На колко години пуснахте детето си първи клас?

  • 25 437
  • 267
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 377
Моята ще я тръгна на у-ще на 7г и 2 мес.
В интерес на истината - съм доволна от това, което научиха в предучилищнта в градината. Има огромна разлика в началото и в края на годината, чак останах много приятно изненадана.

Относно височината - тя е 134 см., най - висока в групата, деца с по 4-5 мес. по-  голями от нея са с 1 глава по ниски, което предполага, че в първи клас действително ще има много различин височини  Laughing


# 256
  • София
  • Мнения: 20 175
Ами както едно време са, по класове. Всички ги покриват заедно, да речем спринтът им е по двойки.


Хмм, в нашето училище нормативите са за възраст, не за клас. Тичат заедно, но дъщеря ми я оценяват според нормите за пети клас, въпреки че е шести.

# 257
  • Мнения: 5 259
Ами както едно време са, по класове. Всички ги покриват заедно, да речем спринтът им е по двойки.


Хмм, в нашето училище нормативите са за възраст, не за клас. Тичат заедно, но дъщеря ми я оценяват според нормите за пети клас, въпреки че е шести.
И с мен беше така, тръгнала съм на 6г, затова се изненадах, че са го променили. Явно не навсякъде.

# 258
  • София
  • Мнения: 20 175
Би трябвало навсякъде да е еднакво. Предполагам, че според правилника нормативите са за възраст, но повечето преподаватели по ФВ не го знаят или не се сещат да го прилагат. Може би трябва да им се обърне внимание, че детето е по-малко.

# 259
  • Мнения: 5 940
За възраст са, разпитах учители и деца. Това, което създава проблем понякога е, че децата ги покриват заедно. Но те и на една възраст са с различна двигателна култура.
Преди няколко месеца синът ми едва правеше пет лицеви опори, вече може да ги докара до трийсет /не му е много изправено тялото, но става/, не се бях сетила преди това да му покажа. Но понеже аз взех да правя вкъщи, сега се занимава и с лицеви опори, и с коремни преси и му става все по-лесно.

Последна редакция: нд, 19 май 2013, 13:36 от valerie

# 260
  • Мнения: 8 242
Никога не съм можела да правя лицеви опори  Blush
Но пък бягах по-бързо от повечето момчета, въпреки, че бях на 6г. и все по щафети ме пращаха  Whistling

Синът ми ще завърши 1ви клас другата седмица все още на 6г. Simple Smile
От изходните нива съм повече от доволна - сред първите в класа е. Не съм максималистка и не искам да съм с него - защото мен винаги са ме натискали да съм по-по-най .. и искам да му оставя възможност да диша.

# 261
  • Мнения: 6 041
duhi_puhi при вас изнасят резултатите на всички деца ли ?Аз от изходните съм доволна,нямах изненади, интересно ми стана на какъв принцип са определени оценките, защото детето ми каза че няма само "Отлично" имало и деца с  "Добър"

# 262
  • Мнения: 3 818
По точкова система ги определят оценките - всяка задача си има определен брой точки, после има диапазони, които отговарят на отлично, много добро, добро и т.н. После и в грамотата за завършен клас си имаше оценка, макар и с думи. Иначе едва ли изнасят оценките на всички деца, но дъщеря ми, която сега завършва втори клас, като цяло знае останалите деца кое колко е изкарало на изходните нива, очевидно си говорят и си обсъждат оценките Simple Smile

# 263
  • Мнения: 8 242
Оценките си ги "видяхме" родителите общо взето, защото се дадоха на родителската среща Simple Smile Simple Smile И си говорихме Simple Smile
А пък те и децата си знаеха кой имал колко точки  Crazy

# 264
  • София
  • Мнения: 6 370
Моята ще я тръгна на у-ще на 7г и 2 мес.

ще я тръгнеш?  Rolling Eyes

# 265
  • Мнения: 24 467
Ами както едно време са, по класове. Всички ги покриват заедно, да речем спринтът им е по двойки.


Хмм, в нашето училище нормативите са за възраст, не за клас. Тичат заедно, но дъщеря ми я оценяват според нормите за пети клас, въпреки че е шести.

Не следва да е така само във вашето училище. Нормативите СА за възраст. Моят си го оценяват по различни нормативи от тези на останалите. Не му е проблем да покрива общите, но учителят му го е казал това още в V клас.

# 266
  • София
  • Мнения: 20 175
Judy, права си. И аз това написах по-нагоре - щом в училището на дъщеря ми са за възраст, очевидно навсякъде са така, но преподавателите нехаят или просто не знаят, че някое дете е по-малко.

П.П.: И на моята дъщеря й го казаха още в началото на пети клас.

# 267
  • София
  • Мнения: 18 115
Judy, права си. И аз това написах по-нагоре - щом в училището на дъщеря ми са за възраст, очевидно навсякъде са така, но преподавателите нехаят или просто не знаят, че някое дете е по-малко.

П.П.: И на моята дъщеря й го казаха още в началото на пети клас.

За първи път го чувам това.  Peace Вече  10 години дъщеря ми покрива нормативи по клас. Е, по-добре късно отколкото никога,  има две години, през които да се възползва от информацията.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт