаунт