На колко години пуснахте детето си първи клас?

  • 25 541
  • 267
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 63
Здравейте,
Синът ми тръгна на 7 години. Като наблюдавам класа определено си личи, че момиченцата са за училище от много по-рано. По-старателни са и по-концентрирани. Бързо напредват  с материала. Докато момченцата дърпат назад и момичетата. Децата са вече трети клас, но предполагам, че  в по-горни класове ще се изравнят.
Сега много се чудя за дъщеря ми дали да не я пусна от 6, но ме притеснява само факта, че ще е най-малка в класа и дали по-големите деца няма да я "мачкат" 1 година при тях е от голямо значение.

# 226
  • Мнения: 5 940
Момчетата дърпат назад момичетата Shocked

# 227
  • София
  • Мнения: 7 673
Момчетата дърпат назад момичетата Shocked
+ 1  Shocked
Единият ми син е трети клас и определено 5-те деца, които се справят най-добре с материала /вкл. и той/ са момчета и нито едно момиче. Според мен си е до деца най-вече.

# 228
  • у дома
  • Мнения: 7 169
Момчетата дърпат назад момичетата Shocked
+ 1  Shocked
Единият ми син е трети клас и определено 5-те деца, които се справят най-добре с материала /вкл. и той/ са момчета и нито едно момиче. Според мен си е до деца най-вече.
И при голямото ми момче е така-в рейтинга за нашата провинциална МГ за прием след 4 клас от неговия клас в първите 15 деца са 5 и от тях 4 момчета и само 1 момиче...
А иначе потвърждавам с две ръце,че момичетата са по-старателни...

# 229
  • Мнения: 63
Да, прави сте. Всяко дете си е индивидуано, изказах мнение за класът на сина ми  Simple Smile. Не искам да създавам спорове момчета-момичета  Grinning  С голям интерес ще чета темата

# 230
  • София
  • Мнения: 20 211

Сега много се чудя за дъщеря ми дали да не я пусна от 6, но ме притеснява само факта, че ще е най-малка в класа и дали по-големите деца няма да я "мачкат" 1 година при тях е от голямо значение.



Дъщеря ми тръгна на 6 години на училище - никога не са я "мачкали" или държали с нея по-особено. Но съм чувала за случаи, в които деца са се държали пренебрежително със съученик, защото е по-малък. Явно зависи от самите деца.

Христос воскресе!

# 231
  • Мнения: 266
Моето дете е на 1 годинка и от сега спорим с баща му кога да го пускаме 1 клас.
Аз искам на 6, защото аз бях на 6г и 1 месец първи клас и много се кефех, че съм най-малката от всички и да се похваля даже от средното дипломата ми от МГ е 6.00  Laughing
Баща му иска на 7, че да не му крадем от детството  newsm78

# 232
  • София
  • Мнения: 3 064
Ако си тръгне с набора на градина, ще си тръгне с набора и на училище. Което е 7 и половина - идеално!

# 233
  • София
  • Мнения: 9 517
Моето дете е на 1 годинка и от сега спорим с баща му кога да го пускаме 1 клас.
Аз искам на 6, защото аз бях на 6г и 1 месец първи клас и много се кефех, че съм най-малката от всички и да се похваля даже от средното дипломата ми от МГ е 6.00  Laughing
Баща му иска на 7, че да не му крадем от детството  newsm78
а за университета имате ли консенсус   Mr. Green

извинявай, не мога да се стърпя  Peace

# 234
  • Мнения: 2 478
Големият ми син ще започне първи клас на 7г и половина. Не виждам смисъл да го пусна по-рано, независимо, че предучилищната подготовка вече е усвоена, детето пише, чете и смята. За мен по-важно е емоционалното съзряване, така че колкото по-късно,толкова по-добре. А и предпочитам детето да върви с набора си.

# 235
  • Мнения: 1 734
Ако си тръгне с набора на градина, ще си тръгне с набора и на училище. Което е 7 и половина - идеално!

С тези две години предучилищна не е точно така!

# 236
  • София
  • Мнения: 3 064
Точно така е. Защото предучилищната си върви в градината. В трета и четвърта група. Като свърши 4 - та група - отива на училище. Поне засега е така. Ако приемат задължителната подготовка от 4 години, пак ще  е така. Едно дете, тръгнало в първа група на 3 и половина, ще тръгне на училище на 7 и половина.

# 237
  • София
  • Мнения: 20 211
Точно така е. Защото предучилищната си върви в градината. В трета и четвърта група. Като свърши 4 - та група - отива на училище. Поне засега е така. Ако приемат задължителната подготовка от 4 години, пак ще  е така. Едно дете, тръгнало в първа група на 3 и половина, ще тръгне на училище на 7 и половина.


Да, но ако поради някакви причини родителите преценят /и директорът е съгласен с преценката им/, че искат детето им да започне училище една година по-рано, няма никакъв проблем да се премести детето от една в друга група. Дъщеря ми беше на ДГ с набора си, но в четвърта група я преместихме в предучилищна такава.  Peace

# 238
  • Мнения: 1 734
Това е така, но аз имах предвид, че ако родителите преценят детето може да тръгне на училище и след първата предучилищна изкарана година.

# 239
  • Мнения: 8 242
Точно така е. Защото предучилищната си върви в градината. В трета и четвърта група. Като свърши 4 - та група - отива на училище. Поне засега е така. Ако приемат задължителната подготовка от 4 години, пак ще  е така. Едно дете, тръгнало в първа група на 3 и половина, ще тръгне на училище на 7 и половина.


Да, но ако поради някакви причини родителите преценят /и директорът е съгласен с преценката им/, че искат детето им да започне училище една година по-рано, няма никакъв проблем да се премести детето от една в друга група. Дъщеря ми беше на ДГ с набора си, но в четвърта група я преместихме в предучилищна такава.  Peace
Е тя 4та група си е предучилищна  newsm78

Синът ми беше предучилищна след 2ра група - прескочи 3та реално.

Общи условия

Активация на акаунт