Ново правителство, нов късмет

  • 920 095
  • 26 251
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 176
Юрген Рот: Новата българска трагедия

 "Само един поглед върху ключовите фигури в новата власт е достатъчен", продължава Рот и изрежда: "Пламен Орешарски - министър-председател, талантлив опортюнист и преди време свързван с олигарха Васил Божков-Черепа; партията ДПС, в която конците очевидно дърпа политическата мутра Делян Пеевски - най-вече заради своето богатство и това на медиите на майка му, използвани безскрупулно като инструмент за прокарването на политически и бизнес-интереси; Данаил Папазов - новият транспортен министър, който в миналото имаше добри отношения с ГЕРБ и беше дългогодишен директор на пристанище Варна, за което се твърди, че е обвързано с групировката ТИМ. А както знаем ТИМ не е име на някаква мъжка вокална група, а участник в организираната престъпна мрежа; Волен Сидеров - председател на дяснорадикалната партия Атака, за която се говори, че е творение на руските тайни служби ФСБ. Сидеров вижда някакъв заговор на ционисткия Запад срещу православния Изток, а негови книги излизат в издателство "Жар птица", което издаде и "Моята борба" на Хитлер, както и речите на Гьобелс."

Според германския журналист, на този фон европейската членка България може да върви само в една посока - към Кремъл на Путин. "За което има достатъчно признаци. За съжаление от това най-много ще страда българският народ, нагледал се на корупция и шуробаджанащини", казва Рот.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 809

Министърът на здравеопазването д-р Таня Андреева обяви, че ще има либерализиране на режима за забрана за тютюнопушене на закрити обществени места, "но със строги правила". Тя щяла да предприеме и стъпки за решаване на проблемите на спешната помощ.  Ще се допитва и до съсловните организации, преди да взема решения.

При драмата в здравеопазването се питам как е възможно първия и най- важен проблем, който коментира министъра да е връщането на пушенето в заведенията?  Shocked Shocked

dmaria Аре без толкова крайни расистки изказвания. Peace
Бояна, добре поправям се не циганин а ром Simple Smile
Аз циганина го наричам циганин, защото ром не е вярно и не променя нищо. Расизъм е " е предразсъдък, основан на вярата, че човешките раси имат физиологични особености и ярко изразени характеристики, които предопределят тяхната култура и способности. Обикновено расизмът включва идеята, че една раса е по-висша и има правото да управлява и доминира над другите"

# 47
  • Мнения: 2 084
Аз нямах напредвид ромите, а друго - просто на детските площадки под сенките на дърветата виждам всеки ден група българи в работоспособна възраст, които цял ден пушат и пият там. И после по земята има фасове от цигарите им и пласмасови бутилки от пиенето им. Не знам дали ме разбра, но явно живеят или от пенсия на родителите си, или от някакви помощи, може и от събиране на хартия да изкарват пари, но е факт, че цапат  градинките пред блоковете.  И просто забързаните за работа и отрудени /малко странна дума употребих/ хора им прави впечатление това.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 18 178
Аз циганина го наричам циганин, защото ром не е вярно и не променя нищо. Расизъм е " е предразсъдък, основан на вярата, че човешките раси имат физиологични особености и ярко изразени характеристики, които предопределят тяхната култура и способности. Обикновено расизмът включва идеята, че една раса е по-висша и има правото да управлява и доминира над другите"

Циганите са от нашата раса, така че няма как да сме расистки настроени към тях. Точно в тяхната родина съществува строго класово разделение, странно, нали?

И за да не е съвсем спам, ето нещо на което много се смях Tired:

Цитат
Честито ни план за орешаване на всичките ни проблеми! Търпение му е майката!

# 49
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
С министър- претседател жена Simple Smile


Само да не е Мая Манолова! Че каквато е напориста и устАта........ Peace


Вчера гледам  Илияна Раева оглавява партия "Обединена България" Thinking Предлагам да залагаме Laughing

Преди време бяха изтипосали Н.Сиракова като разорен комарджия, закъсал да си плаща кредита за огромното имение. Моята версия е, че жена му събира кинти.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 18 178


Преди време бяха изтипосали Н.Сиракова като разорен комарджия, закъсал да си плаща кредита за огромното имение. Моята версия е, че жена му събира кинти.

Продадоха имението, но версията е правдоподобна.

# 51
  • София
  • Мнения: 12 809
Аз циганина го наричам циганин, защото ром не е вярно и не променя нищо. Расизъм е " е предразсъдък, основан на вярата, че човешките раси имат физиологични особености и ярко изразени характеристики, които предопределят тяхната култура и способности. Обикновено расизмът включва идеята, че една раса е по-висша и има правото да управлява и доминира над другите"

Циганите са от нашата раса, така че няма как да сме расистки настроени към тях. Точно в тяхната родина съществува строго класово разделение, странно, нали?

