Ще бъдем в първи клас Септември 2013 - 119 СОУ или 138 СОУ

  • 7 864
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 201
Здравейте,
Следващата година 2013-та ни предстой да запишем дъщеря ни Елена в 1-ви клас. Спряли сме се на 119-то СОУ и на 138 СОУ, не само защото са ни най-близките училища, но поради усиленото изучаване на математика, както и че отзивите за тях са добри. Прочетох, че документите за кандидатстване се подават веднага след Нова година и тук се появява следващото голямо решение, което трябва да вземем със съпруга ми - на кое училище да се спрем и кой начален преподавател да изберем. Сигурна съм, че всеки е със своя индивидуален подход според учениците, но все пак... Сигурна съм също, че всяка от вас се е сблъсквала с този труден избор, който е бил изключително важен за това как детето ще се чувства и как ще бъде подготвено в първите четири години.

Огромната ми молбата към вас е ако сте родител на дете от 4-ти клас тази година 2012/2013 в 119-то СОУ или 138 СОУ, моля да сподели менението си за началните преподаватели, които догодина ще поемат първи клас.  Ще се радвам да споделите вашите наблюдения за учителите, отношението към децата, за да може да се ориентирам и за нашето решение.
Има ли сред тях учител, който бихте ми препоръчали или вие сте избрали за вашето дете? Ще съм благодарна на всяка препоръка, отзив или съвет.

Благодаря ви предварително за помощта!
Поздрави

skype: dianacherneva
e-mail: dianast@abv.bg

Последна редакция: пн, 10 сеп 2012, 15:50 от dideto

# 1
  • Мнения: 1 173
Ето една стара тема, която може да ти помогне http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404034.0
Предполагам и други ще се включат, аз не се изморявам да твърдя, че 138 СОУ е много зле. (синът ми беше там 1ви и 2ри клас клас).

# 2
  • София
  • Мнения: 3 824
138 не с математическа, а с езикова насоченост. Подготовката по математика до 4 клас и по-нататък - във всички прогимназиални класове е зле. Но пък учителите им по английски са добри. Учат английски от 1 клас.
119 има математическа насоченост. Всъщност то дава много добра подготовка на децата до 4 клас по всички предмети. Можеш да видиш резултатите на учиниците на 119 на вътрешните им изпити след 4 клас. Като цяло подготовката на децата до 4 клас по всички предмети там е много по-добра от тази в 138.

119 има една особеност. След 4 клас децата се разпределят по паралелки с вътрешени изпити. Т.е. ако детето не се справи може да отиде в паралелката със СИП физическо - в един клас със "слабаците" (не ме убивайте за това определение - това е виждането на децата). За математическата паралелка, доколкото помня, тази година минималният резултат от изпита беше 46 от 50 максимален. За дургите беше достатъчен и по нисък резултат.
138 след 4 клас детето може да учи каквото поиска като избира между СИП математика или език. Има няколко варианта за език в момента - разгледай сайта. За математиката имаше изпит тази година, но той беше съвсем проформа. Всички пожелали да учат математика успяха.

Ако детето ти не е ултра мързеливо и няма някакви фрапиращи затруднения с усвояването на нови знания по-добре опитайте в 119.

# 3
  • Мнения: 133
Изберете 119 СОУ. Моята дъщеря учеше във 138 СОУ и на никой не препоръчвам да си даде детето там. Училището е на много ниско ниво.

# 4
  • Мнения: 201
Благодаря ви, ще чакам да се включи и някоя мама на 4-то кластник и да препоръча госпожа Simple Smile Peace Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 824
Изберете 119 СОУ. Моята дъщеря учеше във 138 СОУ и на никой не препоръчвам да си даде детето там. Училището е на много ниско ниво.
Не съм много съгласна, даже хич. Нивото на 138 е едно чудесно средно ниво. Най-голямата му вина е, че някой го е набедил за елитно (може би се дължи на старата му слава), а то всъщност си е обикновено квартално училище. 119 е на път да стане елитно училище за амбициозни деца и родители.

Само ще допълня, че имам предвид периода от 1 до 4 клас.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2012, 19:08 от Елл

# 6
  • Мнения: 201
Да, може би сте права, в интерес на истината положителните отзиви за 1-4 клас определено са за 119 СОУ, за после ще го мисля:)

Изберете 119 СОУ. Моята дъщеря учеше във 138 СОУ и на никой не препоръчвам да си даде детето там. Училището е на много ниско ниво.
Не съм много съгласна, даже хич. Нивото на 138 е едно чудесно средно ниво. Най-голямата му вина е, че някой го е набедил за елитно (може би се дължи на старата му слава), а то всъщност си е обикновено квартално училище. 119 е на път да стане елитно училище за амбициозни деца и родители.

Само ще допълня, че имам предвид периода от 1 до 4 клас.

