Пости 2013 - 2 тема

  • 66 233
  • 740
  •   1
Отговори
# 555
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Привет и от мен, аз почвам поста от утре  Grinning

Смятам тази вечер да забъркам хумус без чесън, за да има с какво да мажа сандвичи за работата, а през уикенда ще спретна и нещо подобно от грах. Също имам готова сурова ядкова торта за десерт  Peace

# 556
  • Мнения: 2 677
И аз от утре. Честно казано ме озадачава постенето от днес  newsm78

# 557
  • София
  • Мнения: 478
И аз от утре. Честно казано ме озадачава постенето от днес  newsm78


За тези, които постят в сряда и петък не е никак странно Simple Smile Реално постът започва от утре, но тъй като днес е сряда - постен ден, няма как Богородичните заговезни да са днес, но пък се разрешава риба.

# 558
  • Мнения: 1 110
Днес си хапнах малко печена рибка и миди по бургаски. Рецепта за тях май не съм пускала тук.

Подходящи за целия пост:
Задушавам ситно нарязани малка глава лук и 2-4 скилидки чесън в растителна мазнина. Добавям 1 чч ориз (за предпочитане да не е много нишестен). Добавям 2 чч вода, сол и малко смлян черен пипер. Когато ориза глътне водичката добавям два по-едрички настъргани домата (в къщи ядем кисело, така че може и само с едно доматче да ви е вкусно, но трябва да увеличите малко водата) и 1/3 чч бяло вино. Когато сместа заври добавям около триста грама сурови миди с черупките. Варя до готовност или докато се отворят хубаво всички миди. Като сваля от котлона наръсвам със ситно нарязан девисил или копър, а може и двете.
забележка: внимавайте при сервиране, следете дали всички миди са се отворили. Ако има неотворена - изхвърлете я, не е била жива преди приготвянето и вероятно е токсична. Може да причини стомашно неразположение.

# 559
  • Мнения: 1 341
И аз от утре. Честно казано ме озадачава постенето от днес  newsm78

Днес е сряда. Пости се всяка сряда и петък от седмицата  Simple Smile

Лек и спасителен пост на всички

Последна редакция: ср, 31 юли 2013, 22:18 от Evjeni

# 560
  • Мнения: 2 677
Благодаря ви  Hug
Баба ми наистина постеше сряда и петък, но откакто почина няма кой да питам за такива подробности...
Аз всъщност не постя целогодишно, а само този пост правя, затова простете невежеството ми  Peace
Лек и благотворен пост на всички!

# 561
  • Мнения: 1 110
Лек и спасителен пост на всички!

Честит рожден ден, brazilka! Бог да дари теб и всички твои близки със здраве, много щастливи и пълни дни!
 bouquet

# 562
  • Мнения: 2 603
Лек и спасителен да е и от мен поста!  Hug
Бразилка, честит рожден ден!    bouquet
Аз ако не бях попитала в темичката, щях също от днес да го направя, но тъй като вече знаех...та вчера нормално изкарах рожденния ден, никой не разбра, освен рожденничката, на която обясних защо няма да й опитам тортата, най-вече за да не я обидя.
Успях да мина и през църквата и се допитах до Отчето за изповедта и причастието, и ми обясни, че може да се направи след поне едноседмично постене на предния ден изповедта, на следващия сутринта - причастието. А аз си мислех, че трябва да се случи на 15 август. Знам, че е рано, да сме живи и здрави, и да минава леко поста, но тъй като трябва да планирам отсъствие от работа, та ми се ще да се настроя психически отсега. Извинявам се за въпросите, които може да ви се сторят дори смешни, но както казах, за пръв път ми е.                           

# 563
  • София
  • Мнения: 565
Честит рожден ден, Бразилка! Grinning На многая и благая лета!

# 564
  • Мнения: 4 770
brazilka, честит рожден ден!    bouquet    Hug
Здраве, успехи, любов, хармония и Божия благодат!

Аз ви чета редовно, но няма да мога да спазя поста тази седмица. Надявам се да успея следващата.
Лек и спасителен пост!

# 565
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Честит Рожден Ден на Бразилка и от мен   bouquet

Жени Калчева много мерси за тази рецепта, обожавам ориз, но никога не съм пробвала да го направя с бяло вино, ще пробвам задължително твоя вариант  Peace

# 566
  • Мнения: 2 126
Честит Рожден Ден,brazilka!  bouquet  bouquet  bouquet

И аз започнах постите вчера.Днес менюто ми е хрупкави тиквички на фурна,вчера готвих постен гювеч.Ще се радвам на идеи от вас.
Морски дарове не употребявам така, че ще сме на плодове и зеленчуци Wink

# 567
  • Мнения: 2 545
Леки пости и от мен на всички! Hug

Днес нямах много време, за да мисля какво ще ям.
Сутринта забравих сандвича, който бях приготвила от снощи ooooh! - хляб с пържен патладжан (любимият ми постен сандвич Heart Eyes), но пък имах толкова работа, че едва намерих време да "уважа" и чашата си с кафе Simple Smile. Единственото, което съблюдавам е да пия повече вода.

На обяд хапнах малко от сготвеното обедно меню:  зелен фасул с малко хляб - колкото да се подкрепя докато се прибера в къщи.

За следобедна закуска: плодово-ядково смути (праскова, бадем и лешник с малко лимон за по-екзотичен вкус)

Днес повече няма да готвя. Ако мога и да не ям, ще е добре, но едва ли  Joy

# 568
  • Мнения: 6
Здравейте  ...за първи път ще постя . Ще наблягам повече върху суровите храни(плодове,зеленчуци) . Имам един въпрос : Слънчогледово олио разрешено ли е и ако не е, може ли да се замести със зехтин ?    Thinking

# 569
  • Мнения: 2 677
Олио и зехтин са разрешени.
Аз пък да питам за алкохола - минали години не съм пила(то аз по принцип само бира харесвам), но имам познати, които пият вино по пости, а на мен не ми се струва, че трябва.  Редно ли е?

Общи условия

Активация на акаунт