Токуда болница - София - 16 тема

  • 58 621
  • 753
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Добре дошли  Hug в темата се обсъждат раждането, престоя и лечението в Токуда Болница - София



Сайт на болницата , Телефонен указател

ДКБ и лабораториите за изследвания работят и в събота, а резултатите от тях могат да бъдат проследявани и онлайн – след еднократно заявяване за парола.



Местоположение на болницата
бул. "Никола Й. Вапцаров" 51Б (с кола входът е от ул. "Ат. Дуков"), кв. "Хладилника", 1407 "Лозенец".
Болницата разполага с паркинг за колите, като първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.

Транспортни връзки:
Автобуси: 88,120
Маршрутна линия: 32
Карта

Транспорт от Централна Гара:
От Цетрална гара – Автобус №305 до спирка "Румънско посолство"
От спирка "Румънско посолство" – Автобус № 120 до спирка "бл. 4 ж.к. Лозенец"
(след светофара при ул. Атанас Дуков)



Лукс стаи в Родилен сектор към АГ отделение - има 2 лукс стаи, които могат да бъдат ползвани, ако са свободни. Няма възможност за предварителна резервация. В тези в лукс стаи – таткото има свободен достъп и бебето може да бъде с майката, колкото тя пожелае. Цена 125 лв. Има котлон.

В случай, че са заети и майката желае да бъде сама в помещение – може да пожелае да бъде във ВИП стая в АГ отделението. Тогава отпада възможността бебето да бъде с нея. Цена 85 лв.

Свиждания в Родилен сектор – осъществяват се във фоайето със слънчогледите – входа за спешни случаи. Бебето не се извежда извън сектора и само таткото може да го види веднъж след раждането. Останалите роднини след при/след изписването от съображения за стерилност не се допускат посещения на външни лица в сектора.

Свиждания в АГ отделение – всеки ден от 16ч. до 19ч.



 Предишни теми: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 10, 12, 14, 15,

# 1
  • София - град
  • Мнения: 141
Д-р Георги Корсачки
Много добър човек, отговорен и разбиращ. Липсва ми сега, но след време пак ще се видим  Laughing

# 2
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз посочих Колева и Попова, защото имам опит с тях, но бих се доверила на повечето лекари с мънички изключение, там се чувствам спокойна с повечето лекари  Peace

# 3
  • Мнения: 295
Моят глас е за д-р Илиев-страхотен професионалист и човек.Не знаех,че д-р Корсачки вече работи в "Токуда"...

# 4
  • Мнения: 193
Гласувах за Илиев - родих при него и всичко мина идеално и нормално Peace   Peace Peace

От неонатолозите - не знам кой е този, дето не подкрепял кърменето - аз не срещнах за седмица престой нито един такъв. Благодарение на Масларска кърмя от началото - разреши ми стерилизатор и давах след кърмене изцедена коластра и така още на другия ден след тази процедура-  заякна и не се налагаше. Тя каза - без добавки - ще кърмите само.  Peace

Д-р Денева - не знам дали дава дежурства в неонатологията - но ме е подкрепяла напълно в кърменето и късното захранване.

Не ми е известно да са дали АМ без мое знание - винаги като са ми я носили за кърмене (по принцип стоеше при мен, но я взимаха за изследвания например) е била гладна и сучеше - т.е. не е бил пълен стомаха с АМ.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 122
Аз за никой не съм гласувала тъй като все още не съм ходила там на преглед. Но съм се насочила към д-р Данаил Илиев - има добро образование, преминати курсове и т.н., добри отзиви прочетох и тук за него, а и е колега на моята гинеколожка при която ходя в момента на ЖК и ми проследява бременността. Още някой и друг месец да мине и ще отида при него да ме види и да се разбера с него, че искам той да ме изражда.

# 6
  • София
  • Мнения: 477
Лазарова ми проследява цялата бременност. Надявам се при нея да родя Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 54
И аз се следя при Илиев. Много спокоен ми изглежда и силно се надявам и раждането да мине така  Peace

# 8
  • Мнения: 1 813
Между другото, казвал ли ви е някой дали хранят бебетата между 00-6 сутринта, когато ги взимат в аквариума?

# 9
  • Мнения: 239
Избрах Кирякова, защото за нея повечето мнения са че подкрепя естественото неасистирано раждане. Искам и недирижирано и немедикаментозно, плюс дула Simple Smile Някой да е раждал при нея? Ако има, мноля споделете впечатления! Следя се при друг лекар по ЗК, защото за Токуда ми казаха, че ако не искаш да правиш УЗ прегледи всеки месец нямало смисъл. Ходих веднъж да се запозная с Кирякова, да поговорим, да обясня какво искам, за да реша дали при нея да раждам. Еми, като разбра, че няма да ме преглежда на УЗ, малко ме попретупа. Каза да отида на записи на тонове в 9-ти месец чак и че тогава ще се поопознаем. Опитах се да задавам въпроси, ама като ме пришпори така и набързо забравих всичко, което исках да питам. А сестрата, която ми записваше данните ме гледаше много изпод очила, едва се стърпях да не се разсмея пред нея Simple Smile Въобще не си представях така запознаването ни и сега не съм сигурна, че искам при нея да раждам.. кога ще градя доверие към нея не знам.

