БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 34 678
  • 735
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Здравейте момичета и Бонго !
Имам свинско месо,което искам да направя в йенагласата с гъби,сметана и аз не знам точно с какво,но да стане сочно и с малко сос ! Ще съм много благодарна за някакви идеи !

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 21 649
...
Имам свинско месо,което искам да направя в йенагласата с гъби,сметана и аз не знам точно с какво,но да стане сочно и с малко сос !
Точно такова ястие в йена правя и е много обичано у нас. Simple Smile

У нас наричано Френска манджа Wink
Продукти:
свинско бон филе
гъби
заквасена сметана
топено сирене
____________________
Гъбите задушавам в масло, сол. Бон филето режа на шайби и редя в йената: месо, гъби, топ. сирене, сметана... Накрая завършвам със сметана като замазвам хубаво с нея - да се получи като капак.  Пека с капак, на слаб огън, а ако времето ме припира и на силен съм пекла. За сос - да не се пести сметаната, а топеното сирене придава страхотен вкус. Simple Smile

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Много благодаря !
Веднъж пекох картофи със заквасена сметана и....не ми се смейте,ама нещо сякаш ми се пресече ли,как да го кажа не знам и аз , та затова се притеснявам ! А сметаната колко да е като количество за около 1,500 месо-два броя от големите ?

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 21 649
Две големи слагам на по малко месо, та, мисля че е добре да имаш 3.

# 94
  • Мнения: 363
Здравейте, имам едно въпросче, най-вероятно не е за тук, но нито знам къде да го задам, а още по-малко как да създам нова тема и за това с риск да ме обявите като спам искам да попитам. Та имам да пиша дипломна работа на тема Туристическа хижа, харесала съм си една - Малинка (във Витоша) , идеята е че трябва да си намеря нейният архитектурен план от някъде (това е трудната част, заради която ви пиша, не знам от къде мога да го взема Sad  newsm78 newsm78  , ако някой има някаква идея, моля да я сподели) и да я обзаведа по мое усмотрение   Simple Smile Благодаря за съдействието   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 95
  • Мнения: 22 867
Здравейте, имам едно въпросче, най-вероятно не е за тук, но нито знам къде да го задам, .........

Мисля, че в тая тема е по-удачно да питаш, а, ако има подобна тема, биха могли да те насочат момичетата. Peace

# 96
  • Мнения: 363
Благодаря   bouquet  bouquet

# 97
  • Мнения: 5 001
Много благодаря !
Веднъж пекох картофи със заквасена сметана и....не ми се смейте,ама нещо сякаш ми се пресече ли,как да го кажа не знам и аз , та затова се притеснявам ! А сметаната колко да е като количество за около 1,500 месо-два броя от големите ?

Онли,пресякла се е сметаната от високата Т......Когато готвя със заквасена сметана я слагам малко преди края и след като клокне махамот котлона или фурната.......Раздрусвам да се хомогенизира соса хубаво и сервирам......

# 98
  • Варна
  • Мнения: 2 075
Благодаря за идеите.Аз не я правя с пасатор,но след внимателно планиране ми стана от първия път.Втория път не се получи,но си го обясних с това,че сложих 1/2 екстра върджин.Четох,че зехтина не е много подходящ,особено ЕВ.Сега обаче не разбрах къде е проблема.Може яйцата да не са били съвсем на стайна т.Или горчицата не е била ок.Не зная.
Питах за рецепта,защото никъде не открих такава с провалена майонеза.Знам ли ,може значение да има...
Мисля, че това точно е проблема. И друг път тук се е коментирало, че само с пасатор се получава заради спецификата му. Peace

# 99
  • Мнения: 2 280

От мен картофено пюре с яйца на очи...

В тава намазана с масло се разстила пюрето,правят се гнезда в които се чукват яйцата......Върху всяко яйце се слага половин щипка солчица и малко червено пиперче и бучка масълце.Пече се до готовност на яйцето(може и покрито с фолио,ако не обичате запечено пюре) ......
Ние яден със зелена салата по това време на годината........ Grinning
Хаха, страхотно стана! Това направих, но не съм влизала в тема да споделя!  Мерси много!

А сега имам малко направени палачинки, имам крема сирене, цедено мляко, заквасена сметана, пресни плодове, сладко...... Дали ще стане нещо като торта с всичко изброено? Grinning

# 100
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
някой взимал ли е от тази сладкарска боя и дали сте пробвали за оцветяване на фондан ?
Днес си купих,но още не съм експериментирала с нея.

# 101
  • Мнения: 11 607
някой взимал ли е от тази сладкарска боя и дали сте пробвали за оцветяване на фондан ?
....

Аз! Червена! За Червеното кадифе на мъж ми.....Много хубав цвят се получи........За фондан нямам наблюдение, но имам чувството, че боята е читава.

# 102
  • Мнения: 4 864
За един детски рожден ден, половинката се изявяваше като аниматор и им беше направил домашен пластелин и каза,че с тези бои с минимално количество прашец е станал хубав плътен цвят. Явно са добри. И аз съм си взела от тях Simple Smile

# 103
  • Мнения: 108
Аз оцветявах фондан, използвах бяло, оранжево, лилаво и зелено. И жълтичко си направих : )) А зеленото е уникално! Няма такъв цвят. Ето, и снимчица намерих (съжалявам за големия размер):

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 00:47 от merichka

# 104
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
благодаря ви,и аз се зарадвах като попаднах на тези боички,не е много количеството им,но и са евтинки.

Общи условия

Активация на акаунт