50та австрийска тема

  • 56 227
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 794
Понякога, четейки темата оставам с впечатление, че аз живея в някаква друга Виена.
Тук, в нашия бецирк хората са ужасни, намръщени, неучтиви, като им направиш място да минат или им държиш примерно вратата да влязат/ излязат те те гледат все едно си им длъжен и даже не ти благодарят. В градския транспорт ме виждат с големия корем как едва се държа на краката си, но до сега не съм доживяла някой да се сети да ми направи място да седна, макар че седят на местата за бременни и майки с деца.
Крещят по улиците, плюят /най- вече лицата от турски и сръбско- цигански произход/, пускат високо музика посред нощите без да се съобразяват с никого. От няколко седмици насам някой се качва на нашия етаж, който е последен и ни пикае пред вратата.
Съседите от долния етаж имаха печено прасе пред входната врата покрай коледа и си го държаха там със все шиша  Sick
Да не говорим за това как всяка сутрин, излизайки с кучето си, виждам как индивиди от човешки произход са минирали улиците преди кучетата ...
И списъкът не свършва дотук ...

# 736
  • Мнения: 369
Beruška От квартала ще да е....много кофти неща си описала, не може ли са преместите? Аз дето съм на село дето се вика такива неща никога не съм видяла, усмихват се хората, благодарят ми като задържа вратата или реша сама да помета стълбите например. Даже някои родители дето все се засичаме с децата при докторката взеха да ме поздравяват като ме видят на улицата.

# 737
  • Мнения: 794
Ами в момента събираме парички за калцион и да се изнесем възможно най- скоро, защото тук е ужасно, а и няма асансьор, нз как ще се оправям с гадните вити стълби и количката ....  Sad
Иначе, да не говоря само лоши неща, искам да споделя колко съм доволна от персонала в болницата, в която съм регистрирана.
Просто уникално мили и приветливи хора, на фона на всичката сган /извинявам се за подбора на думи/, която обитава този град, хората в болницата са уникални, вече съм по- спокойна по повод на предстоящето събитие  Party

# 738
  • Мнения: 3 675
Beruška, и на мен ми се е случвало да не ми правят място да седна. А най-гадното беше, когато си слагаха слънчеви очила и през очилата ми оглеждаха корема, като си мислеха, че аз не ги виждам  Laughing Twisted Evil Ти не се срамувай, а си казвай, че искаш да седнеш!
За квартала - колкото по-бързо го смените, толкова по-добре!
В болницата всичко ще бъде наред! Аз бях в двойна стая, но през повечето време бях сама и мъжът ми седеше от сутрин до късно вечер при мен всеки ден Heart Eyes

# 739
  • Мнения: 794
B & C благодаря за хубавите думи, отново  Heart Eyes
Аз в момента имам и гестационен диабет и ходя и поради тази причина редовно в болницата. И в едното и в другото отделение са прекрасни хората! Наистина!!! Толкова съм впечатлена.

Иначе в България може да сме "балкански бай Ганьовци", но никога не съм виждала бременна жена да стои права, а тук даже и на бабките не им правят място, гледат ги и не стават! Толкова грозно и нагло! Очаквах повече възпитание, от циганите и турчалята тук не, но поне от австрийците.

Не знам вие в кои квартали сте, аз съм в 15ти. Хубавото тук поне е, че работата на мъжа ми е на 10тина минутки пеша, а и Шьонбрун е на същото разтояние, макар че то и това омръзва  Laughing

# 740
  • Мнения: 3 675
Beruška, и аз бях с диабет  Rolling Eyes
Всичко ще е наред!  Hug

# 741
  • Мнения: 794
Ха! Съвпадък!  Hug И на теб ли ти дадоха машинка да се боцкаш по супурнайсет пъти на ден  Laughing
И на диета ме сложиха, забраниха ми толкова неща, но една лекарка се занимава сигурно час и половина с мен, да ме разпитва какво хапвам, по колко и кога, за да можем да открием проблема. Наистина прекрасни хора, млади и усмихнати  Heart Eyes

Между другото, на 50та страничка сме вече, може би някой трябва да отвори нова тема  Wink

# 742
  • Мнения: 3 675
Да, всичко ми дадоха.
И аз бях на диета и въпреки всичко ми се налагаше да си бия по 3 пъти инсулин на ден  Crazy
След като ми дадоха инсулин, започнах и да прегрешавам и злоупотребявам с храната  Mr. Green
Много е досадно непрекъснатото мислене какво точно да се яде и меренето по 100 пъти на ден Rolling Eyes

# 743
  • Мнения: 794
Три пъти на ден, лелеее ужас!
Аз ям общо взето само шопска салата и моркови и от време на време малко леща и грах, защото изобщо не ми се искаше с тоя инсулин.
Още малко ... после си ти мина нали?
Казала съм на мъжа ми, че най- важното нещо като се приберем от родилното е в хладилника да ме чака карамелова торта с шоколад, сметана, плодове и всичко каквото се сети, само за МЕН  Twisted Evil

# 744
  • Мнения: 794
Надявам се да няма сърдити, че си позволих да отворя Нова тема .
Заповядайте там  Hug

# 745
  • Мнения: 15
Здравейте искам да попитам как стои въпросът с майчинските във Виена след като не съм здравно осигурена и не съм работила в станата, но съм с адресна регистрация ще мога ли да вземам някакви социални майчински ?

# 746
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Не, няма да можеш. В темата е дискутирано многократно, информацията за изискванията за получаване на майчиство е достъпна и в интернет. Чети!

# 747
  • Мнения: 1
Здравейте,

 искам да попитам дали европейската здравноосигурителна карта (ЕЗОК) от България поема изследване на хормони във Виена.

Благодаря предварително!

Поздрави!

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Мисля, че от октомври насам, езок поема само изследвания по спешност, така да се каже непланирано ти става нещо през почивката/екскурзията. Поне с нас процедираха така. Останалото се заплаща (планирани операции и изследвания и прочие), като след това попълваш бланки тук в нашата здравна каса за възстновяване на сумата, която си заплатила, но по наши цени. Ако там изследването ти е 1000 евро, а тук 100лв, ще се бориш за 100 лв, от които имаш да преведеш на заклет преводач поне 3-4 листа документи по минимум 10 лв и  накрая се чудиш заслужава ли си!

Общи условия

Активация на акаунт