КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 25

  • 37 888
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3 497
Аз съм против коластрата. Нещо, преработено от нещо, пасло под най-голямата озонова дупка на планетата...и не само по тези причини, но тук не е мястото. Храната ни наистина е ужасна, в смисъл на тези от нас, които нямаме достъп до истински био и чисти селски продукти... Sad Но това за мен не е основание да натоварвам организма с допълнителни "храни". Пили сме зелена енергия едно време, пили сме...много работи Grinning, без ефект. Не мога обективно и доказуемо да кажа, че това се е отразило на метаболизма или имунитета на децата ми или моя. Давала съм лактобацили и техните ензими (ентеросан - нещо като биогая) след антибиотично лечение, когато не сме познавали хомеопатията. Хомеопатията не може да набави минерали и микроелементи, но не сме имали и симптоми на липсата на тези вещества.

# 751
  • Мнения: 0
Здравейте на всички мами,от доста време следя  сайта,чета съвети,препоръки,избор на лекарства за детенцето.Не съм писала досега и не ми беше нужна регистрация.Но от известно време се питам по един въпрос,ровя из нета но доста уклончива и неточна информация получавам.Ще помоля мамите за помощ,като предварително се извинявам ако вече темата е разисквана или има някъде писано и не съм го прочела.
Напоследък ми се налага да давам доста хомеопатични лекарства,примерно Тонзилотрен,Беладона.Инфлуцид и Цинабсин.Могат ли да се дават непосредствено едно след друго или трябва да мине малко време,и колко ако трябва? Rolling Eyes

# 752
  • Мнения: 2 677
Въпреки, че не знам колкото другите момичета тук - намерете добър класически хомеопат и не си правете самолечения - предполагам, че всички точно това биха те посъветвали  Hug

# 753
  • Мнения: 0
Наистина се замислям сериозно върху това напоследък,май трябва да започнем да посещаваме хомеопат.А за лекарствата които споменах ни ги изписа педиатърката,но като чели познанията и в тази област са минимални.Точно затова и не се обърнах към нея да я попитам за времето между лекарствата.

# 754
  • Мнения: 3 497
Класическата хомеопатия не работи с коктейли, недоказани клинично. Тонзилотрен, цинабсин, лимфомиозот и т.н.

# 755
  • Мнения: 0
Сега прегледах по предни страници и се обърках тотално,дори не разбрах за какво се говори и обсъжда.Срам ме е да си кажа, но мами все едно пишете на чужд език.Аз си мислех че хомеопатията е това което знаем по масовата част и предлагащото се по аптеките?Ето защо си седим на едно място и все сме си болни и хайде поредния антибиотик , че и по два на месец. Cry
Вече се чувствам изморена и обезкуражена,сега от няколко дни се боря със  зачервено гърло и хрема и то доста упорита,така му запушва нослето че милото не може да диша когато спи и цяла вечер се върти и мрънка.Правих и компреси на гърлото с яйце,после с извара....но давах и тонзилотрен,инфлуцид с надеждата че това ще ни помогне и отърве от антибиотиците.Купих и Биоцитрин в помощ на имунитета и това давам,пие витамин Ц,куса мед с масло,щипка черен пипер и 5-6 капки ракия и вече не знам какво още.........запали ми се главата.А неговото слабо място е нослето,секрета отива в дробовете и прави проблем,още на 7 месеца ни приеха в болница с бронхит   и няколко дни повръща храчки докато да се изчисти,тогава за първи път пи лекарства и то доста сериозни,та така до ден днешен само си боледуваме и пием антибиотици и съм се наплашила,а и до Вентолин стигаме понякога с цел да стопираме евентуално задръстване ..... Sad

# 756
  • Мнения: 3 497
Ми освен баналния вече съвет да си потърсите класически хомеопат друго не мога да кажа. Наистина се омаловажава науката хомеопатия, а тя е наука, която се изучава години в основите си, а след това необятно и цял живот, така, както човешката индивидуалност, която е в основата на хомеопатичния подход, е необятна. Може да прочетете темата Информативно за хомеопатията като начало, поне за да имате няколко гледни точки, за да решите какво всъщност ще правите.
В едно нещо съм категорична - "хомеококтейлите", особено в случая комбинацията им, надали ще свършат нещо полезно, по-скоро обратното. Само като информация в тази им комбинация детето приема над 15 хомеопатични лекарства накуп, някои от които не просто нямат нищо общо, но и са откровено напълно противоположни...

# 757
  • Мнения: 0
А може ли да ми се препоръча добър класически хомеопат,защото чета тук из форума има много изпатили хора и ме е страх честно да си призная.Ако не е удобно и разрешено да се дава подобна информация тук то моля на лични.
Много благодаря на Мечка Малинарка за вниманието и отговора.
Забравих да спомена че сме от София.

# 758
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Опс! кога станаха 51 страници!  Simple Smile

 Ето линк към новата 26-та тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=703352.new#new

Общи условия

Активация на акаунт