Пости 2013 - 2 тема

  • 66 218
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 795
Аз принципно за първи път готвих булгур сега Simple Smile
Принципно в къщи не ядем и не обичаме ориз и затова не съм се заглеждала по него преди. Но една приятелка ми каза, че ще ми хареса повече от ориза и реших да пробвам . Е, беше права! Но половинката нещо странно му се видя и каза: абе той ориза е гаден, но поне вкуса му ми е познат  Joy

Правих го по рецептата, която пишеше на гърба на опаковката: запържен но със малко зехтин до побеляване; след това варене с вода в съотношение 1:3 и зеленчуци. Накрая го сложих във фурната да се запече с доматки за още 15-20минутки..

Направи ми впечатление, че стана готов за не повече от 10-15минути и трябва да се внимава със зеленчуците, които се слагат - да не останат суровички Simple Smile

# 106
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте,
аз последните дни съм много продутивна:)
Миналата седмица правих сурово торта  и бонбони за мъжът ми по случай рожденият му ден. Всичко се изяде, което мене ме зарадва много:)

После понеже  детето е вкъщи, че нещо настина и всеки ден нещо правя - постно зеленце, картофки на фурна, гъбена супичка.

направих и нещо малко по-завъртяно така да се каже -пастет от кашу, авокадо, маслини, тахан, сурова тиквичка, лимон, сол и чесънче на прах. Ох, толкоз е всуно, че всеки ден омитам по 2 филии квасет хляб с по парченце домат.
Правих и сирене от кашу и вчера си сложих на пастата+сос от домати и маслини /купувам готов/.
Днес мисля да правя тиквички с нещо че имам доста и крем супички - едната ще е от тиква и джинджифил.
И една трицветна баница съм си харесала с морковче, картофче и броколи. И с пълнозърнести кори. Само да ми остане време , че и на курс съм се запътила- да меся хляб Joy

# 107
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
За днес нещо семпличко съм намислила - прясно зеле.  Wink

# 108
  • Мнения: 2 545
За утре съм решила да правя пълнени червени чушки с булгур Simple Smile.

# 109
  • София
  • Мнения: 565
Днес правих тези Овесени сладки със сусамов тахан, само сусамът ми беше  половин чаена чаша. Вкусни и полезни.
 Сега, за вечеря, направих макарони (такава паста имах) с един китайски микс, овкусих със соев сос, чесън и малко универсална подправка. След малко ще пробвам резултата.
 Бъни, този пастет звучи страхотно!  Grinning

# 110
  • Мнения: 280
За утре съм решила да правя пълнени червени чушки с булгур Simple Smile.
И ние тази вечер доядохме пълнени чушки с булгур и картофи. Мн добре се получи   chef

# 111
  • Мнения: 2 545
Аз не им слагам картофи Laughing, а повечко лук, морков, магданоз и подправки.

# 112
  • Мнения: 508
Вчера правих печурки с моркови и чушки по китайски в сладко-кисел сос. Получи се много добре. Направих и ориз за гарнитура. Имахме гости и всичко се изяде. Оказа се толкова бързо за приготвяне, че чак аз бях изненадана от себе си Laughing

# 113
  • Мнения: 5 060
Да кажа и аз какво готвих напоследък( и ми готвиха  Laughing ): овесени кюфтета на Дядо Хаджия, нещо като кавърма от соеви гранули, задушени зеленчуци, кисело зеле с ориз, супа от коприва, грах на яхния. Направих и овесените крекерчета на Лабрекс, само че с повече семена и подправки, станаха чудни  Peace

# 114
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Вчера правих печурки с моркови и чушки по китайски в сладко-кисел сос. Получи се много добре. Направих и ориз за гарнитура. Имахме гости и всичко се изяде. Оказа се толкова бързо за приготвяне, че чак аз бях изненадана от себе си Laughing
Кателинка, ще споделиш ли как ги направи? В къщи много обичаме гъби и ми се ще да разнообразим приготвянето им с нови начини Simple Smile

# 115
  • Мнения: 353
Благодаря, че ми отговорихте. Забравих само да попитам-хляб яде ли се и какъв? Щото, ако не се яде- може и да съм провалила поста. Аз не ям хляб, но откакто постя вчера и от онези дни ядох, защото се чувствах гладна.

# 116
  • Мнения: 508
Цитат
milmich
Вмъкни Цитат
Цитат на: katelinka в Четв., 11 Апр. 2013, 01:47
Вчера правих печурки с моркови и чушки по китайски в сладко-кисел сос. Получи се много добре. Направих и ориз за гарнитура. Имахме гости и всичко се изяде. Оказа се толкова бързо за приготвяне, че чак аз бях изненадана от себе си
Кателинка, ще споделиш ли как ги направи? В къщи много обичаме гъби и ми се ще да разнообразим приготвянето им с нови начини
Ами в тефлонов тиган съвсем за кратко обърнах гъбите в зехтин (може и олио). Прибавих нарязани (или по скоро одялкани с белачката лентички моркови) и нарязани лентички прясна зелена чушка и замразена червена чушка. Просто това имах под ръка иначе би било хубаво и тиквичка и бамбук да се сложат, но аз нямах. Съвсем за кратко ги запържих тези неща, без да чакам да омекнат. Поръсих със сол и захар. Сложих малко оцет и соев сос. Гъбите пуснаха вода, но аз досложих още малко. Разтворих си натурално нишесте и прибавих с леко бъркане към зеленчуците да се сгъсти до желаната от мен гъстота. Това е Hug става изключително вкусно, макар, че е много простичко.

Цитат
ladychar86
Вмъкни Цитат
Благодаря, че ми отговорихте. Забравих само да попитам-хляб яде ли се и какъв? Щото, ако не се яде- може и да съм провалила поста. Аз не ям хляб, но откакто постя вчера и от онези дни ядох, защото се чувствах гладна.
Да хляб може да се яде

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
И аз готвих булгур с коприва и доматки - страхотен е с резенче лимон.
Белият ориз вече тотално съм го изхвърлила, а булгурът ми е по-вкусен от кафевия ориз.

# 118
  • Мнения: 2 545
Булгурът ми е по-вкусен от кафевия ориз.

 Peace
А аз попрекалих малко с количеството на булгура за пълнените чушки и сега го имам в два варианта - в чушка и без чушка Laughing Стана огромно количество, но не мисля, че нещо ще бъде изхвърлено - стана доста вкусно.

Тъй като самият булгур не се нуждае от много топлинна обработка, зеленчуците ги накълцах на ситно в блендера и ги добавих за кратко към накиснатия за 30 мин. в гореща вода булгур. Ползвах морков, зелен лук, магданоз, чер и червен пипер, сол, олио, доматки на кубчета и много джоджен.

# 119
  • София
  • Мнения: 864
Ох и аз ще взема да си купя булгур и да го опитам.Никога не съм яла и не съм готвила. Но кафявият ориз нещо не върви вкъщи:(
Иначе днес готвих тиквички- едните постни като за мене -изпечени на грил тиган и едните тип мусака със заливка за останалата част от семейството.

Общи условия

Активация на акаунт