39 соу - младост

  • 8 080
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 389
Майчета, моля ви споделете по пресни впечатления от 39 соу. Мисля, че се насочвам към него за сега, стига да не ме разубедите убедително  Joy. Умувам дали тази есен да не запиша малкият в подготвителният клас там- хем ще се махне от омразната му градина, хем ще има 1 година да се настрои за 1 клас , посещавайки училище. Той е много свит, плах и срамежлив, та по тези причини някакси не се насочих например към 125 - вижда ми се огромно, а на мен като начало ми се ще някакво по малко училище, с по малко паралелки- даже видях, че подготвителният клас е само до обяд, което много ми допада.
Кажете ми мнения за учители, директор, кои учители са за подготвителният клас и те ли остават за 1 клас или са други........  разкажете ми вашите впечатления, вашите мнения за учителите, за кои се говори че са добри и кои не.....
Знам, че всичко това е много субективно, но все пак ще имам някави мнения за първото училище на детето ми и то от родители, на които децата са им точно там.

# 1
  • Мнения: 4
Училището е добро, аз също съм се насочила към него. Подготвителните групи са по 16 деца, което ми се струва добре! Отделно са от другите ученици,което ми се струва много добре! Има и стол в който готвят на място! Избора е ваш! Желая ви успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 389
за 39 -вчера една майка ми каза, че не можело да заведе детето си вътре до вратата, защото охраната я спирала и много се притеснявала дали няма да се загуби по коридора, защото не излиза и учителката да посрещне децата, та това доста ме подразни. Ясно, че това не е детската градина, ама е предучилищна и  ново място, непознато......
Изчетох много мнения, разбирам че май разликата в трите не е кой знае каква, но все пак трябва да изберем едно.
В 39 и 144 има предучилищна, в 81-во пък не харесвали момчетата..... не знам
За 144 другото което ми остава като впечатление е, че там всеки може да се запише, а това сигурно има своите негативи.

Последна редакция: нд, 06 яну 2013, 21:00 от Mrs. Jones

# 3
  • Мнения: 21 469
  Ще следя темата, защото се колебая между 39то и 144то. Всъщност сигурно ще подам и в двете.

# 4
  • Мнения: 2
Здравейте,това което са ви казали за 39-то училище са лъжи.Моето дете ходи там и съм много доволна,защото госпожите и на двете групи посрещат и изпращат децата на входа на училището. Детето ми научи толкова много неща,които в детската градина не беше научил за възрастта си.Няма да сгрешите,ако запишете детето си там.Идете и сами проверете. Лично аз съм много доволна.

# 5
  • Мнения: 4
Здравейте,това което са ви казали за 39-то училище са лъжи.Моето дете ходи там и съм много доволна,защото госпожите и на двете групи посрещат и изпращат децата на входа на училището. Детето ми научи толкова много неща,които в детската градина не беше научил за възрастта си.Няма да сгрешите,ако запишете детето си там.Идете и сами проверете. Лично аз съм много доволна.
Да винаги посрещат и изпращат децата от подготвителните групи.

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 3
Групите за малките деца (5 и 6 годишните) са в отделен коридор, далеч от шума на по-големите деца. Условията са много добри, защото всичко е ново, ремонтирано и приветливо за малките малчугани. Госпожите са внимателни и креативни в заниманията с децата.
Дъщеря ми в момента е първи клас, и мога да посоча повече плюсове, отколкото минуси, за училището.
Училището е спокойно, подредено, храната в стола е прилична, чисто и добре поддържано училище. Материалната база не е като в по-големите училища в Младост, които разполагат с повече средства за обновяване. Чиновете са стари, в някои класни стаи са подновени. Но това не беше водещо при мен при избора на училището.  Това че се учи на една смяна, всеки клас остава в класната си стая за занималнята следобед е също голям плюс. В училището има и много допълнителни проекти, които стимулират децата да се изявяват и развиват.
Има родителски срещи, а миналата седмица и дни на отворените врати, за бъдещите  възпитаници на училището.

# 8
  • София
  • Мнения: 249
И двете ми дъщери учат в 39-то училище. Не мога да кажа дали е по-добро или не от другите държавни училища, защото нямам наблюдения никъде, освен в 39-то. Мога само да потвърдя, че има ред, че учителите са свестни и че е сравнително чисто. Хубавото е, че се учи целогодишно само първа смяна и това е добре за децата. Не се налага да се прибират по нощите в прогимназията. Резултатите от външното оценяване не са зле. Дисциплината е що-годе приемлива. Учениците като цяло са по-малко в сравнение с другите училища в Младост и не е огромна лудница. Директорката е много разбран човек.
Ако някой има конкретни въпроси, питайте!

# 9
  • София и наоколо
  • Мнения: 53
Моят син ще бъде първокласник тази година и още януари съм подала заявление в 39-то. Тогава още не можеха да ми кажат кои ще бъдат учителките на 1-ви клас. За съжаление чак сега разбирам, че е имало дни на отворените врати. Моля ако знаете кои госпожи ще водят първите класове да ме ориентирате. Благодаря Ви предварително.

