На колко години пуснахте детето си първи клас?

  • 25 375
  • 267
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 531
споделете причини за решението, както и ефект.
от една страна на 7г. има една година повече детство и игри и става по-подготвено и устойчиво психически, както и все пак усвоява матреиала за 4та група.
от друга страна на 6г., ако си е ок с материал, излиза, че губи една година, вместо да напредва.

# 1
  • Мнения: 133
Това дали ще тръгне на 6г или на 7г не винаги зависи от нас родителите. Моето дете тръгна на 6г поради това, че е родено в края на годината и съответно септември месец си беше още на 6г. Аз нямах избор, но мисля, че не е лошо и вредно да тръгне на 6г, стига да става въпрос за здраво дете.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 122
и моето, понеже е родено ноември ще тръгне на 6г...не виждам причина да го държа още година, за да тръгне почти на 8 г на у-ще.... и да повтаря подготвителната група.... примерно... или да не прави нищо...
да вярно ще има не малка разлика с едно дете  родено в същият набор януари...но винаги е било така....
Някак сега като цяло по набори вървят и е повече който както се падне.

А за това как пък ще губи материал едно малко дете.... има цял живот да учи, не бих зорлем го бутала малко в у-ще....за да не губи и да напредва просто повече занимания в къщи с интересни и нови неща са достатъчни.

# 3
  • Мнения: 133
Разликата между 6г и 7г се усеща за много кратко време и не е чак толкова осезаема. Може би по чуствително се усеща в началото, че на 6г им се доспива следобедите. Моето във втори клас когато минаха втора смяна си подремваше по малко на чина, но това не се оказа фатално.

# 4
  • у дома
  • Мнения: 7 143
Голямото ми момче е родено през октомври и съответно тръгна на 6г и 11 м.на училище.Малкият е роден през март и догодина ще тръгне на 7г и 6 м.  Peace

# 5
  • Мнения: 21 455
В тази тема има доста мнения по въпроса за по-ранното тръгване на училище.
Мнение за по-ранно тръгване на училище

# 6
  • Мнения: 4 967
Моето момче тръгна на 6 години и половина, родено е през март. Справя се идеално с материала, но си личи някак, че е по-малък. Просто си представям колко по-добре щеше да бъде за него, а и за мен, ако си беше тръгнал с набора. При нас се случи така, че той от детската си вървеше с предния набор. Приятелите му всичките са родени през август предишната година и имат половин година разлика реално, но...
Малката е декември и също няма да има 7 години, но тя ще си върви с набора - такъв е законът. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 217
Пуснах средното си момче на шест. Съжалявам.
Взех решението си с много "помощ", защото се колебаех....Сбърках, трябваше да се доверя на себе си....
Не, че детето не се справя, но щеше да е по-спокоен ако не бяхме избързали...Нервен е, не понася да губи или да не успява, преживява всяка глупост, защото е най-малък и нон-стоп е в среда на съревнование с по-големи......
Тъпо е.

# 8
  • Мнения: 1 531
ценни мнения, радвам се.
исках само да вметна, че всъщност чуденето идва предимно за родените февр-септември долу-горе, тъй като, ако е окт-дек обикновено се пускат в годината, в която навършват 7, а, ако е януари - в годината на 6

# 9
  • София
  • Мнения: 44 122
не знам всички деца  от познатите ни наборчета тръгват в годината на навършване на 7 години... т.е. януарците тръгват на 7 години и 8 месеца, а ноемврийци-декемврийци почти на по 7 години...
Т.е. тази година тръгват родените 2005, ако са януари 2006 би следвало да ходи на предучилищна, не в първи клас, може би родителите имат избор, но аз не бих пуснала такова дете за първи клас.
Иначе и моят като нещо не успее, трудно му е не се справя много го преживява, големи драми, големи истерии...но той си е такъв, и след година ще е такъв и след 10 вероятно пак Wink

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Почти на седем - на 6г и 11 мес.
Ако не беше толкова странно това по нашите географски ширини, бих го пуснала следващата година чак.

# 11
  • Мнения: 1 127
Същата година през ноември навърши 7. Нямаше проблеми.

# 12
  • Мнения: 76
Моята на 7 навършени тръгна, дори повтаря 3-та група в детската градина за да си върви с набора (тогава сменихме детската и повтаря по препоръка на сестрата, но не съжалявам).
Сега предстои на дъщерята на съпруга ми да бъде 1-ви клас, на 6 и 8 месеца е. Тук, в Гърция всички деца на 6 години започват училище. За мен малката си е още бебе, но това е индивидуално. Повечето деца на тази възраст могат да се справят с навиците в училище, но не всички  Naughty Всичко е индивидуално!

# 13
  • София
  • Мнения: 9 517
синът ми е декемврийче, т.е. тръгна на 6 - раничко му беше - от началото беше страшно разсеян - през целия час си мисли, кога ще дойде междучасието и ще ги изведат ли на вън... беше тежък първи клас, да не говорим, че е поспалив и си подремваше в час, щерката е януарче - ще си тръгне с набора - няма спешна работа да тръгва на училище и тя на 6  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 3 827
Синът ми е роден декември и ще тръгне на 6 г и 9 м, но предпочитам да си върви с набора, отколкото да изчакам още една година.

Общи условия

Активация на акаунт