Немска езикова школа Via Germanika

  • 10 376
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 292
Здравейте майчета,
усилено търся в нета курсове по немски за моите деца - 2 и 3 клас. Това което ни предложиха в Алианса е съботен курс от 4 часа (за начинаещи), между 14-18:00 всяка събота. Това нас не ни устройва, тъй като за събота от началото на учебната година децата ще имат друга програма.
Открих че Via Germanika работят по програмите нa Гьоте институт. Някой от вас има ли отзиви за школата?
Ето и линк , за да видите какво предлагат:
http://www.viagermanika.com/n24.html
 Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 9 558
Аз също ще се радвам да получа повече информация за школата. Школата се намира на изключително удобно място за нас.
Дъщеря ми ще бъде 3 клас тази учебна година и ако искаме да напредва с езика, задължително трябва да посещава школа.
Алиаса не ни е удобен като място и отпадна като вариант.
Другата опция, която обсъждаме е Blitz.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 558
Обадих се в школата за повече информация.
Курсовете за деца ще се провеждат в понеделник и четвъртък, но все още не могат да кажат часа, защото ще зависи от децата, които ще се запишат, но най-вероятно ще бъде късния следобед.
Не успях да разбера по коя система се работи, но и не разпитвах много, защото понеделник вечер за нас не е опция.
Таксата е 520 (или 530) лв за целия срок на обучение - от 08.10 до края на Април (дано не бъркам). Учебниците се плащат отделно.

В общи линии това е, което ми казаха, тя и жената, с която се свързах не успя да ми даде повече информация. Каза, че след 15.09 ще имат повече подробности.

# 3
  • Мнения: 1 466
Аз също търся курс по немски за сина ми. Той е на 7 и сега ще е първи клас, което прави трудно записването им във Виа Германика, но все пак им писах дали пък няма да напаравят изключение или група за първолаци. Още нямам отговор.
Вашите деца учили ли са немски и къде? Моят беше в Алианса в предучилищната група и през лятото във Вили Ленд на лагер-школа.
Алианса за нас не е вариант заради безумните 4 часа в събота, а през седмицата от 15,30 не мога да го водя.
Сега говорим за езикова школа Бизи. Там ще има групичка във вторник и четвъртък от 17,30ч. Ако сме на едно ниво с немския, обаче, дайте да ги натиснем във Виа за вторник и четвъртък след 17,30ч. Какво ще кажете?
Моят син, заедно с още едно дете от квартала + вашите 2 деца (на rosita_ta и на zori80) правим група за Бизи.
Ще оптаме ли и във Виа?

# 4
  • Мнения: 1 466
 А повече инфо на Блиц? Време, цени ... отзиви ...

# 5
  • Мнения: 1 466
Алиаса не ни е удобен като място и отпадна като вариант.
Другата опция, която обсъждаме е Blitz.

Те Blitz и Алианса са на 5 минути разстояние или се лъжа? Нали Blitz са на ул. Дунав 11?

# 6
  • София
  • Мнения: 9 558
Здравейте, да и Алианса и Блитц са близо една до друга, но Блитц е близо до трамвайната спирка, което за мен е важно, защото ако се наложи дъщеря ми лесно може да отиде, без да се налага да върви дълго пеша по улиците.

Това, което ми казаха от Блитц е, че втория срок няма сутрешен курс за децата. Това малко ме притеснява, защото втория срок дъщеря ми минават втора смяна и учебните часове свършват по-късно от 17:30. Сутрешен курс ще има само ако се съберат повече от 3 деца. Ако сме искали тогава можем да минем на индивидуален план 15 лв на час.

На Via Germaniка не съм се обаждала и не знам дали вече имат някаква яснота за часовете. На сайта им няма информация.

# 7
  • Мнения: 1 466
Във филиала в Надежда на Фарос има група по немски за 1-ви и 5-ти кл. във вторник и четвъртък след 17,00ч.
Това е супер удобно за работещи. Мен ме устройва и като цена, и като час, и като място и се записваме. Още повече, че каката там учи английкси и вярвам в качеството и резултатите.
Успех и на Вас в намирането на подходящо у-ще.

# 8
  • Мнения: 1 040
Момичета,събирам мнения за тази школа и ще се радвам да споделите,чудя се къде в Бургас да запиша детето на немски през лятото.

# 9
  • Мнения: 1 466
Хайде наново за немския. Ние израснахме и вече може да учим във Виа Германика. Очаквам отзиви.
Иначе ако във Фарос се сформира и тази година група - ам ще сме. От миналата съм много доволна.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Дали някой има лични впечатления и опит от тези школи !? ще съм признателна за конкретни отзиви   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 957
И мен ме интересува темата.

# 12
  • Мнения: 128
И аз се включвам в темата. Моля наистина някой ако има отзиви за Виа Германика да сподели. Ходихме 3 години в Алианса на немски, но сега го местят в Лозенец и ми е крайно неудобно пък и детето ще измъча с пътуване и загуба на време затова. Виа Германика ни е близо до училището , но все пак искам да чуя някакви отзиви. Благодаря! Курс по немски имат и в Нов стандарт и то ни е удобно, ако някой има впечатления пък от там нека сподели.

# 13
  • Мнения: 1 064
А някой ползва ли е фирмата като консултант за висше образование?

# 14
  • Мнения: 2 988
Запис и от мен, интересувам се от отзиви за школата, видях, че освен немски предлагат и английски за деца, моля да споделите, ако имате преки впечатления.

Общи условия

Активация на акаунт