Разбра ме, няма нужда да спорим кой от каква раса е, те са различен етнос, да маркираш цял етнос като някакъв е расизъм. Няма нужда да вадим по- точен термин, това се разбира от всички достатъчно ясно.


Но кажете за здравната министърка, мен това ме потресе. Пушач съм при това.

# 52
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
Щом един бодигард си направи партия, защо едно от"златни " момичета да не може, при това със сигурност показва малко повече гънки  в подкорието от БМБ...

Бодигардът, когото толкова мразиш, е спортист с постижения, пожарникар, спасил имущество, а може би и живот, кмет, шеф на МВР. Просто казано - има трудов стаж в полза на обществото. Твоят любимец няма нито един трудов стаж.

# 53
  • София
  • Мнения: 221
Щом един бодигард си направи партия, защо едно от"златни " момичета да не може, при това със сигурност показва малко повече гънки  в подкорието от БМБ...

Бодигардът, когото толкова мразиш, е спортист с постижения, пожарникар, спасил имущество, а може би и живот, кмет, шеф на МВР. Просто казано - има трудов стаж в полза на обществото. Твоят любимец няма нито един трудов стаж.
Моят любимец не е в Парламента. или по пожарникарски  щом не сме с Боко, сме с Гея Grinning
Така ли я ми кажи чие  имущество е спасил Боко, той като  пожарникар не е работил, другото е вярно, пропусна че е масажирал ушите на ТЖ

# 54
  • Мнения: 1 809
Но кажете за здравната министърка, мен това ме потресе. Пушач съм при това.
Тя сега казала, че не са я разбрали правилно. Всъщност тя подкрепяла забраната за пушене...
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5810331

Но иначе и аз съм потресена и не й  вярвам на по-горното изявление. Сега клинчи, защото тръгна петиция и усетиха, че хората не са доволни от този факт. Те или на са разбрани правилно, или ГЕРБ и Бойко са им виновни. Не знам какво да кажа..

# 55
  • София
  • Мнения: 12 809
Но кажете за здравната министърка, мен това ме потресе. Пушач съм при това.
Тя сега казала, че не са я разбрали правилно. Всъщност тя подкрепяла забраната за пушене...
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5810331

Но иначе и аз съм потресена и не й  вярвам на по-горното изявление. Сега клинчи, защото тръгна петиция и усетиха, че хората не са доволни от този факт. Те или на са разбрани правилно, или ГЕРБ и Бойко са им виновни. Не знам какво да кажа..
Въобще, как може това да е първия проблем, по който взима отношение. Здравеопазването е не зле, а трагедия вече и това определено не е фундаменталния му проблем.

# 56
  • Мнения: 4 805
Но кажете за здравната министърка, мен това ме потресе. Пушач съм при това.

И аз съм пушачка, и мен ме потресе. Даже ако намеря на кого да метна децата, ще ходя да протестирам, ако наистина го пробват да го приемат това.

Не ми харесва тази жена и заради политическото си номадстване (само с ДПС не е била), и заради това, че идва от Шейново - за мен една от най-лошите болници в София.

Не ми хареса и арогантния й тон вчера като обясняваше колко действащ лекар била (колко да е действащ, като от две години е директор, а преди това е била в НС).

# 57
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Здравната министърка е надута коза. Сори за сравнението, но това е моето мнение след първите й две-три думи в парламента и множеството репортерски кадри с лика й пак от същото място. Бившата министърка на здравеопазнането да не я наричала колега щото само тя била практикуващ лекар.

# 58
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Щом един бодигард си направи партия, защо едно от"златни " момичета да не може, при това със сигурност показва малко повече гънки  в подкорието от БМБ...

Бодигардът, когото толкова мразиш, е спортист с постижения, пожарникар, спасил имущество, а може би и живот, кмет, шеф на МВР. Просто казано - има трудов стаж в полза на обществото. Твоят любимец няма нито един трудов стаж.
Моят любимец не е в Парламента. или по пожарникарски  щом не сме с Боко, сме с Гея Grinning
Така ли я ми кажи чие  имущество е спасил Боко, той като  пожарникар не е работил, другото е вярно, пропусна че е масажирал ушите на ТЖ

Ти нещо против пожарникарите ли имаш? Използваш думата като нарицателно за лош човек? Или смяташ,че е срамна професия?
Да не говорим,че темата отдавна не е за ББ и ГЕРБ,защо продължавате да се връщате към тях,не ми е ясно... ooooh! Мая Манолова ряпа да яде пред тебе!

# 59
  • софия
  • Мнения: 26 002
По повод интересните размисли на новата здравна министърка Не!новините  Whistling
Дано само не станат официоз, че както започна новото правителство...

Общи условия

Активация на акаунт