# 10
  • София
  • Мнения: 158
Моят син ще бъде първокласник тази година и още януари съм подала заявление в 39-то. Тогава още не можеха да ми кажат кои ще бъдат учителките на 1-ви клас. За съжаление чак сега разбирам, че е имало дни на отворените врати. Моля ако знаете кои госпожи ще водят първите класове да ме ориентирате. Благодаря Ви предварително.
Рангелова, Вътова/ или Вътева/ и Ганчева

# 11
  • София
  • Мнения: 3
Моят син ще бъде първокласник тази година и още януари съм подала заявление в 39-то. Тогава още не можеха да ми кажат кои ще бъдат учителките на 1-ви клас. За съжаление чак сега разбирам, че е имало дни на отворените врати. Моля ако знаете кои госпожи ще водят първите класове да ме ориентирате. Благодаря Ви предварително.

Следете сайта на училището, защото страницата се актуализира редовно и се публикуват всички новости.
http://www.39sou.eu/

От изброените от Коти учители, познавам г-жа Рангелова - много усмихнат, позитивен човек и  добър учител. Тя обикновено взима паралелка с изобразително изкуство. Ако детето ми сега тръгваше на училище, бих я записала при нея. За останалите учители нямам наблюдения.
Добре е, ако се спрете на учител, да посочите името му в заявлението. Ако изберете да бъдете в паралелка с изобразително изкуство, преди началото на учебната година се провежда и проверка на способностите на децата по изобразително изкуство (нищо притеснително).

# 12
  • Мнения: 498
плюсове - подредено, спокойно училище, само 1 смяна, двора е чист, почти всички тоалетни са подновени, на свестни учителки попаднахме, всеки клас има по две учителки, редовна и за занималнята, добра дисциплина не съм чула за проблеми в класа, охраната е на мястото си.
минуси - стаите са в окаяно състояние, ние родителите трябва да плащаме за ремонта на стаята, не се обявяват и провеждат състезанията за 1 клас, не мога да разбера детето ми как се представя спрямо другите, много се сменят учителките в предучилищната и началните класове, изпита по рисуване е пълна пародия и няма отношение към това дали детето може да рисува или не.

# 13
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Здравейте и аз се записвам да следя темата, защото също като Ирис се колебая между 144 и 39- имам предвид паралелките с рисуване. Интересът ми е обаче за 2014-2015 учебна година. Естествено всичко ще зависи от резултата на изпита по рисуване и късмета на детето да бъде прието в едното или в другото училище. Да питам за учители и мнения ми е още рано, но все пак като ориентир искам да събера за себе си плюсовете и минусите на двете заведения (с оглед качествата на моето дете, удобството за семейството като дестинация, срок и продължителност на занятията в занималнята и т.н).
И сега ще ви задам един малко глупав въпрос  Blush 39 СОУ към Младост 2 или 3 се води и когато се поставя критерий - адрес в района на училището, Младост дели ли се на 1-2-3 или може да живееш във всяка една от тях.
Това делене на живеене от "едната" или от "другата" страна  на шосето (спрямо училището) някак си несериозно ми звучи...

# 14
  • Мнения: 21 469
  Да ти отговоря малко отзад-напред. Не разбрах какъв точно ти е въпроса относно Младост, може би отскоро живеете там. Младост е една община. Тя се дели на  1, 2, 3 и 4 микрорайона. Булевард Александър Малинов разделя Младост 2 от Младост 3. 144 то училище е в Младост -3, а 39-то в Младост-2. Така че, в зависимост от това, къде ти е адресната регистрация, ти ще имаш предимство за едно от двете.

  Сега за училищата, според моите проучвания. 144 -то се смята за добро училище по изкуствата, всичко това ти можеш да разбереш от сайта. Предимството му е именно в обучението по изкуства, добрите преподаватели по рисуване, пеене, музикални инструменти, различните хорове и танцови трупи. Приема е с проверка на способностите - нещо като изпит. Има плувен басейн и предлага плуване още от първи клас в часовете по физическо. Недостатъка му е, че е като разграден двор и целия квартал дефилира през него - имам предвид само двора, разбира се, а също и натовареното движение и кръстовището в близост.

   39-то е по-обикновено училище, но също предлага разширена програма по рисуване. Тук вече децата първо ги приемат по документи и чак след това провеждат проверка по рисуване и ги разпределят или в клас по рисуване, или в клас по английски. Училището е по-малко, спокойно и  всички класове и срокове учат само първа смяна, което е много удобно.
 Спорд мен най-разумно  е да се водиш според това, къде ти е по-близо. Имаш повече от година да си мислиш Laughing

Последна редакция: пт, 07 юни 2013, 16:44 от Iris04

Общи условия

Активация на акаунт