Автоимунен тиреоидит на Хашимото (28)

  • 73 929
  • 740
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 97
Христос воскресе! Живи и здрави да сте, здравето е най-важното нещо, както се убедих, така че нека сме здрави всички, както психически, така и физически Simple Smile   bouquet Весел празник и на именниците днес!   bouquet  bouquet

foxy_24, добре дошла,  Hug лека бременност и безпроблемно раждане Simple Smile

# 406
  • Видин
  • Мнения: 6
 Hug Благодаря от сърце!

# 407
  • Мнения: 724
здравейте, някоя пие ли противозачатъчни и да има хашимото.Пишете моля.

# 408
  • Варна
  • Мнения: 1 630
Благодаря за мнението, Merelenda! Чета активно тук, опитвам се да събера информация откъде да започна с лечението, пълен хаос Simple Smile
Trada, пила съм 7-8 г. противозачатъчни (Ясмин) и преди няколко дни ми поставиха диагнозата, но лекарката ми каза, че би трябвало да съм си от дете в това състояние (просто не е било открито по-рано) и е изключително противопоказно при Хашимото да се пият противозачатъчни, да го имам предвид за в бъдеще, което доста ме разочарова, понеже съм се чувствала прекрасно, докато съм ги пила (започнах ги заради акне и проблемът бе решен много успешно, сега отново избухнах с акне, но съм в опити за дете и търпя). Мнението на ендокриноложката беше във връзка главно с бъдещо забременяване, каза че хапчетата са направили още по-лениви яйчниците ми, ние сме в опити за дете една година и още не се тревожа особено. Надявам се да не те притесня с написаното, консултирай се с лекар и предполагам ще се съберат други мнения, на мен също ми е интересно. Поне при мен не се е случило нещо притеснително. Успех!

# 409
  • UK
  • Мнения: 5 999
здравейте, някоя пие ли противозачатъчни и да има хашимото.Пишете моля.

Аз съм пила и сега непосредствено преди инв процедурата пак бях на противозачатъчни Crazy Какво те притеснява теб? Hug

# 410
  • Мнения: 724
защото четох в нета, че противозачатъчни не се пият при хашимото.Така ли е?

# 411
  • UK
  • Мнения: 5 999
защото четох в нета, че противозачатъчни не се пият при хашимото.Така ли е?
Ами, на мен лекар ми ги изписа, съответно ендокринолога ми знаеше за тях и нищо не ми е казвал Crazy Колкото до това, дали е така или не е така, тук не мога да ти дам еднозначен отговор, смятам че специалист (лекар) може с категоричност да отговори на този ти, въпрос Peace
А иначе, при нарушена функция на ЩЗ не се консумират и орехи (пак го пише в нета Crazy), ама аз си ям и се чувствам перфектно  Mr. Green

# 412
  • София
  • Мнения: 10 703
защото четох в нета, че противозачатъчни не се пият при хашимото.Така ли е?

Не е съвсем така и на мен са ми изписвани,но трябва лекар да ти изпише точните противозачатъчни. Peace

# 413
  • Мнения: 724
благодаря за отговорите

# 414
  • Мнения: 724
Вие какви сте пили ?Аз съм на линидинет 30.

# 415
  • Мнения: 8 919
Не ми се е налагало лично да се интересувам от противозачатъчни и Хашимото, но не съм и чувала гинеколог да изписва ПЗ след изследване на антитела. И в листовката конкретно на линдинет не пише нещо подобно. Отделно, че подозирам поне 1/4 от жените на ПЗ в неустановено Хашимото... Което не е много успокоително, може би просто с повече внимание трябва да се изписват ПЗ.

# 416
  • София
  • Мнения: 1 966
Пила съм 4-5 години Ясмин, тогава все още не знаех за проблемите ми с щитовидната. Спрях ги защото започнахме опити за бебе, проблеми със самото забременяване никога не съм имала, забременях от раз и двата пъти, но първата ми бременност не завърши успешно, заради това си направих редица изследвания и тогава разбрах, че имам хормонални проблеми. Поне при мен не мисля, че е имало някакво негативно влияние от противозачатъчните и когато спра да кърмя мисля пак да пия, ще направя консултация с лекар, разбира се.

# 417
  • UK
  • Мнения: 5 999
Вие какви сте пили ?Аз съм на линидинет 30.
Аз съм пила Марвелон, Логест имаше и едни други Примолут нор мисля, че бяха, сега последно имах изписан Фемоден newsm78

# 418
  • Мнения: 425
Аз противозачатъчни никога не съм пила и не съм компетентна по този въпрос.

Днес пуснах контрола на ТСХ и F4 резултатите са
FT4    15.01pmol/L    12.00 - 22.00
hTSH 3.26mkIU/ml    0.27 - 5.50  ,като преди 45 дни ТСХ беше 5,55 и F4 19,20.
Чудя се дали да пропусна посещението при ендото и да отида другия месец направо с нова контрола,защото явно схемата ми е добре или поне аз така си мисля.Лечението ми с л-тироскина е от това време  -45 дни.Промяната на F4 ми е интересна,но сигурно това е защото ги пусках тогава в различни лаборатории двата хормона и в различни дни.

# 419
  • Мнения: 524
здравейте момичета
четох ,четох и нищо не разбирам може ли малко помощ
на 19,05,- пусках изследвания и резултатите са 
мат -3,90
тат-0.60
f4-13
tsh-3.71
доктора каза ,че са добре но щом искам бебе трябва tsh да ми е по-ниско изписа ми л-тироксин .аз обаче не го почнах .днес си правих ново изследване на tsh  и е 4,610.възможно ли е да се е увеличило за 12 дни толкова .въпроса ми е какво му влияе на тоя хормон ,че да се увеличава толкова и нещо специално като диета  можели да се спазва,щя бягам до доктора но чак в петък и затова питам вас.благодаря за отговорите предварително.уж бяха профилактични тия прегледи а ме хвърлиха в ужас.

Общи условия

Активация на акаунт