# 10
  • Мнения: 3 248
Гласувах за д-р Кръстанова. Тя ме следи последните два месеца и тя ми води раждането, което мина чудесно. Дори сега си ходя на профилактичните при нея.

АхНе, ако не си настоявала за друго, дават им АМ в 01 часа.

# 11
  • Мнения: 1
Бременността си следих при д-р Живкова, на предродилни консултации бях при д-р Илиев и съм изключително доволна от неговото отношение, професионализъм и ентусиазъм. На раждането бяха двамата с Лазарова (родих секцио, защото "гадните офтамолози" не ми позволиха естествено). Всичко мина перфектно и още първата вечер ме вдигнаха на крака Simple Smile
Относно храненията след 00ч - дават им АМ в 01:00, но в нашата стая си ни ги оставяха, защото всички искахме да кърмим и ги водехме в аквариума след храненето.

# 12
  • Мнения: 13
Избрах Кирякова, защото за нея повечето мнения са че подкрепя естественото неасистирано раждане. Искам и недирижирано и немедикаментозно, плюс дула Simple Smile Някой да е раждал при нея? Ако има, мноля споделете впечатления! Следя се при друг лекар по ЗК, защото за Токуда ми казаха, че ако не искаш да правиш УЗ прегледи всеки месец нямало смисъл. Ходих веднъж да се запозная с Кирякова, да поговорим, да обясня какво искам, за да реша дали при нея да раждам. Еми, като разбра, че няма да ме преглежда на УЗ, малко ме попретупа. Каза да отида на записи на тонове в 9-ти месец чак и че тогава ще се поопознаем. Опитах се да задавам въпроси, ама като ме пришпори така и набързо забравих всичко, което исках да питам. А сестрата, която ми записваше данните ме гледаше много изпод очила, едва се стърпях да не се разсмея пред нея Simple Smile Въобще не си представях така запознаването ни и сега не съм сигурна, че искам при нея да раждам.. кога ще градя доверие към нея не знам.


Онзи зен бях на лекция за родетли на тема Етапите на раждането, водеше я д-р Кирякова. Понеже и аз търся такъв лекар, както ти описваш, бях много озадачена и тя изобщо не ми изглеждаше като човек подкпящ недирижираното раждане, даже сериозно напротив... Разбира се, подчертаваше, че се съобразяват с желанието на родилките, но че ако се оставиш в нейни ръце би избрала друг подход. Не казвам, че това е лошо, просто това й беще нагласата.

# 13
  • Мнения: 11
Записвам се да не изпусна новата тема, много ще ми е полезна. Аз си следя бременността при д-р Корсачки и съм много доволна, но от всички лекари, с които съм се виждала съм само с положителни впечатления!

# 14
  • Мнения: 239
Избрах Кирякова, защото за нея повечето мнения са че подкрепя естественото неасистирано раждане. Искам и недирижирано и немедикаментозно, плюс дула Simple Smile Някой да е раждал при нея? Ако има, мноля споделете впечатления! Следя се при друг лекар по ЗК, защото за Токуда ми казаха, че ако не искаш да правиш УЗ прегледи всеки месец нямало смисъл. Ходих веднъж да се запозная с Кирякова, да поговорим, да обясня какво искам, за да реша дали при нея да раждам. Еми, като разбра, че няма да ме преглежда на УЗ, малко ме попретупа. Каза да отида на записи на тонове в 9-ти месец чак и че тогава ще се поопознаем. Опитах се да задавам въпроси, ама като ме пришпори така и набързо забравих всичко, което исках да питам. А сестрата, която ми записваше данните ме гледаше много изпод очила, едва се стърпях да не се разсмея пред нея Simple Smile Въобще не си представях така запознаването ни и сега не съм сигурна, че искам при нея да раждам.. кога ще градя доверие към нея не знам.


Онзи зен бях на лекция за родетли на тема Етапите на раждането, водеше я д-р Кирякова. Понеже и аз търся такъв лекар, както ти описваш, бях много озадачена и тя изобщо не ми изглеждаше като човек подкпящ недирижираното раждане, даже сериозно напротив... Разбира се, подчертаваше, че се съобразяват с желанието на родилките, но че ако се оставиш в нейни ръце би избрала друг подход. Не казвам, че това е лошо, просто това й беще нагласата.

уф, това не звучи никак добре.. а ти към кого си се насочила? аз имам още време да търся, ама 2 различни приятелки ми я препоръчаха Кирякова като правилния човек и много се надявах да си паснем. хич не ща да влизам в отношения лекар-пациент, щото не съм болна, добре съм си. Предпочитам някой, на който да имам доверие и да ми е спокойно при него.. съвети?

Общи условия

Активация на акаунт