СТРАСТИ - градините в София кампания 2012/2013

  • 10 911
  • 1 004
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 701
Ние се записахме в сряда, с известни притеснения, но продължавам да следя темата.
Успех на всички за трето класиране  Peace

Последна редакция: вт, 25 сеп 2012, 21:43 от AnMary

# 1
  • Мнения: 122
Добро утро! Честито на всички класирани и записани, и успех на останалите!
И нас ни класираха и се записахме, но ме притеснява нещо. Към момента работя на срочен договор, който ще изтече другия месец. Интересува ме, че ще  бъда безработна в момента на тръгване на детето на ясла дали влияе ли по някакъв начин? В смисъл правят ли проверки след записването на обстоятелствата? Нз дали ме разбрахте!

Благодаря и хубав ден!

# 2
  • Мнения: 1 350
Добро утро! Честито на всички класирани и записани, и успех на останалите!
И нас ни класираха и се записахме, но ме притеснява нещо. Към момента работя на срочен договор, който ще изтече другия месец. Интересува ме, че ще  бъда безработна в момента на тръгване на детето на ясла дали влияе ли по някакъв начин? В смисъл правят ли проверки след записването на обстоятелствата? Нз дали ме разбрахте!

Благодаря и хубав ден!
не влияе на това класиране за това записване. Въпросът е, че към момента на записване сте представила документ за работещ на трудов договор или договор за управление и т.н. други необходими документи.
ако след това кандидатствате през ИСОДГ и сте безработна (не Ви го пожелавам) това ще се отрази на точките за класиране.

# 3
  • София
  • Мнения: 24
Здравейте, някой знае ли с колко време може да се отложи тръгването на детска градина ако приемат детето сега? Ще се опитам да поясня:
Приеха баткото ни на второ класиране, което вдигна с 0,1 точките на малчо за тази градина. Сега той е първи в списъка на чакащите и ако се освободи едно място за трето класиране вероятно ще приемат и него. Той обаче хич не е готов за ясла, понеже е от децата, здраво стиснали полата на мама и всеки опит да бъде отделен от там е свързан с безспирен рев!
Първо мислех да му изтрия кандидатурите, за да не го приемат, пък да се налага да отказваме мястото и така да блокираме едно място за това класиране. Сега, обаче, се сетих, че ако не го приемат тази кампания, няма да има никакви шансове за следващата, защото аз вече няма да съм в майчинство и ще съм безработна.
Та въпросът ми е, в случай че го приемат, колко време можем да плащаме таксата без детето да посещава градината?

# 4
  • Мнения: 122
Благодаря за отговора, но друго имах впредвид. Записала съм детето, но другият месец оставам без работа. Представила съм всички документи. Мисълта ми е това,че ще съм безработна оказва някакво влияние за мастото на детето ми в яслата или е важно само за записването.

# 5
  • София
  • Мнения: 24
Благодаря за отговора, но друго имах впредвид. Записала съм детето, но другият месец оставам без работа. Представила съм всички документи. Мисълта ми е това,че ще съм безработна оказва някакво влияние за мастото на детето ми в яслата или е важно само за записването.

Важно е само за записването.

# 6
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Петя_ми - важно е към момента на класиране и записване на детето да сте била социално осигурена и работеща - вие сте представили тази служебна бележка вече. В края на предходната тема и аз зададох този въпрос -защото не бях наясно и бях дала информация в системата "безработна" , точно заради подобна ситуация като Вашата. Поправих  статуса си след отговора на момичетата и точките ни се вдигнаха.
С каква дата трябва да бъде служебната бележка? Предполагам след класирането. newsm78 Идеята ми е ако приемането е сигурно за класирането на 2.06, мога ли да си поискам бележка от работодателя преди това, по отрано, с оглед дългото протакване по издаването на подобни документи при нас. Благодаря за информацията!

# 7
  • София
  • Мнения: 24
Elida, не може бележката да е с предходна дата. Трябва да е след 02.06, за да е сигурно че ще я признаят. А и в последния момент може да станат размествания по списъците (не ви го пожелавам в никакъв случай) и детето да бъде изместено.

Може да поискате бележката по- рано, но с уговорка датата да е след 02.06.

# 8
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Да не изпусна темата.

# 9
  • Мнения: 122
Много благодаря на всички за отговорите!!! Поуспокоих се, защото не знаех към кого да се обърна да попитам. Общо взето форумите станаха единственият източник на информация.
Значи всичко е наред.

Пожелавам на всички успех и на есен с песен!

# 10
  • Мнения: 78
И аз да се запиша!
Аз лично ще изчакам някой и друг ден и в четвъртък ще започна новите планове и стратегии за разместване на кандидатурите!
Дано поне този път не се включи дете с повече точки! Някак си ще се чувствам по-удовлетворена, ако нямаме късмет при формирането на номерата за жребия, отколкото да отпаднем по презумпция.... Поне ще сме се пробвали по-ефективно!

# 11
  • София
  • Мнения: 164
А дали въобще ще има някъде свободни места и за простосмъртните...

# 12
  • София
  • Мнения: 1 340
Запис и от мен.
Ние отново не сме приети, но като че ли свикнах с тази мисъл.
Един въпрос от мен / може би не по темата/ - дететнцето ми е на 1 година, а другия септември ще е на 2години и 4 месеца. та въпроса ми е : Смятате ли, че ще закъснеем сериозно, ако я пуснем от другата година или да търся вариант за частна ясла? Единственото ми желание да пусна детето си на ясла е социалния контакт с други дечица, а не желанието ми да започвам работа. Дали ще закъснеем много или до 2годинки няма да е много фатално?
Ох, сега чета какво написах и едва си го разбирам, но няма как по ясно да си формулирам въпроса. newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 39 831
violenzaa, дъщеря ми тръгна на ясла през октомври месец, беше на 2,8г.
Групата беше смесена и яслата подейства малко пагубно на дъщеря ми. Тя проговори на 1,7г, направо с изречения. В яслата, покрай всички бебета, тя започна да използва "а" и "ъ". Оправи се бързо.
Синът ми изобщо не е ходил на ясла. Тръгна директно на градина, на 3,4г.

# 14
  • Мнения: 69
Здравейте,
честито на всички приети и много късмет на чакащите. Аз подходих с много резерви към тази кампания, т.к. синът ми септември ще бъде едва на 10м. Хем ми се иска да го приемат, хем не ми се ще да го пускам. Та по този повод и аз се присъединявам към питането колко време може да се отложи тръгването. Тоест ако евентуално го приемат за септември хипотетично дали е възможно да го пусна на ясла чак декември, или пък януари? А какво се случва с данните, които се подава към НОИ?

Общи условия

Активация на акаунт