Автоимунен тиреоидит на Хашимото (28)

  • 73 963
  • 740
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 0
Здравейте!Понеже съм нова тук,моля да ме извините,ако не правя нещо както трябва....Искам да споделя и евентуално да получа отговор на въпросите си...От около 8 години вече съм с хашимото.Винаги  TSH ми е около 1.07,а Anti TPO -564.9...Откриха ми заболяването след раждането на второто ми дете,но честно да кажа дали от немърливост или от липса на време не съм му обръщала такова внимание-даже имаше моменти на своя глава съм си спирала еутирокса(забравих да кажа,че ми е предписано 25g. и не ми е променяно до сега).Та направо на въпроса възможно ли е Хашимотото да предизвика обриви и алергии(задавам въпроса,защото някъде четох,че има връзка)В момента съм с алергия пак,бях при уж най-добрия алерголог,но и той гадае...след празниците вече смятам сериозно да обърна внимание вече на здравето си,защото и изследвания за хашимотото не съм си правила от миналата година,а не се чувствам добре!

# 391
  • UK
  • Мнения: 5 999
Здравейте!Понеже съм нова тук,моля да ме извините,ако не правя нещо както трябва....Искам да споделя и евентуално да получа отговор на въпросите си...От около 8 години вече съм с хашимото.Винаги  TSH ми е около 1.07,а Anti TPO -564.9...Откриха ми заболяването след раждането на второто ми дете,но честно да кажа дали от немърливост или от липса на време не съм му обръщала такова внимание-даже имаше моменти на своя глава съм си спирала еутирокса(забравих да кажа,че ми е предписано 25g. и не ми е променяно до сега).Та направо на въпроса възможно ли е Хашимотото да предизвика обриви и алергии(задавам въпроса,защото някъде четох,че има връзка)В момента съм с алергия пак,бях при уж най-добрия алерголог,но и той гадае...след празниците вече смятам сериозно да обърна внимание вече на здравето си,защото и изследвания за хашимотото не съм си правила от миналата година,а не се чувствам добре!

Според мен, е възможно, особено ако има прием и на др лекарства Hug

# 392
  • Мнения: 0
kokona20..благодаря ти   bouquet...неудобно ми е,но да попитам с тези стойности за хипо или хипертириодизъм говорим?

# 393
  • Мнения: 11 778
kokona20..благодаря ти   bouquet...неудобно ми е,но да попитам с тези стойности за хипо или хипертириодизъм говорим?
Стойността на последно изследваното ТСХ е идеална стойност за хормона.
Ако е била такава с прием на Еутирокс.
Сега не се знае колко е ТСХ, защото не си го изследвала от година.

За хипофункция говорим, когато ТСХ е високо. Примерно при норма 0.27 - 4.25 - то е над горната граница.
За хиперфункция говорим когато е под долната граница.

 Simple Smile

# 394
  • София
  • Мнения: 3 611
Момичета, имате ли впечатления от техниката Боуен? Казаха ми, че имала успех при автоимунни заболявания и по-точно при тиреодит на Хашимото.  Rolling Eyes

# 395
  • Мнения: 11 778
Момичета, имате ли впечатления от техниката Боуен? Казаха ми, че имала успех при автоимунни заболявания и по-точно при тиреодит на Хашимото.  Rolling Eyes
За първи път чувам. Я разкажи, за какво иде реч?

# 396
  • София
  • Мнения: 3 611
Момичета, имате ли впечатления от техниката Боуен? Казаха ми, че имала успех при автоимунни заболявания и по-точно при тиреодит на Хашимото.  Rolling Eyes
За първи път чувам. Я разкажи, за какво иде реч?
И преди бях чела, но сега говорих с човек, чиято дъщеря страда от тиреодит на Хашимото. Той твърди, че терапията има успех при нея. Ето малко информация:

http://ofertomat.bg/offers/view/1699.html
http://lekuva.net/42270/tehnikata-bouen-v-balgariya.html
http://www.ekip7.bg/index.php?option=com_content&task=view&a … 357&Itemid=29

Последна редакция: ср, 01 май 2013, 16:06 от july1993

# 397
  • Мнения: 615
Момичета, имате ли впечатления от техниката Боуен? Казаха ми, че имала успех при автоимунни заболявания и по-точно при тиреодит на Хашимото.  Rolling Eyes
За първи път чувам. Я разкажи, за какво иде реч?
Има на много места информация. Ето например:
http://www.polimedad.com/kineziterapia/whatisbowentechnique
И преди бях чела, но сега чух отзиви от човек, чиято дъщеря има Хашимото и е ходила два-три пъти на такава терапия. Каза ми, че има смисъл според нея... Може би има и други, които са чували...
За първи път чувам за такава терапия ,но и според мен пълната релаксация на организма трябва да помогне на жлезата ,понеже тя заболява при стрес и ние не можем да се отпуснем и да успокоим мислите си .Колко от вас могат да се отпуснат над водата в морето,поне аз не мога ?От както ходя на йога разбрах ,че стягам мускулите си, ума пренатоварвам ,а като се успокоя и се опитам да се отпусна се чувствам много по  добре .Разбрах, че постоянно мисля за други  разни неща ,но не и за тези който правя в момента ,тях ги правя машинално  Simple Smile по навик .Никога не съм имала хубави нокти ,нито пък маникюр    Grinning ,но когато почнах да се вглеждам в ръцете си и в ноктите си и най вече да почна да ги харесвам нещата се промениха ,вече имам маникюр  Simple Smile
При последният ми резултат на ТСХ  доктора ме попита на колко съм години ,тогава си дадох сметка ,че нещо в мен и в начина ми на живот не е както трябва ,тук трябва да търся отговора .
На 31 години трябва да излизам повече ,да се забавлявам ,да съм щастлива ,да живея ,а не да се притеснявам ,да съм под напрежение и стрес и постоянно да мисля за болестта и бебета .
Причината за моите симптоми  и проблеми не е жлезата ,а просто тя горката страда от мен и моите мисли .
Може да ви се видят смешни моите разсъждения ,но исках да ги споделя . Hug

# 398
  • Мнения: 29
Здравейте момичета, имам една питанка, която не е за тук, но се надявам някой да има идея как да процедирам. Освен Хашимото имам и уж поликистозни яйчници. Все чакам МЦ , за да пусна изследвания. Последния път края на януари ми дойде, но детето беше болно и нямаше как да си пусна изследванията. Днес ми дойде отново, но са празници  ooooh! На кой ден се пускат изследванията и какви точно трябва да бъдат, защото някъде на сигурно място съм прибрала листчето от лекарката  Blush и не се сещам къде е  Crazy Тестостерон беше едното, но имаше още 6-7 неща. Идеи? И дали ще има работещи лаборатории във Варна. Пффф много се дразня така, ако не ги пусна сега пак ще трябва да чакам или ще трябва да пия хормонални някакви хапчета, които да предизвикат МЦ. Ще съм благодарна на мнения   bouquet
 Titanka, никак не са ми смешни разсъжденията ти, а дори напротив. От както имам Хашимото /от както разбрах, че го имам/ мисля по подобен начин. Много се товарех от дребни неща, все търсех грешките си и ми тежеше, самонапрягах се излишно и бях безумно припряна. Не си оставях време за забавления, защото : работа, работа...много работа. Имах една цяла година през кжято работех по 16-17ч на денонощие. Не си отпусках повече от 1 почивен ден месечно. Радвах си се на енергията и издевателствах над организма си. Семейни проблеми и здравословни на близък човек обаче ме сринаха. Изведнъж станах друг човек. Трудно отлепях сутрин за работа, започнах да съм все уморена /възмущавах се на мързела си/ , все ревлива, депресирана...и започнаха и другите проблеми. След 2-3 години реших да си пусна изследвания и хоп- Хашимото, проблеми с цикъла, +25кг...всичко стана като на сън- дори не разбрах. Не е болка за умиране, но го приех като знак да се погрижа за себе си, защото явно никой друг няма да го направи. Никой няма да ми каже : Момиче, живей! Забавлявай се! Усмихвай се! Научи се да чуваш организма си! Сега с йогата постигам голямо равновесие вътре в себе си. Успокоява ме. Научих се, че първо е детето, а след това аз...всички други хора и задължения са след нас. Само се чудя дали беше необходимо първо да се разболея, за да го осъзная, но явно да. Обичайте се момичета, никой няма да ви обича повече от вас самите  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 02 май 2013, 13:21 от mali mali

# 399
  • Мнения: 615
Мали мали хормоните като тестостерон и пролактин и естрадиол ,FSH ,LH  се изследват на 3 ден от МЦ.

# 400
  • София
  • Мнения: 10 704
Мали мали хормоните като тестостерон и пролактин и естрадиол ,FSH ,LH  се изследват на 3 ден от МЦ.
Точно,репродуктивните се изследват на 3-ти ден,към тях може да се пусне DHEAS и 17 он прогестерон.
За интересуващите се, Начев отговаря на телефона си,прегледи или корекция на доза след празниците.

# 401
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Христос Воскресе момичета!Желая Ви много здраве на Вас и семействата Ви и преборване на Хашимотото!Весели празници!  bouquet

# 402
  • UK
  • Мнения: 5 999
Христос Воскресе! Нека светлината на неговото воскресение да дари живота ви с много топлина, нежност и разбирателство. В къщата ви винаги да има здраве и любов!
 easter easter easter sohappy

# 403
  • Мнения: 3 758
Христос Воскресе! Бъдете здрави, обичайте се и вярвайте!
Един въпрос по темата. Преди празниците все още се чувствах зле и звънях на ендокриноложката. тя ми каза да изследвам ФТ3 ФТ4 и да й занеса резултата, но докато й ги занеса тя си беше тръгнала. Резултатите ми бяха в референтните. Какво означава това според вас, че не ми е било лошо от ЩЗ, а от нещо друго ли newsm78 Аз за втори път ги изследвам. Първият път пуснах и 5-те неща. ТСХ беше 2.5 , едните антитела бяха около 180 при горна граница 100 /по памет/, другите антитела, ФТ3 и ФТ4 бяха в норма.

# 404
  • Видин
  • Мнения: 7
Здравейте и Христос Воскресе! Записвам се да следя темата, защото и аз съм с Хашимото, бременна съм в 8 месец, очаквам дъщеричка на 25 юни живот и здраве, откриха ми Хашимотото в 5 месец от бременността, до тогава не съм и предполагала за подобен проблем, Начев ми предписа 100 мг еутирокс и след месец ТСХ беше в норма, сега съм си го намалила сама на 75 мг, защото нямам възможност да пътувам до София за да се видя с Начев, а той каза корекция на дозата, само като се видим, а и последно ТСХ, което изследвам всеки месец беше паднало на долна граница...след седмица съм на консултация и ще пускам кръвни изследвания да видим докъде съм я докарала...

Весели празници на всички!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт