Училище в Пловдив след 4 клас

  • 11 451
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Препоръчайте училище в Пловдив след 4 клас. Засега сме се насочили към Александър Батенберг или Патриарх Евтимий. Ще съм благодарна ако изкажете своите мнения.

# 1
  • Мнения: 2 898
А защо трябва да се сменя училище след 4 клас?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
В Пловдив има няколко начални училища, след което детето трябва да продължи в друго училище - основно или СОУ. Не знам дали случаят е точно такъв, а от друга страна всеки има право да избира къде да учи детето, след като е завършило даден етап от образованието си.

Моето дете е в П. Евтимий, паралелка БЕЛ - ако не те притесняват високите изисквания и голямото натоварване на детето + дъжд от ниски оценки в 5 клас, докато свикнат, че и най-малката грешка се наказва /при изпитване и тестове имам предвид/ изборът е добър. Но се борете за специализираните паралелки. Така или иначе, ако не е в това училище, трябва да се яви на състезанията през месец май.

За Княз Александър Първи съм чувала добри отзиви. Познато дете е там тази година, родителите са доволни. Детето е в специализирана паралелка Математика. И там има състезания за класиране в тези паралелки.

# 3
  • Мнения: 2
Благодаря ти много за отговора dundi73

А причината да искам да преместя детето си е, че не съм доволна от сегашното училище.

# 4
  • Мнения: 2
Здравей!
Препоръчвам "Княз Александър I". И двамата ми племенници го завършиха. Сестра ми е много доволна - изкараха отлични резултати на изпитите след седми клас без нито един частен урок. Тя също ги премести, защото не беше доволна от предишното училище. Подготовката е наистина стабилна. Освен това и дисциплината е на ниво.
Имам добри впечатления и от "Паисий Хилендарски". Детето се справи отлично - завърши Английската гимназия, вече е студентка.
Поздрави и пиши за училището, което избереш.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
И аз ще местя синчето след 4 -ти /сега е в трети клас/, защото не съм доволна от близкото квартално училище, където учи сега.
Сестра му е в Патриарха, паралелка БЕЛ, доволна съм, независимо от неизбежното понижаване на успеха и високите изисквания. Сравнявайки с кварталните училища /над две от които имам поглед/ и нейните набори, останали в тях, мисля че не сбъркахме, въпреки по- ниските оценки тук.
Според мен, важни са знанията, не толкова оценките.

Най -вероятно догодина и той ще бъде там.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
На мен също ми предстои смяна на училището на щерката , защото самото училище е начално , до 4клас.Задължително обаче ще избера основно училище. Защото с тези делегирани бюджети все повече гимназии се стремят да задържат седмокласниците си в училището и не се обръща толкова внимание на кандидатстването след 7клас.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 165
Здравейте!
И аз се интерисувам за възможните варианти за училище след 4 клас.Сега дъщеря ми учи в кварталното училище.Има доста добри постижения в състезанията по математика.Затова се колебая дали,ако я приемат в Математическата гимназия в паралелката от 5 клас,си заслужава да продължи там.Притеснявам се от натоварването и изискванията там.Има ли някой преки наблюдения и дали усилията си струват?Ще ви бъда много благодарна,ако споделите вашите мнения!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Николица, дори и сега да се класирате в ОМГ, след 7 клас се кандидатства наново, заедно с всички останали - т.е. няма гарантирани места за техните си ученици. Нямам представа обаче доколко подготовката до 7 клас там няма да окаже нужното влияние върху резултата по математика на НВО.

мдонкова, според мен за СОУ-тата много зависи от въпросния набор. Четох преди няколко дни статия (пусто, че не помня къде и не я запазих), че тази година уж щяло да има свиване на местата в езиковите гимназии за сметка на професионалните гимназии. И че всъщност по този начин повече деца ще се борят за по-малко места.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
Не знам как е на другите места, но моето дете е в СОУ и още отсега /5 клас/ са ги захванали с подготовката за НВО в 7 клас.

За 5 клас в ОМГ - ако детето обича математиката и може да се пребори за място там /конкуренцията е голяма/, защо пък не. Защо те притеснява натоварването и изискванията? Ами то по тази логика дай и след 7 клас да не кандидатства никъде, защото в езиковите гимназии натоварването е голямо и изискванията са различни от тези в кварталното училище.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
 Миналата година дъщеря ми завърши 7 клас в ОМГ. От класа 5 деца отидоха в ЕГ " Пловдив" , 1 в Търговската гимназия, 1 в Американския колеж, 1 в СМГ и 1 замина за друг град. Всички други останаха в МГ.Подготовката им е достатъчна да им гарантира влизане по първо желание където пожелаят.Не съм забелязала да са стресирани или претоварени, естествено то си зависи и от гледната точка.Според мен повече ги натоварва огромното количество  извънкласни школи и курсове , които посещават.

# 11
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Здравейте, записвам се да следя темата.
Ние сме още малки (2-ри клас), но да съм информирана отвреме

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 165
Здравейте!
Гледам,че темата е малко позамряла,но ако все пак има майки на бъдещи  шестокласници или по-големи деца,учещи в ОМГ,ще помоля за повече информация.
Преди десетина дни разбрахме,че детето ни е прието в паралелката след 4 клас в ОМГ.Имахме вече и родителска  среща и някои неща на нея ме поизненадаха.Казаха ни ,че първата смяна е от 7.30 до 15.00 часа,а втората - от 11.00 до 19.30.Имат много допълнителни часове в сравнение с останалите училища.Това според мен са около 9 или 10 часа всеки ден от седмицата.
Много ще съм благодарна,ако някой сподели впечатленията си и как се справят децата.Успяват ли да се подготвят за следващия ден?

# 13
  • Мнения: 1
Мога да ви кажа къде да не го записвате - в Арменското училище.....за голямо съжаление от едно от най-добрите училища в Пловдив, сега са го превърнали в кръгла нула,един-двама са учителите,които владеят учениците,станалите са срам за учителската професия.

# 14
  • Мнения: 123
Има ли някой, чието дете е прието в английската паралелка на "Княз Александър І"? Ще се радвам някой да сподели впечатления от 5 или 6 клас  Simple Smile  Дъщеря ми беше приета в българската и английската паралелка, но си избра английската. Беше приета и в математическата на Патриарха, но пред переспективата да е в клас с 19 момчета се отказа  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт