Косопад - 5 тема

  • 80 858
  • 737
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 23 149
Типичен сезонен косопад, косата се реновира  Blush вземи си добри добавки за коса, както и добри ампули/лосион и се въоръжи с търпение  Blush




БЛАГОДАРЯ!  Hug  bouquet

# 451
  • Мнения: 599
Някой наясно ли е при анемия и проблеми с желязото какъв тип е косопада общо разреждане на петна или някакъв друг?

# 452
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Общо разреждане  Peace

# 453
  • Мнения: 599
А има ли изтъняване на косата и скъсяване на косъма?

# 454
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Изтъняване - да, скъсяване - в какъв смисъл, ако има косопад - той е от корена  Peace

Ако е скъсен жизнения цикъл - косата не може да порасне дълга, струва ти се, че като стигне до едно положение и не расте повече  Peace

# 455
  • Мнения: 599
Благодаря ти  a.l.e.n.a ,скъсяване в смисъл ,че косъма не винаги пада от корен а намаля като дължина и накрая пада.
Изтъняване - да, скъсяване - в какъв смисъл, ако има косопад - той е от корена  Peace

Ако е скъсен жизнения цикъл - косата не може да порасне дълга, струва ти се, че като стигне до едно положение и не расте повече  Peace
    Благодаря ти  a.l.e.n.a ,скъсяване в смисъл ,че косъма не винаги пада от корен а намаля като дължина и накрая пада.

# 456
  • Мнения: 4 569
Ако е скъсен жизнения цикъл - косата не може да порасне дълга, струва ти се, че като стигне до едно положение и не расте повече  Peace
Това защо се получава? И как се лекува?

# 457
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Общо взето е характерно за периода, в който от зрялост жените преминават към кр. възраст - разбира се - има всякакви изключения. Например генетична оредопределеност  Blush

Има едни ампули с прокапил на Лакме против косопад - те са разработени за решаване на този проблем, но според мен едва ли може да са достатъчни. Може да се ползват - заедно с добра добавка и омега 7

Колко дълга става косата зависи от два фактора:

1. Колко дълго живее един косъм.
2. Колко бързо расте косата (колко см на месец)

Жизненият цикъл на един косъм - от "поникването" до падането е от 2 до 8 години, средно 4. Ако средно косъмът расте с 1-1.2 см на месец, то значи за 1г. ще порасне 12-15 см, ако се подрязва през няколко месеца с по сантиметър поне - стават около 10 см годишно. За прилична дължина е важно косата и да расте поне по 1 см и да живее поне 4 г., а е добре и да е повече.

Иначе косъмът расте бавно, живее 2г, стига малко под раменете и пада и косата хем рядка, хем не расте.



didabs  Peace това, което описваш е механично накъсване, може да бъде от грубо - ресане, търкане с кърпа, прегаряне от преса, ползване на шапки, може и в резултат на агресивно третиране дa е уязвим някъде по дължината и да се къса - примерно обезцветяване преди време ...

Eто увреден косъм

# 458
  • Мнения: 4 569
Иначе косъмът расте бавно, живее 2г, стига малко под раменете и пада и косата хем рядка, хем не расте.
Моята е такава.  Confused

Благодаря ти, Алена!   bouquet

# 459
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Не пречи да пробваш с добавки, омега 7 и локално ампули/лосион ....

Човек не може да си надскочи гена, но може да си разгърне потенциала, ако дреме потиснат  Peace я от някакъв дефицит, я от друго  Blush

# 460
  • Мнения: 599
А възстановява ли се косата след прием на желязо?

# 461
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Новата коса расте по-здрава и гъста  Peace

Тази част от косъма, която е израснала тънка - не се променя. Косъмът е мъртва тъкан и се повлиява само новия растеж.

# 462
  • София
  • Мнения: 6 501
Вземи Неоптид на Дюкре  Peace
Мерси   bouquet
Поръчан е вече  Simple Smile

# 463
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 453
Дюкре пуснаха един нов продукт тази есен -Керастим - за стимулиране на растежа и при косопад, но още не съм го отворила  Blush

# 464
  • Мнения: 4 770
Темата за жизнения цикъл на косъма ми отвори един въпрос. Силно се надявам, че някой ще разбере какво имам предвид и ще ми помогне с някакво обяснение според силите си. Много благодаря предварително, ако някой се включи.
Случаят е такъв. Вече три пъти косата ми започва да пада наистина много като количество винаги в началото на юли - през 2010, 2012 и сега през 2013г. Всеки път косопадът продължава, без да намалява дори и малко до края на ноември, в резултат косата ми остава половината или по-малко /не преувеличавам/. После почват нови разтежи и до лятото се възстановява изцяло или почти. След това започва същото.
Първият път - тъкмо бях свършила четиримесечен курс със Дуфастон, като косопада започна след втория месец, много скоро след като ползвах Виши за мазен пърхот и се бях видяла с гъста коса, каквато не бях имала от години.
Вторият път - тъкмо бях свършила шестмесечен курс с противозачатъчни Линдинет и започнала масло от вечерна иглика от 2 месеца ежедневно /Вие само във втората фаза на цикъла ли го пиете, тъй като замества прогестерона, или по цели месеци?/
Третият път - никаква видима причина, освен постоянен дистрес в продължение на поне 6 месеца и често силни стресови ситуации. Извън това се живея и се храня доста рационално, всичко изследвано ми е наред. Не съм пускала само другите мъжки хормони освен тестостерон и антитела на ЩЖ. Като хронични заболявания имам гастрит, дуоденална язва, синуит и мазна себорея на главата в лека форма, която лекувам с променлив успех.
Извинявам се за дългия пост, дано някой да има обяснение, защото вече не мога да хвана никаква логика. Подозирам андрогенна алопеция /косата ми е много рядка отгоре на средния път, прилича много на снимките с телогенен ефлувиум/, съчетана и с други неща, но не съм сигурна. Не подозирам недостиг на хр. вещества, защото качеството на косъма е чудесно, а растежът - поне 3-4см месечно, но не и отгоре на главата, за съжаление.
Благодарности, ако сте прочели докрая! На разположение съм за въпроси, ако мога да съм ви полезна и аз със нещо!

Общи условия

Активация на акаунт