Николай със златния "ролекс" заклейми сурогатното майчинство

  • 28 305
  • 779
  •   1
Отговори
# 135
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Янечек, ами осиновените деца? Нали и те са отделени от биологичната си майка?
Не се заяждам, нали дискутираме  Peace

Моя приятелка навремето е осиновена дни след раждането си, още е била в родилния дом. Т.е. съвсем скоро след отделянето й от биологичната майка.

Питам за осиновените деца, защото нали вместо сурогатство някои хора предлагат да се осинови. Единствената разлика е, че при сурогатството генетичният материал може да е поне от единия родител на детето, а в други случаи и от двамата. Докато при осиновяването не е на никой от осиновителите.

Пак казвам - не се заяждам, интересно ми е да обсъждаме различните гледни точки  Peace

# 136
  • Мнения: 14 654
Осиновеното дете така или иначе вече е изоставено, т.е. няма как да му се спести травмата от изоставянето. Но се питам наистина ли е хуманно да създадеш дете, с ясната мисъл, че то ще преживее травма от раздялата с майката, за да го дадеш на хора, които плащат за това, ако ще и най-любящите родители да са. Хуманно ли е?
пп: и кой ще го кърми това бебе, или понеже има много деца, които са са на изкуствени млека и това не е важно?

# 137
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Оставете страдащата бездетна двойка. С узаконяването на сурогатството няма да престане да има такива двойки, малцина ще си купят бебета по този начин. Ами кой мисли за малката душа, която е обект на размяната? Кой мисли за травмата от раздялата с биологичната майка, която бебето неминуемо ще преживее? Ако се поставите на мястото на бебето, а не на горките бездетни жени, може да не ви се види толкова хуманно сурогатството. Не ми казвайте сега, че това няма значение, защото после ще го отгледат с много любов. Всичко има значение.

Не съм много запозната, но в случая жената не износва ли само?

# 138
  • Мнения: 4 841
И как я наричаме? Куфар? Утроба под наем? Жива епруветка?

# 139
  • Мнения: 3
Оставете страдащата бездетна двойка. С узаконяването на сурогатството няма да престане да има такива двойки, малцина ще си купят бебета по този начин. Ами кой мисли за малката душа, която е обект на размяната?






Не мога и не искам да забравя за бездетните!Най-добрата ми приятелка не може да има деца и след поредното  енто по ред провалено ин витро нещо в съпруга и се пречупи.Пропи се,срина се психически и малко по-късно почина.Сега  имам пред очите си една съсипана и самообвиняваща се вдовица,която си е втълпила,че бог я наказва за някакви въображаеми грехове.И когато един псевдо моралист съзнателно обрекъл се на безбрачие си позволява от амвона да клейми и да вменява вина,ми иде да вия  срещу него като вълк срещу луна Sick А детската душа е по-застрашена ако е захвърлена в социален дом от двама живи родители.

# 140
  • Мнения: 147
Православни, католически , протестантски , евангелски тн висши духовници винаги са притежавали златни ролекси , скъпи коли и подобни светски низки "ценности". Това не ме притеснява , и не ме учудва,още от векове е така, защото...... има вярващи.Точно такива, които вярват, че Николай, Йоан или който и да е е божия намесник на земята и точно този, макар с голям корем и много златни бижута ще му даде индулгенция или ще му изкупи греховете. Позицията на църквата не ме учудва, това е позицията на католическата и на други църкви. Сегашния Папа не се изказва по- меко за абортите или сурогатното майчинство или пък хомосексуализма.Все едно, в светска държава законите се определят по-друг начин.Надявам се да не съм изправена пред проблема да избирам или не сурогатна майка,но понякога си мисля, че е изключително егоистично човек да фиксира усилията си в една бременност, само за да възпроизведе точно собствените си гени,има толкова много прекрасни деца, които могат да бъдат осиновени.

# 141
  • Мнения: 10 547
И как я наричаме? Куфар? Утроба под наем? Жива епруветка?

Зависи от това дали го прави за пари или не.

# 142
  • Мнения: 147

[/quote]

Зависи от това дали го прави за пари или не.
[/quote]
 е то май винаги е за пари newsm78

# 143
  • Мнения: 10 547
Ако реша да износя детето на сестра си, или дъщеря си, снаха си, зълва си, баба си едва ли ще го направя за пари.

# 144
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
но понякога си мисля, че е изключително егоистично човек да фиксира усилията си в една бременност, само за да възпроизведе точно собствените си гени,има толкова много прекрасни деца, които могат да бъдат осиновени.

Това иди го напиши в Проблемното. Ма да не се чудиш после къде да се скриеш.

И освен това каква е връзката на репродуктивните проблеми с осиновяването? Какво им пречи на хората без такива проблеми да осиновяват? Нали това било добро дело? Ми нека и те правят добри дела.
Да не говорим, че все пак в немалък брой случаи тези проблеми подлежат на лречение. Те са здравословни, както са здравословни проблемите с жлъчката и сърцето например.

# 145
  • Мнения: 147


Това иди го напиши в Проблемното. Ма да не се чудиш после къде да се скриеш.

И освен това каква е връзката на репродуктивните проблеми с осиновяването? Какво им пречи на хората без такива проблеми да осиновяват? Нали това било добро дело? Ми нека и те правят добри дела.
Да не говорим, че все пак в немалък брой случаи тези проблеми подлежат на лречение. Те са здравословни, както са здравословни проблемите с жлъчката и сърцето например.


о да знам, че е твърде крайно мнение. Аз лично обмислям да осиновя дете.

# 146
  • Мнения: 86
И как я наричаме? Куфар? Утроба под наем? Жива епруветка?

Донор.


Което ме навежда на въпроса какво е мнението на БПЦ за присаждането на органи и донорството? Ако някое детенце е болно и спасението му е в донорството на бъбрек, черен дроб или друг орган, какво препоръчва Николай?

# 147
  • Мнения: 10
Донор е,ако даде яйцеклетка.Сурогатната майка е точно инкубатор.Не е срамно да се направи за пари,май. newsm78 Аз вярвам в карма,кармичен дълг и прераждане,но няма да пиша мнението си,защото ще прозвучи жестоко за някои хора.

# 148
  • Мнения: 22 475
Ехх, като се започне с това - "отидете и го кажете това в проблемно забременяване"....
И какво като си изкаже човек мнението? Независимо дали тук, или сред хора с проблеми? Това променя ли нещо?
Да, факт е, че не всеки разбира безумния стремеж на хората да се възпроизведат. И се подлагат на какво ли не, само и само, за да се получи. А останалите трябва едва ли не да ходят на пръсти покрай тях и да внимават да не кажат нещо....засягащо ги.
И в това също няма нищо срамно.

# 149
  • Мнения: 0
Да, факт е, че не всеки разбира безумния стремеж на хората да се възпроизведат. И се подлагат на какво ли не, само и само, за да се получи.

Т.нар. от теб "безумен" стремеж към възпроизводство, всъщност е най-силния инстинкт в природата на всички живи същества - инстинкта за размножаване. Този инстинкт е по-силен и от инстинкта за самосъхранение и е над всичко друго... Така че не знам какво има за разбиране - това е по-силно от волята и ума на човека, желанието за размножаване е в основата на нашето съществуване...

Общи условия

Активация на акаунт