ББ Кремове 4

  • 113 393
  • 761
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616
ББ Кремове 4






Какво е ББ крем?

ББ е съкращение от  Blemish Balm, Blemish Base, Beblesh Balm. Твърди се, че произхождат от Германия, където дерматолога д-р Кристин Шрамек разработва крем, който да предпазва и стимулира регенерирането на кожа след лазерни и други инвазивни процедури, като същевременно изравнява тена и прикрива недостатъците докато трае възстановителния процес. Идеята става изключително популярна в Азия, и особено Южна Корея и Япония, и се усъвършенства формулата, съдържаща стандартно следните 5 компонента:

- Овлажнител
- Крем със специализирано действие (анти акне, анти ейдж, избистрящ тена)
- Фактор
- База за грим
- ФДТ

Това прави ББ кремовете мултифункционален продукт, покриващ пълния спектър от дневни грижи за кожата и даващ много естествен и красив завършек на лицето.

Няколко западни марки предлагат вече ББ кремове, като Гарние, Мейбълин, Лореал, Виши, ЕЛ и др, но техните продукти все още са далеч от усъвършеннстваните с години формули от Азиатския пазар и не притежават същите качества. Често липсва фактора или допълнителните качества на крема и се получава обикновен тониран крем.


Недостатъци на азиатските ББ кремове:

- Не се продават свободно в магазинната мрежа, трябва да се поръчва или от Ибей, или от сайтове, които специализират в продажбата на азиатска козметика
- Повечето кремове идват само в 1 цвят
- Цветовете са често с розов и/или сивеещ подтон, сравнително по-малко са жълтеещите
- Цветовете често са доста светли
- Голяма част от кремовете имат висок фактор и не са подходящи за снимки със светкавица заради белия цвят, който дават на лицето

Важно:

-Повечето корейски марки предлагат мострени сашета и минита, които правят тествването на различни кремове много лесно. Почти винаги с поръчка на продукт в стандартен размер се добавят и мостри.
- Забелязани са фалшиви варианти на някои по-популярни ББ кремове, като например Skin79 Hot Pink. Пазарувайте само от продавачи с висок рейтинг в ибей!
- SPF номера указва защитата от UVB  спектъра на слънчеви лъчи (отговорни за изгарянето на кожата). PA + указва защитатат от UVA  спектъра на слънчевите лъчи (отговорни за състаряването на клетките). Степените са +, ++, и +++, от най-ниска към най-силна. Повечето азиатски продукти с фактор ще имат и SPF и РА обозначение.

Някои от по-популярните марки, предлагащи ББ кремове:
Skin79, Missha, SkinFood, Hanskin, Dr. Jart, Etude House, Tony Moly, Inisfree, Lioele, Holika Holika, The Face shop

Полезни Връзки:

Таблица кой ББ крем на Skin79 да избера?
Таблица кой ББ крем на Missha да избера?

sasa.com
cosmetic-love.com

Актуална тема за помощ при пазаруване от Ибей
Актуална тема  за помощ с Пейпал

Предишни теми:

ВВ кремове - опит и впечатления
ВВ кремове 2
ВВ кремове 3

# 1
  • Мнения: 220
Мис Нели, мерси за темата! Ето моят най-често ползван продавач, супер коректен е (и бърз), и последният път ме заля с мостри:

http://myworld.ebay.co.uk/iamlove-shop?_trksid=p2047675.l2559

 Hug

# 2
  • Мнения: 27

Kак не знаеш в коя, нали си дала пощенски код - т.е. трябва да отидеш в съответния клон.

посочих пощенския код на клона, който е по-близо до нас, но днес проверих и го нямаше. Проверих и  в другия клон и си намерих поръчката.
 Mr. Green

Впечатление ми направи, че  от магазина са сложили стойност 6$  на колетчето, което ме устройва перфектно, защото  може да се поръчват и други неща, без да стигнат заветните 30 лв, над които трябва да минаваш през митницата Mr. Green

И аз бях направила така първия път, не си бях уцелила пощенския клон и ми го бяха препратили hahaha И да, на моите пакети винаги пише $6, даже самата бележка е ксерокопие tooth Последният път поръчах за около $50, така че действително няма проблеми. Единствено се чудя ако поръчам повече продукти и пакетът е по-голям, дали и тогава ще мине този номер с шестте долара Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 70
Аз ползвам The Face Shop, страхотен е, но имам чувството, че ми запушва порите. Sad

# 4
  • Miami
  • Мнения: 412
Мис Нели, благодаря за темата   bouquet
Записвам се, но нямам какво да кажа или покажа, ще поръчам скоро ББ крема, който похвали копче.

# 5
  • Мнения: 906
Аз се мислех за много бяла,понеже винаги си купувам най-светлия възможен цвят фон дьо тен,но бб крема на Холика ми идва твърде светъл,но му намерих приложение като коректор Party

# 6
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
Продължавам да си търся лек светъл ББ крем за нормална кожа, който да не цапа - имам Мейбълин, Гарние, Миша 23, няколко мостри на Скин79, но като че ли нито един от тях не е моят ББ крем.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Точа лиги по ББ Идеалия, защото Идеалия и Идеалия Про ми понасят много добре на кожата. Не ме радва обаче цената на ББ крема, нито си намирам мостри Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 4 751
Аз чакам Холика Холика Watery BB от sing sing girl.  Simple Smile

Гледах ББ Идеалия, но ми се видя, че има ситен брокат в него или поне после ми блестеше по ръцете. Не съм сигурна дали не съм си докоснала лицето с ръка и от там да има някакви блясъци. Ще го тествам пак, но сигурно лятото, че съм натрупала Миша, Клиник, Гарние, ФДТ-ни, чакам Холика.....

# 9
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Илли, с каква кожа си? Този съм го харесала уж ...
На мен ревютата на всички момичета са ми много полезни. Имам единствено една молба - да пишете и с каква кожа сте, че така набързо харесах няколко крема за суха кожа, а аз съм с по-скоро смесена, лятото пък се омазнявам достатъчно. Благодаря! Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 4 751
abs, кожата ми е смесена- на места доста суха, Т-зоната нормална към мазна. Проблемът е, че е доста чувствителна и от най-дребното ми излизат пъпки и се зачервява. Най-често харесвам балансиращи продукти, които не товарят твърде лицето.
Може би е добре да отбелязваме и как ползваме ББ- аз го слагам задължително над дневен крем, иначе не ми е комфортно, а и имам усещането, че ми се запушват порите. Grinning

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Запис. Embarassed
И аз нямам с какво да се похваля. А и от две-три седмици съм все с ФДТ.

Мис Нели, благодаря ти за труда  bouquet

# 12
  • Мнения: X
Момичета,има ли мостри на ББ крема на Деклеор,или тестерите са в тубички за пробване на място ? Имала съм кремове и съм много доволна,та мога да пробвам и ББ-то им.

Последна редакция: пт, 12 апр 2013, 07:33 от Анонимен

# 13
  • Мнения: 287
А на мене ми подариха ВВ на Нивеа.
Мирише чудесно, но е отвратителен, изприщвам се от него, а кожата ми е цялата в пори. Този на Гарниер ми понася по-добре, но някак лицето ми лъщи от него.
Има ли ВВ, който да прикрива тези дупчици по бузите, вместо да ги подчертава? newsm78

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 440
 MissNellie, благодаря за прекраснo оформената темичка   bouquet
Застопорила съм се на Етюд хаус и не му изневерявам, въпреки, че имам доста други, а и мостри за проба  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт