Коледен пост 2012

  • 36 156
  • 517
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 151
Ето ме и мен !

# 211
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Честит Празник !   bouquet

Да споделя една бърза и лесна рецепта за хумус

1 и 1/2 ч.ч суров нахут се накисват във вода от предната вечер.
Така накиснатия нахут се вари в тенджера под налягане 10 мин, като се оставя след това налягането само да спадне.
В блендера се смилат - свареният нахут, 2-3 скилидки чесън, сок от 1-2 лимона, сол, червен пипер и други подправки на вкус. Добавя се и около чаша вода за подобряване на консистенцията.

Става вълшебно вкусно  Peace

# 212
  • Мнения: 21
Steisi, филмите могат да се открият по торентите - в Замунда, например. За съжаление, няма ги онлайн.
В този смисъл също ти препоръчвам и руският "Остров" /отново в Замунда го има/, който излезе преди 4-5 години, мисля.
Благодаря! Намерих го тук:
http://www.budiveren.com/index.php?option=com_content&view=a … 153&Itemid=87
И започнах да слушам "Отец Арсений".


Steisi, надявам се да ти харесат и да споделиш впечатления, ако решиш : )).
Аз бих искала да ви честитя на всички хубавия празник днес и да ви пожелая много здраве, мир, любов и разбирателство Simple Smile.

P.S. Нану, благодаря ти, че сподели рецептата за мъфините. Аз също имам празник скоро и се чудих как и с какво да почерпя, а пък ми се искаше да е нещо домашно и вкусно, и се зарадвах като видях рецептата ти и колко вкусни изглеждат мъфинчетата Simple Smile.

# 213
  • Мнения: 3 550
Честит празник! Много любов и разбирателство желая на вас и семействата ви!

Роя, дядо хаджия и всички, които сте си правили домашен хумус: Виждам в магазините брашно от нахут. Мога ли да направя успешен хумус от него, ако го сваря на каша и добавя подправки? Възможно ли е да остане недоварено? Трябва ли да накисвам от вечерта? И какво е съотношението с водата?

# 214
  • София
  • Мнения: 7 889
Честит празник! Много любов и разбирателство желая на вас и семействата ви!

Роя, дядо хаджия и всички, които сте си правили домашен хумус: Виждам в магазините брашно от нахут. Мога ли да направя успешен хумус от него, ако го сваря на каша и добавя подправки? Възможно ли е да остане недоварено? Трябва ли да накисвам от вечерта? И какво е съотношението с водата?

Не съм правил и не знам дали може да стане. Иначе това брашно го ползвам но за други неща.

# 215
  • Мнения: X
Роя, дядо хаджия и всички, които сте си правили домашен хумус: Виждам в магазините брашно от нахут. Мога ли да направя успешен хумус от него, ако го сваря на каша и добавя подправки? Възможно ли е да остане недоварено? Трябва ли да накисвам от вечерта? И какво е съотношението с водата?
Брашното от нахут обикновено се използва вместо яйца в рецептите.То слепва и дава плътност.
Предполагам с него ще се получи само една брашнена каша.
Не съм пробвала, но не мисля, че може да се сравни с хумуса от зърна нахут.
Ако не ти се занимава да накисваш, да вариш, купи си буркан сварен нахут и готово.     Grinning
Само пасираш и добавяш подправките.

# 216
  • Мнения: 3 550
Благодаря за отговорите!
За слепване и плътност купих соево брашно.
Брашното от нахут ще използвам за тортилите на дядо хаджия, но ще врътна и един хумус с накисване от вечерта. Уплаших се от онези 2 часа варене на зърната нахут.
Ще докладвам резултата скоро.

# 217
  • Мнения: 1 517
Здравейте!
За днес съм взела риба-хек,може ли рецепта как да я приготвя?

# 218
  • Мнения: 301
Присъединявам се от днес.

Имам доста праз, моля за идеи  Simple Smile

Моят обяд днес - салата от настъргани моркови, смлени орехи, чесън, лимон, олио или зехтин и магданоз (понякога зимата правя таратор с моркови вместо краставици и така открих тази "салата")

 Hug

# 219
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Краси, би ли споделила какви са пропорциите при заместването на яйцата с нахутено брашно Praynig Скоро четох, че лененото брашно се използва за заместител на яйца, като за 1 яйце се разбърква 1 с.л. брашно с 2 с.л. вода. Така ли е и при нахута?
Шанта, баница?
Слънчице, хекът е суха риба и вероятно ще стане добре във фолио с някакви зеленчуци. Ако все пак решиш да го печеш, добре е да го мариноваш в нещо предварително. Аз снощи мариновах сьомга в кокосово мляко, олио и подправки и пекох на грил тигана. Стана разкошна, но тя е и по-мазна риба. Преди години съм пробвала същата марината и за хек, но с краве прясно мляко, също не ставаше лошо, но си е постна риба и ѝ подхожда задушаване или паниране.
Аз нямам никаква идея още за вечерята тази вечер. Така или иначе трябва да съм вечеряла преди 18 часа и ще хапна нещо набързо - я сандвич, я филийка с туршийка Laughing

# 220
  • София
  • Мнения: 1 456
 Днес и аз хапнах салатка. Рендосах на тънки ивици краставица и моркови, довабих кълнове от боб и обкусих със сол,зехтин и балсамико. Много ми хареса.

# 221
  • Мнения: X
Краси, би ли споделила какви са пропорциите при заместването на яйцата с нахутено брашно Praynig Скоро четох, че лененото брашно се използва за заместител на яйца, като за 1 яйце се разбърква 1 с.л. брашно с 2 с.л. вода. Така ли е и при нахута?
Да, горе-долу това е съотношението.
Ето и една идея за постни палачинки:
1 ч ч брашно от нахут
1 ч ч пълнозърнесто брашно
1/2 ч л сол
1 с л зехтин
3 1/2 ч ч  вода (ядково мляко-бадемово, оризово, соево...)
Правят се по стандартния начин.Стават много по-мекички и пухкави от стандартните с яйца.

Тази вечер:веге баница със спанак и ориз

# 222
  • София
  • Мнения: 1 456
 Краси ме подсети за палачинките и баница. Ето и ''моята'' рецепти

Постните палачинки на brazilka, които промених малко-
2 чаша брашно
200 мл. вода и 300 мл. кокосово мляко
5 с.л. олио
1 – 2 ч.л. захар
1 щ. сол
1 щ. сода бикарбонат

 За баницата съм пускала рецепта в старата тема.Тези дни съм се сетила за овесените кюфтенца на Labrex, които мисля да направя утре.
 

# 223
  • София
  • Мнения: 565
Здравейте!
За днес съм взела риба-хек,може ли рецепта как да я приготвя?

 В Кауфланд има една суха панировка , която е постна и се получава чудесна панирана риба на фурна. Правила съм и хек на фурна, овалян с галета. И в двата случая подреждам оваляната риба върху хартия за печене и поръсвам със зехтин или олио. Понякога предварително накисвам  рибата с лимон и черен пипер, но не е задължително. Пека в предварително загрята фурна на 220 градуса. Става сочна и много вкусна.

# 224
  • София
  • Мнения: 7 889
Благодаря за отговорите!
За слепване и плътност купих соево брашно.
Брашното от нахут ще използвам за тортилите на дядо хаджия, но ще врътна и един хумус с накисване от вечерта. Уплаших се от онези 2 часа варене на зърната нахут.
Ще докладвам резултата скоро.

Ми хубаво де като не ви се вари нахут, па си купете консервиран сварен има го във всички по-големи хипермаркети.

Общи условия

Активация на акаунт