# 7
  • Мнения: 133
Аз само ще допълня, че имам впечатления от целия начален и целия среден курс в 138 СОУ.  Училището лежи на стара слава. Сегашната директорка усилено работи за ниското ниво на преподаване и дисциплина като цяло. Пълна незаинтересованост.

# 8
  • Мнения: 201
Много жалко и за училището и за децата  Sad #2gunfire
Аз само ще допълня, че имам впечатления от целия начален и целия среден курс в 138 СОУ.  Училището лежи на стара слава. Сегашната директорка усилено работи за ниското ниво на преподаване и дисциплина като цяло. Пълна незаинтересованост.

# 9
  • Мнения: 284
Не знам как се сравняват училища от 1 до 4 клас. В крайна сметка в тези класове всичко зависи от учителката и от децата в класа. Дъщеря ми учи в 138. Поне 7-8 деца от нейния клас ходят редовно на математически състезания и резултатите им често са по-добри от тези на децата от 119. Всеки може да се оплаче от много неща, но майките ще се ориентират по- добре, ако пишем конкретни неща. Истината е, че има учители които ги знаят всички и амбициозните родители записват децата си при тях.Така класа става на високо ниво, а това е от изключително голямо значение!

# 10
  • Мнения: 133
Не знам как се сравняват училища от 1 до 4 клас. В крайна сметка в тези класове всичко зависи от учителката и от децата в класа. Дъщеря ми учи в 138. Поне 7-8 деца от нейния клас ходят редовно на математически състезания и резултатите им често са по-добри от тези на децата от 119. Всеки може да се оплаче от много неща, но майките ще се ориентират по- добре, ако пишем конкретни неща. Истината е, че има учители които ги знаят всички и амбициозните родители записват децата си при тях.Така класа става на високо ниво, а това е от изключително голямо значение!
     

Така казано оставам с впечатление, че недоволните родители от 138 са неамбициозни- нещо с което не съм съгласна. Много бих желала да чуя мнението Ви когато детето отиде в средния курс на въпросното училище. Тогава ще се чудите какво стана с амбициозността Ви. Зимата протече покрива и се наводни в буквалния смисъл класната стая в която учеше детето ми. Не включваха вечер осветлението поради опасност от късо съединение, но това не притесни директорката и не премести доброволно децата. А можеше да стане нещо много страшно. Стигна се дотам, че дойдоха институции на проверка по сигнал и след направен акт за нарушения се намери компромисен вариант за друга учебна стая. Ако мили родители смятате, че това е дребен факт неподлежащ на внимание си записвайте децата там. От г-жа Директорката може да се очаква всичко  което не винаги зависи от класния ръководител.

# 11
  • Мнения: 284
Така казано оставам с впечатление, че недоволните родители от 138 са неамбициозни- нещо с което не съм съгласна. Много бих желала да чуя мнението Ви когато детето отиде в средния курс на въпросното училище. Тогава ще се чудите какво стана с амбициозността Ви. Зимата протече покрива и се наводни в буквалния смисъл класната стая в която учеше детето ми. Не включваха вечер осветлението поради опасност от късо съединение, но това не притесни директорката и не премести доброволно децата. А можеше да стане нещо много страшно. Стигна се дотам, че дойдоха институции на проверка по сигнал и след направен акт за нарушения се намери компромисен вариант за друга учебна стая. Ако мили родители смятате, че това е дребен факт неподлежащ на внимание си записвайте децата там. От г-жа Директорката може да се очаква всичко  което не винаги зависи от класния ръководител.
[/quote]

Не искам да обиждам никой, нито да определям някой като амбициозен или не. Естествено,че всеки търси най-доброто за детето си. Това което казвам е, че темата е за 1-4 клас, когато решаваща роля има учителката. Аз също не смятам да оставя детето в това училище след 4 клас, но това не означава че не съм доволна от учителката му в момента. Вие явно сте имали неприятен инцидент, при нас не е имало никакви проблеми. Просто изказах моето мнение, всеки сам решава къде ще запише детето си.

# 12
  • Мнения: 133
Разбира се , че всеки сам решава. Пожелавам  Ви успех в училището. За да има хляб за всички трябва да има и хора като Вас! Успех и късмет!!! Дано само да нямате инциденти, защото ще си смените тона тогава.

# 13
  • Мнения: 201
Да, оказва се наистина, че има проблем в 138 СОУ от прочетените до момента от мен теми.
И то поради съществени пропуски и нехайство на директорката, което е меко казано недопустимо!!!
Началото на следващия месец (само да започне учебната година) ще се срещна с нея и с директора на 119 СОУ, за да ме запознаят с училището, порядките, потенциалните учители на дъщеря ми, но от прочетеното и мненията ви започваме да клоним към 119 СОУ newsm78, поне за началното образование (1-4 клас).

# 14
  • Мнения: 7 160
От 7.01.2013г. в 119-то СОУ започва записването на ученици в първи клас.
На сайта на училището можете да намерите заповедта и критериите за прием.
http://www.119sou.com/bg/priem

Общи условия

Активация на акаунт