Прием в СМГ след четвърти клас-ІІ част

  • 279 238
  • 1 657
  •   1
Отговори
# 1 335
  • София
  • Мнения: 1 361
Точно за това малкия сега приет в руската- и не мърдаме от там 😉
И моя син е приет в руската паралелка, но си иска английския и сега, ако разбре, че има нова паралелка с английски ще му е неприятно...

# 1 336
  • София
  • Мнения: 1 361

Преди четири години бях в същото положение с баткото, и направихме голяма грешка,  като преместихме го в английската паралелка.Наложи се така или иначе да учи английски допълнително ( тъй като часовете по английски бяха абсолютно свободни, да са си носели книги за четене в час, и да са били тихи- това бяха изискванията на госпожата  по английски 😲. ) Споделям за информация 😉
За СМГ ли става дума ?

# 1 337
  • Мнения: 38
Да за Смг

# 1 338
  • София
  • Мнения: 1 210
И аз благодаря за коментарите на включилите се за руския език.  Проблемът е, че на моята девойка руският й звучи много абстрактно, тя не е имала досег с този език и не иска да го учи.
Ще го помислим още малко, ако се стигне дотам да избираме.
Факт е, че аз съм учила руски в училище, но честно казано, ако ми се наложи да го говоря сега, не мога и дума да обеля. Идват ми всички възможни езици наум, но от устата не излиза нито вопъл на руски. Simple Smile

# 1 339
  • София
  • Мнения: 1 361
И аз благодаря за коментарите на включилите се за руския език.  Проблемът е, че на моята девойка руският й звучи много абстрактно, тя не е имала досег с този език и не иска да го учи.
Ще го помислим още малко, ако се стигне дотам да избираме.
Факт е, че аз съм учила руски в училище, но честно казано, ако ми се наложи да го говоря сега, не мога и дума да обеля. Идват ми всички възможни езици наум, но от устата не излиза нито вопъл на руски. Simple Smile
Я тоже Simple Smile


Никъде не са писали, че може да има разместване, затова си мисля, че няма смисъл да се напрягаме Simple Smile

Но за момичетата в руската паралелка има голям избор ... само 4 девойки в руския клас, в тази пубертетска възраст ...  ще е весело Simple Smile

# 1 340
  • София
  • Мнения: 1 154
И синът ми беше в руската паралелка. Беше най-силната във випуска и децата, които искаха и полагаха усилия навлязоха доста в руския език. Някои от децата се готвеха и участваха в олимпиадата по руски език още от 5 клас и се представяха доста добре. Без да е учил някога английски език в училище синът ми вече е ниво В2, само от курсове /завърши 8 клас/. Така или иначе курсовете по английски са задължителни - нивото в СМГ, доколкото съм чувала, не е никак добро.

Последна редакция: чт, 14 юли 2016, 15:29 от Master

# 1 341
  • Sofia
  • Мнения: 688
няма как да ти "идва" нещо, което не практикуваш. С всеки език става - 12 години съм учила на немски - езикова, ВУЗ..., след това го практикувах служебно 4-5 години - супер! От 10 години ползвам само английски... няма как немският да не "заспи", но е вътре в теб и се събужда, особено при необходимост. Щом още разбирам доста от руския - тествано!, от само 2-3 години в началното училище и то след толкова години... Разбира се - и дума на мога да обеля, но няколко пъти при пътувания ми помогна. Аз съм на принципа - 1 качествено научен език плюс колкото може повече дори само по малко Simple Smile

# 1 342
  • София
  • Мнения: 1 361
И синът ми беше в руската паралелка. Беше най-силната във випуска и децата, които искаха и полагаха усилия навлязоха доста в руския език. Някои от децата се готвеха и участваха в олимпиадата по руски език още от 5 клас и се представяхя доста добре. Без да е учил някога английски език в училище синът ми вече е ниво В2, само от курсове /завърши 8 клас/. Така ли иначе курсовете по английски са задължителни - нивото в СМГ, доколкото съм чувала, не е никак добро.

Много благодаря за това мнение и на останалите родители, които коментираха руските паралелки!

Това , че класа е с руски, съвсем не означава, че е слаб.

На 1-во място е приет Давид Викторов Цаков - 1во място на ПМС .
Това дете вероятно има 1-во желание "руски език".

# 1 343
  • Sofia
  • Мнения: 688
И според мен няма как да е слаб, който и да е клас в СМГ! Просто има много умни и старателни деца, харесващи математика, а местата са малко! Има и въпрос на шанс!

Дъщеря ми - миналата година решаваше всичко сама, вярно, лесно, интересно... и в къщи, и в клас на курсовете, ноооооооо състезанията са й кошмар. Изпада в паника и не може да мисли. И какво като може?

# 1 344
  • Мнения: 21 455
Предлагам на родителите, чиито деца ще кандидатстват за прием в СМГ след 4 клас ( а и в останалите МГ и ПМГ, тъй като вероятно четат и тук), да обърнат внимание на следния проект:
http://minedu.government.bg/?h=downloadFile&fileId=9856
Раздел ІV ( започва от чл. 73).
Мисля, че има доста неща, които ще им бъдат интересни.

# 1 345
  • София
  • Мнения: 7 673
Предлагам на родителите, чиито деца ще кандидатстват за прием в СМГ след 4 клас ( а и в останалите МГ и ПМГ, тъй като вероятно четат и тук), да обърнат внимание на следния проект:
http://minedu.government.bg/?h=downloadFile&fileId=9856
Раздел ІV ( започва от чл. 73).
Мисля, че има доста неща, които ще им бъдат интересни.
ooooh!

# 1 346
  • Мнения: 409
Предлагам на родителите, чиито деца ще кандидатстват за прием в СМГ след 4 клас ( а и в останалите МГ и ПМГ, тъй като вероятно четат и тук), да обърнат внимание на следния проект:
http://minedu.government.bg/?h=downloadFile&fileId=9856
Раздел ІV ( започва от чл. 73).
Мисля, че има доста неща, които ще им бъдат интересни.
Дидева, благодаря!
Понеже на документа проект, знаете ли дали е решено? До колкото разбирам ще:
* Има прием еъв всички МГ след 4 клас
* Ще се кандидатства с НВО + оценки+ резултати от Олимпиади и Състезания ( което е с няколко идеи по-усложнено от кандидатстването след 7 клас newsm78)
* И въвеждат целодневно обучение като възможност и след 5 клас, не знам дали има такава възможност в СМГ  Thinking

# 1 347
  • София
  • Мнения: 12 231
Какво ще рече това?
Освен както досега да участват само определени състезания и рузултата от ОМТ, ще участват като бал и резултата от матурите плюс оценките от бележника, така ли?

# 1 348
  • София
  • Мнения: 1 361
Учениците на СМГ на една или на две смени са?

# 1 349
  • София
  • Мнения: 116
Освен това състезанията, които ще участват в приема, не трябва да имат такса за участие:

(3) Профилираната гимназия не може да определя състезания по ал. 1, в които участието на ученика е срещу заплащане на такса или дарение.

Такива в момента за 4 клас са Олимпиада първи и втори кръг и ПМС.

Общи условия

Активация на акаунт