Раждане в МБ "Вита" - тема 4

  • 46 204
  • 736
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 334


В предишните теми са коментирани повечето въпроси, свързани с раждането във Вита, но не винаги бъдещите майки и татковци успяват да прегледат повече от 100 страници.
Ето събрани на едно място най-актуалните въпроси и отговори във връзка с болницата.

Моля, преди да зададете Вашия въпрос, погледнете дали няма да намерите отговор тук  Simple Smile
На всички мами и татковци безаварийно бременеене и леко раждане!

За контакти:
София, ул. “Драговица“ №9
тел: (02) 960-49-50; 960-49-51; 943-43-98


Специалисти Акушерство и гинекология във Вита:
Д-р Анна Чорбова
Д-р Антоанета Илиева
Д-р Лора Петрова Кълвачева
Д-р Даниела Иванова Велкова
Д-р Веселина Славкова
Д-р Мая Василева

В МБ "Вита" по договор израждат и:
Д-р Иван Цанов
Д-р Краснодар Хаджийски
Д-р Здравка Богословова


Цени:
В сайта на Вита са публикувани цените за раждане на здравно НЕосигурени пациентки.
Здравната каса поема 400 лв от тази сума, следователно текущите цени са следните:
= за осигурени пациентки - 1400 лв нормално, 1900 лв секцио
= за неосигурени пациентка - 1800 лв нормално, 2300 лв секцио
 
В цената са включени:
- раждане
- престой (3 или 4 дена зависи от вида родоразрешение)
- епидурална упойка
- присъствие на бащата на раждането (евентуално)
- храна
- изследвания и ваксини за бебето.


За да родите своето бебе във Вита, не е нужно да следите цялата си бременност там - достатъчно е около 7-мия месец да изберете специалист, да се свържете с него, за да се запознаете и той да започне да следи бременността Ви.

Болницата предлага пакет за проследяване на цялата бременост с цена 600 лв. В него са включени всички нужни изследвания и прегледи. Ако лимитът на пакета се изчерпи преди раждането, пациентката заплаща направените й прегледи и изследвания с 15% намаление. Ако останат пари, те се прехвърлят за бъдещи прегледи, а НЕ за самото раждане.


Багаж при постъпване:
От болницата ще Ви дадат всичко нужно. Трябва да си носите само джапанки, четка и паста за зъби, телефон, зарядно и др. лични принадлежности.
Не е нужно да носите - лигнин, чаршафи, нощници и т.н.
Не е нужно да носите и каквото и да било за бебето.

Багаж при изписване:
Само дрешки за бебето.

Документи при постъпване:
Лична карта и изследвания.


Настаняване и престой:
По принцип се настанява по една жена в стая, но когато има много родилки, настаняват и по две.
За разлика от другите болници във Вита настаняват раждащата в стая и след като получи пълно разкритие, я водят в родилна зала, а след раждането отново я връщат в стаята й.

По желание на майката бебето може да бъде при нея в стаята и през деня, и през нощта.
По принцип часовете за посещения са сутрин и следобед, но не ги спазват стриктно.


Храна:
Поръчва се по менюто.

Неонатологично оделение:
В болницата има такова.
Бебетата със специфични проблеми (независимо от това, в коя болница в София са родени) се транспортират в Токуда или Майчин дом, ако имат нужда от апарат, с който разполагат само тези две болници.

Изписване:
Ако ви се иска да почерпите персонала, може би е по-добре да наблегнете на плодовете примерно - просто доста хора черпят с бонбони и торти Wink В крайна сметка кой както си прецени и ако има желание, разбира се!

Последна редакция: вт, 19 мар 2013, 21:52 от julie.k

# 1
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Чудесна тема!
Хареса ми това за подаръка. Кой каза, че предпочитат плодове? Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 533
Аз на моето изписване подарих кошница с плодове и лакомства на акушерките. За доки имаше отделен подарък (ама той вече си е като член от нашето семейство).

Та като стана дума за доки soho doll Цанов все още си изражда във Вита, просто вече няма кабинет там. Аз ходя на частно при него в св.Лазар и на женска консултация по здравна каса пак при него в 5та градска. Ще раждам пак при него във Вита. Сега скоро ще започне и работа пак ЗК в някакъв медицински център в Красна поляна, но още нямам инфо.

# 3
  • Мнения: 1 334
Много полезна информация прочетох в началото на темата.  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 334
Много полезна информация прочетох в началото на темата.  bouquet
Usmifchica беше събрала инфото още за предишната тема, но беше минало времето за редактиране и чак сега, в новата тема, можах да го сложа.
Аделина, благодаря, добавих и лекарите, които не приемат в кабинет във Вита, но израждат там  Peace

Е, това за плодовете и бонбоните мога просто да го махна, но в един момент имаше доста чудене кой с какво да почерпи персонала Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 64
Аделина, информацията за Цанов ми е ценна, въпреки че ми е късно вече, защото както казах платих пакета за ЖК. А и св. Лазар ми е далечко. Все пак като разбереш за този МЦ, в който се очаква да започне, ще се благодарна да споделиш на лични. Поне да знам за по-натам.

А за подаръка, благодаря че споделихте. Не го махайте, аз и без това щях да се интересувам като наближи времето.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз също занесох лакомства, плодове и цветя. Алкохол не съм носила честно казано. За д-р Чорбова занесох отделно, че като ме изписваха тя беше на кабинет, а не в родилно.

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 7 645
хахаха аз занесох торта хахаха Simple Smile
Ама коя жена отказва торта?!

# 9
  • Мнения: 1 334
Нали пише да не се носи на изписването сладко Laughing Laughing Честно казано не разбрах защо.

# 10
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Това в болницата ли го пише?

# 11
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Здравейте,
чета редовно, макар и да не се обаждам в темата Simple Smile

Когато ме изписваха преди години занесох кошница с плодове, в стаята на лекарите видях 5-6 торти, предполагам щяха да бъдат изхвърлени след ден два, все пак е трудно да се изяде или съхрани такова количество торти, затова и написах в темата да носите  плодовете. Никога няма да забравя погледа на една от неонатоложките при вида на огромната ми кошница с плодове и Бейлис Grinning

Eто я и нея, имаше Бейлис, ананас, грозде, ябълки, банани и други плодове. По спомени тежеше над 5 кг.

Последна редакция: вт, 19 мар 2013, 18:01 от usmifchica

# 12
  • Мнения: 0
Момичета, благодаря не само за новата тема, но и за синтезираната информация! Идеята с кошницата с плодове и дамска напитка е страхотна!
И на мен не ми се е налагало да търся д-р Чорбова по телефона, просто ми стана интересно, че си е дала мобилния на други момичета.
Не знаех, че д-р Славкова изражда във "Вита". Аз ходя при нея на ФМ във "Фемина".

# 13
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
Аз се чудех дали е добре да нося алкохол, какъвто и да е и реших, че по-добре не предвид работата им. Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 2 082
И двата пъти при изписването занесохме кошници с плодове, сирена и леко вино. Видимо всички бяха доволни. За лекарката, естествено имаше отделен подарък.

Общи условия

Активация на акаунт