Ново правителство, нов късмет

  • 919 777
  • 26 251
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 519
Тема за новото правителство, може да се ползва и за следващото ново, и за по- следващото. Laughing

# 1
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Как за следващото  Mr. Green изчакай поне 1-2 месеца  Party

# 2
  • София
  • Мнения: 22 963
А дали ще е на късмет???  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 11 127
Има и лош късмет...  Wink

# 4
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Пак късата клечка.. Rolling Eyes

# 5
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  Да претупаме това набързо и да идва 14-то правителство, че според екстрасенсите то щяло да бъде успешното за България.

# 6
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
 Малко светлина в тунела и пак в дупката!!!


  Да претупаме това набързо и да идва 14-то правителство, че според екстрасенсите то щяло да бъде успешното за България.
С министър- претседател жена Simple Smile

# 7
  • Мнения: 15 278
С малки изключения, не са ми познати лица. Добри или лоши, каквито и да са, дано направят нещо добро или поне да не ос......т повече.
Не съм оптимист, но не искам да се настройвам негативно към тях. В момента нямаме по добро решение.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 519
 Малко светлина в тунела и пак в дупката!!!
Сещам се за лафа, че светлината в тунела била от идващия насреща влак.

# 9
  • Мнения: 22 867
С министър- претседател жена Simple Smile


Само да не е Мая Манолова! Че каквато е напориста и устАта........ Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Увековечавам първите им думи след като са приели постовете:

Вицепремиерът и министър на правосъдието Зинаида Златанова заяви, че съдебната система се управлява от съвестта на всеки магистрат.

Министърът на здравеопазването д-р Таня Андреева обяви, че ще има либерализиране на режима за забрана за тютюнопушене на закрити обществени места, "но със строги правила". Тя щяла да предприеме и стъпки за решаване на проблемите на спешната помощ.  Ще се допитва и до съсловните организации, преди да взема решения.

Министърът на финансите Петър Чобанов обеща стабилност на валутния борд и фискална стабилност. Рано било да се каже дали е нужна актуализация на бюджета. "Няма да си позволяваме волности и разпускане. Данъчната политика ще се прегледа при правене на бюджета за 2014 г., заяви той.

Министърът на труда и социалната политика Хасан Адемов предупреди, че новото правителство няма да раздава "пари на калпак". Всички системи, включително на социалното подпомагане, ще бъдат подчинени на условието парите на данъкоплатците да отидат при най-нуждаещите се хора. Социални помощи освен с досегашните условия, ще се раздават и срещу ангажимент за ограмотяване и квалификация.

Министърът на младежта и спорта Марияна Георгиева помоли журналистите да са по-снизходителни към това, че не е човек, свързан със спорта. "Не съм гребкиня, но това не ми пречи да уважавам всеки със спортни постижения. Чувствам се комфортно като министър Имам интерес към спорта като любител, но това не означава, че не уважавам високите постижения. Веднага ще се срещна с федерациите", каза тя и потвърди, че единият й заместник ще е гимнастикът Йордан Йовчев.

Цветлин Йовчев прие поста министър на вътрешните работи и заяви, че трябва да се проведе реформа - най-вече в работата на полицията по битовата и финансовата престъпност. Новият министър ще освободи МВР от несвойствената дейност и ще работи с повече публичност и отчетност, а особен фокус ще има върху кариерното развитие на служителите.

Министърът на регионалното развитие Десислава Терзиева, която е работила над 10 години в това министерство, каза, че "ще продължим с най-важните проекти". "Аз съм наистина един експерт и затова не ме познавате като политическа и друга личност", заяви Терзиева.

Запазването на цената на електроенергията на сегашните нива и създаването на нови работни места ще са основни приоритети на новия министър на икономиката и енергетиката Драгомир Стойнев. Проект АЕЦ "Белене" ще има, след като се направи анализ на техническата част и на бъдещото потребление на електроенергия. Така ще се структурира проектът, че да бъде успешен. "Чудеса не можем да обещаем, но стъпка по стъпка ще подобряваме живота на хората", заяви Стойнев.

Министърът на транспорта и съобщенията Данаил Папазов призова всички в министерството и структурите му да запазят спокойствие и да не се страхуват от реваншизъм. Той трудно бил приел поста, стимулиран от програмата на премиера Орешарски. Обеща да спре приватизацията на БДЖ, защото имало остра нужда от работни места в страната.

Министърът на културата Петър Стоянович първо ще се срещне с неправителствените организации и други формации, които работят по националната стратегия за културата, и с творческите съюзи. Той се пошегува: "Струва ми се, че ще имаме по-малко време за веселба, отколкото за работа, като гледам каква е ситуацията".

Както всички други нови министри, министърът на околната среда и водите Искра Михайлова няма яснота за бъдещия си екип, но има "огромното желание и удоволствие да работя с експерти".

Министърът на отбраната Ангел Найденов обеща да възстановява отнетите социални права на българските военнослужещи. Ще започне с преразглеждане на условията за пенсиониране и ако желанието на военните е да се върне старото положение преди увеличаването на възрастта в края на 2012 г. - "това ще направим".

Има официален език в България, на който трябва да се говори, разбира се, че всеки може да говори и друг език - английски, немски или турски. Не можем да забраним да се изучава турския език, но това не може да става в задължителната програма, каза министърът на образованието и науката проф. Анелия Клисарова.

Министърът на външните работи Кристиан Вигенин декларира, че "няма да има революции в министерството, защото българската външна политика не може да прави резки завои. Тя остава преди всичко българска външна политика и трябва да бъде съобразена с нашето европейско членство".

# 11
  • Мнения: 1 809
С министър- претседател жена Simple Smile
Само да не е Мая Манолова! Че каквато е напориста и устАта........ Peace
Шшшшт! Тихо! Не дърпай дявола за опашката, моля теее! Praynig

# 12
  • Мнения: 1 059
Запис.
От новите министри май само Петър Чобанов ми вдъхва някаква
надежда.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 052
С министър- претседател жена Simple Smile


Само да не е Мая Манолова! Че каквато е напориста и устАта........ Peace


Вчера гледам  Илияна Раева оглавява партия "Обединена България" Thinking Предлагам да залагаме Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 22 963
С министър- претседател жена Simple Smile
Само да не е Мая Манолова! Че каквато е напориста и устАта........ Peace
Шшшшт! Тихо! Не дърпай дявола за опашката, моля теее! Praynig



Пчеличката Мая е устата, но каквото казва, е на място казано! Аз много я харесвам, нищо, че е от вековната партия. Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 май 2013, 13:22 от nikolinanik

Общи условия

Активация на акаунт