Токуда Болница - София - 10 тема

  • 47 386
  • 738
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Добре дошли  Hug в темата се обсъждат раждането, престоя и лечението в Токуда Болница - София



Сайт на болницата , Телефонен указател

ДКБ и лабораториите за изследвания работят и в събота, а резултатите от тях могат да бъдат проследявани и онлайн – след еднократно заявяване за парола.

Детска кухня Токуда




Местоположение на болницата
бул. "Никола Й. Вапцаров" 51Б (с кола входът е от ул. "Ат. Дуков"), кв. "Хладилника", 1407 "Лозенец".
Болницата разполага с паркинг за колите, като първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.

Транспортни връзки:
Автобуси: 88,120
Маршрутна линия: 32
Карта

Транспорт от Централна Гара:
От Цетрална гара – Автобус №305 до спирка "Румънско посолство"
От спирка "Румънско посолство" – Автобус № 120 до спирка "бл. 4 ж.к. Лозенец"
(след светофара при ул. Атанас Дуков)



Лукс стаи в Родилен сектор към АГ отделение - има 2 лукс стаи, които могат да бъдат ползвани, ако са свободни. Няма възможност за предварителна резервация. В тези в лукс стаи – таткото има свободен достъп и бебето може да бъде с майката, колкото тя пожелае. Цена 125 лв. Има котлон.

В случай, че са заети и майката желае да бъде сама в помещение – може да пожелае да бъде във ВИП стая в АГ отделението. Тогава отпада възможността бебето да бъде с нея. Цена 85 лв.

Свиждания в Родилен сектор – осъществяват се във фоайето със слънчогледите – входа за спешни случаи. Бебето не се извежда извън сектора и само таткото може да го види веднъж след раждането. Останалите роднини след при/след изписването от съображения за стерилност не се допускат посещения на външни лица в сектора.

Свиждания в АГ отделение – всеки ден от 16ч. до 19ч.



За майки, които имат допълнително здравно осигуряване с договор, който покрива щета раждане:

от Болницата се издава фактура с основание:"1500лв пакетна цена с фактура за допълнително поискани разходи за КП №141 РАЖДАНЕ, НЕЗАВИСИМО ОТ СРОКА НА БРЕМЕННОСТТА, ПРЕДЛЕЖАНИЕТО НА ПЛОДА И НАЧИНА НА РОДОРАЗРЕШЕНИЕ"

Трябва да договорите с фонда да бъде призната фактура с това основание! Peace
Успех! Hug


Предишни теми: 1, 2, 3, 4, 5, 6 7, 8, 9

Последна редакция: пт, 20 май 2011, 15:51 от a.l.e.n.a

# 1
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
предлагам  Peace в новата тема, момичетата, които са родили след като цената за избор на екип бе регламентирана нормативно - и са допълнително здравно-осигурени по фонд - да разкажат - как е минало при тях плащането - в Токуда  Peace

# 2
  • Мнения: 3 736
a.l.e.n.a, благодаря за новата тема.   bouquet

Сега като чета за свижданията и за това колко често носят бебето нещо се зачудих - казаха ми, че общо взето бебето може да ми го носят когато го поискам, не е ли така? Разбира се, в случай, че всичко мине нормално.

# 3
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
a.l.e.n.a   bouquet за новата тема Simple Smile и приятен път Simple Smile

# 4
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
ИрПуц - да  Peace - поне в моята стая - можеше да стои при теб колкото искаш и когато искаш, без нощите  Peace

benitabeni    bouquet мерси, надявам се да е чудно  Hug

# 5
  • Мнения: 3 736
Чудесно, мерси! И весели празници!   bouquet

# 6
  • Мнения: X
Благодаря за темата!
И мен ме интересува положението със здравно-осигурителните фондове...

# 7
  • Мнения: 186
записвам се, защото сте ми много милички... Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 3 291
Аз мога да ви кажа, днес имахме среща с брокера ни, не със представители на самия фонд. Жената се беше подкопала добре и повтаряше едно и също. И то е, че няма да покрият повече от 350 лева.

Биха покрили ВИП стая и упойка, ако пакета ви го има, но специално за Токуда, това се фактурира отделно и не е част от 2000те лева за раждане. А фактура "Покритие за раждане" без разбивка, която включва точно тези трите, фонд не би осребрил.

 Това е положението с всички фондове в момента и никой не би платил раждане в Токуда. Явно всички фондове, вкл. и фонд Токуда, се възползват от новия закон за избор на екип и го третират като раждане въобще и не биха платили нищо.

# 9
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
сега намерих мнението, където се описва другото основание http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=568311.msg18081529#msg18081529

Цитат на: marioanab
Благодаря на всички за бързите отговори, но ако може някой който е родил скоро и е допълнително осигурен във фонд да каже каква фактура са му издали и дали фондът е признава.Кординаторите от Токуда днес ми казаха, че издават фактура по този начин: 1500лв пакетна цена с фактура за допълнително поискани разходи за КП №141 РАЖДАНЕ, НЕЗАВИСИМО ОТ СРОКА НА БРЕМЕННОСТТА, ПРЕДЛЕЖАНИЕТО НА ПЛОДА И НАЧИНА НА РОДОРАЗРЕШЕНИЕ. Но моят фонд няма да признае така написана фактурата.Те искат да пише 350лв избор на екип, а останалите 1150лв да се опишат подробно и тогава ще преценят коя част от тези разходи могат да ми възстановят. Но естествено от Токуда казаха, че такава фактура немогат да издадат. Затова искам съвет от мами минали вече по този път.

Редактирах 1 пост  Peace

Последна редакция: пт, 20 май 2011, 15:51 от a.l.e.n.a

# 10
  • Мнения: 3 248
Привет, момичета!

Сигурно е обсъждано вече, но нямам възможност да се ровя назад...  Blush Имам следното въпросче относно плащането: Ако си плащам аз (здравноосигурена, без фондове), как става плащането? Имам предвид, при приемането или при изписването? Може ли с кредитна/дебитна карта или трябва в брой?  Thinking

Много ви благодаря предварително!  Hug

# 11
  • Мнения: 3 736
Епона, аз знам, че при изписването се плаща всичко. За начина на плащане не знам.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 40
Епона: Преди седмица лежах в гинекологията и си платих с кредитна карта. Няма да имаш проблем предполагам и за раждането, и аз така смятам да направя.

# 13
# 14
  • Мнения: 17
Запис. Hug
Все така да е полезна темичката!

На мене ми поискаха да платя за раждането при постъпването в болницата. При изписването платихме пакета за бебето. Приемат карти.

Общи условия

Активация на акаунт