Австрийска тема- №51

  • 64 693
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 675
Grundimmunisierung
Die Zeckenschutzimpfung ist eine Dreifachimpfung und gewährleistet einen mehrjährigen Schutz.
1. Teilimpfung: am besten in der kalten Jahreszeit
2. Teilimpfung: 4 bis 12 Wochen nach der 1. Teilimpfung
3. Teilimpfung: 9 bis 12 Monate nach der 2. Teilimpfung

Auffrischungsimpfung
Nach der 3. Teilimpfung ist die Grundimmunisierung komplett. Nach drei Jahren ist erstmals eine Auffrischungsimpfung erforderlich. Ist diese erfolgt, so ist der Impfschutz alle fünf Jahre wieder aufzufrischen

Всички родители с които съм говорила ми казаха, че техните деца са ваксинирани.
Училищната лекарка също ме попита за ваксината и препоръча да се сложи.
Децата доста често се водят на екскурзия и затова смятам, че е желателно детето ми да е ваксинирано.
Аз не съм се ваксинирала, но аз и не ходя на екскурзии извън Виена, а от време на време посещавам парковете, но не се въргалям по тревата и не се завирам в храстите.

# 736
  • Мнения: 369
B & C И аз тотално забравих за тази ваксина  Crazy Миналата година го ухапа големият не един, е два кърлежа, мънички бяха, но пак ми се взе акъла. В България никога не сме хващали кърлежи но тук  Crazy Предполагам, трябва детето да е напълно здраво за тази ваксина, което при моите деца няма да стане скоро  ooooh!

# 737
  • Мнения: 233
 Simple Smile Аз пък тъкмо си казах, тук не са задължителни ваксини и спираме да поставяме всякакви. И както си бях наумила да не слагам никакви, им сложихме противогрипни ваксини, които се впръскват в носа... Въпреки, че не са задължителни, докторката всеки път, много натрапчиво ни оферират в кабинета за всякакви ваксини...Като инвалид се чувствам с тоя немски, така ми се иска да мога да се обяснявам по 100 часа с доктора, ама защо, аз какво мисля, пък защо го мисля и разни такива та да ме разбира  smile3555...Последните оферти са срещу менингит и пневмококи...
Големия няма пневмококова, не беше задължителна в Бг по това врме, а малката има, неговите настинки минават с кашлица и сополи за 3 дни, а тя направи безброй пневмонии, бронхити и всякакви усложнения след това, и с лечение за 6 месеца с кортикостероиди...А док ми вика, било добре и двамата да имат, е няма да имат и казвам Close, дано се успокои и другия път да не повдига пак темата  ooooh!

# 738
  • Мнения: 794
Аз пък напълно се доверявам на педиатрите тук в това отношение. Особено след нашумелите спорове напоследък. Но моето е бебе, де.

# 739
  • Мнения: 5
Здравейте мами Simple Smile Знам, че в Австрия са задължителни 5 прегледа по време на бременността . Въпроса ми е ако първия от тези прегледи е в България какви са последствията...дали се намалява сумата на майчинството?

# 740
  • Мнения: 5
Радвам се , че намерих групата  Hug Ще ви следя редовно

# 741
  • Мнения: 794
Момичета, заповядайте в новата тема  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт