Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 6

  • 27 960
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 609
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.

Полезна информация:

Тест за бременност – пръв приятел и съветник
Тест за бременност – още информация
Първи признаци на бременност
Защо закъснява менструацията, когато няма бременност?
Спешна контрацепция след секс
Яйчници и овулация

Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА    овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 1, Тема 2, Тема 3, Teмa 4,Тема 5

# 1
  • Мнения: 4 696
На линия съм  Wink! Благодаря luba_ani   bouquet

# 2
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема.

За да не е съвсем спам, ще кажа, че първия път забременях от един акт за целия месец, без да съм се интересувала кога ми е овулацията, а втория път - с тестове за овулация и секс "по график". На всички, които имат желание и енергия да правят секс всеки ден или през ден, мога само най-благородно да им завидя.  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 613
Записвам се да ви следя, въпреки, че не пиша!!!
Успех на всички и дано има повече положителни тестове в темата!!!
Люба_Ани-благодаря за прекрасната тема!!! Hug

# 4
  • Мнения: 137
първия път забременях от един акт за целия месец, без да съм се интересувала кога ми е овулацията, а втория път - с тестове за овулация и секс "по график".
Голяма късметлийка си, Алексче! Peace

Записвам се в темичката на luba_ani(благодаря ти)   bouquet, и се надявам скоро да търся бременни симптоми и в себе си.

Много успех на всички желая!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 289
...ще кажа, че първия път забременях от един акт за целия месец, без да съм се интересувала кога ми е овулацията
И аз така забременях и толкова не ми се вярваше, че и на една седмица закъснение не исках да си правя тест, за да не се разочаровам  Laughing

# 6
  • Мнения: 2 965
Запис и от мен. Люба благодаря за темата. Hug

Да кажа и аз как беше с 2-те ми бременности. Първия път със сина ми не съм следяла нищо и не съм мерила БТ и прочие. Правехме рядко секс, и цикъла ми беше малко нередовен тогава. Стана на 3-ти месец  с нищожни опити. Peace Втората бременност от тази година забременях като мерех БТ и в този месец и тестове за О. Секс правехме поне през ден. Но пък бремеността приключи рано и не до термин. Sad При следваща бременност съм решила да не следя нищо за момента, без БТ и тестове. Просто ще се опитам да съм по-спокойна и когато се получи-тогава! Hug Успех и само хубави новини за бременни мами да има. Praynig

# 7
  • Мнения: 6 395
Аз искам само да напомня и за един друг основен фактор- стреса. Сеска по график е един много силен катализатор на такъв стрес и може да причини психологически Стерилитет, който естествено преминава във физически/ т. нар. психосоматика/ Всички знаем колко чувствителна е хипофизата на стрес и как бълва хормони/ когато сме под напрежение. Да , определено е добре да познаваме тялото си и да сме наясно , кога , какво се случва, за да увеличим шансовете, но все пак на първо място трябва да са отношенията и чувствта , иначе се явява напрежение в двойката и странични проблеми, който допълнително затрудняват.


И още нещо, редовният секс НЕ влошава спермата. Казвам го като част от двойка преборила мъжкият фактор, именно с повече секс.... Wink. Това е по логиката, че колкото повече се обновява спермата , то се стимулира производството и във времето, нещо на принципа, търсенето, определяпроизводството. Когато влезе организма на мъжа в серия на по чести стимулации и изпразвани, то естествено тялото започва да произвежда повече сперма, за да поддържа баланс.Другото е, че се подобряват показателите, при полово въздържание, повече от 2-3 дни се влошава морфологията и подвижността. И не на последно място, спермата в условията на женският организъм, разбирайте тръбите, издържа повече и сперматозоидите са в по добри условия, отколкото при мъжа  Wink. Така, че както ме посъветва моят чичо, който е лекар и се оказа прав, правенето на деца не е лесна работа, иска се много секс, аз бих добавила и любов.. Няма нищо по сладко от това сега, като се обърна и се сетя как направихме детенцето да се сещам, че беше създадено с много страст, а не по график.....  Wink

Последна редакция: сб, 06 юли 2013, 21:20 от Звезден^Прах

# 8
  • Мнения: 2 965
Прахи и аз това казвам. Напълно съм съгласна с теб, с всичко написано. Първия път макар и с нищожни опити и когато ни е кеф забременях бързо и най-неочаквано. Втория път бях под стрес с тези тестове,непишкане и с БТ. Именно сега искам да сменя тактиката при бебеправене и да не следя нищо, а да се обичаме и наслаждаваме на всеки един момент. При нас секса не е бил без желание де, винаги има страст и тръпка, дори и след толкова години заедно ( станаха 10). Затова искам да не насилвам нещата, а да ги оставя когато стане..., ако ще и да е след година..., просто мечтая най-вече за бременност до термин и здраво бебе. Praynig Нищо друго не искам в този живот.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 198
Да ви следя  Peace

# 10
  • Мнения: X
Ами, за себе си мога да кажа, че проследяването на овулацията не ми е създало стрес, а с дете на година и малко вкъщи спонтанният секс за съжаление не осъществява толкова лесно, колкото би ми се искало. "По график" неслучайно го сложих в кавички, не знам защо сте убедени, че непременно това означава секс по задължение, без любов и желание. Аз не съм искала на всяка цена да забременея веднага, точно сега и незабавно, но без тестовете за овулация нямаше как да разбера кога са ми благоприятните дни за зачеване, защото цикълът ми беше много нередовен.

# 11
  • Мнения: 714
запис, да ви следя  Mr. Green

С първата си бременност нямах никакви симптоми. От време на време леко ПМС и ако не беше мъжа ми, сигурно още седмица щях да си чакам МЦ. Дори след 3  EFP имах съмнения и очаквах да ми дойде. Разбира се не сме опитвали целенасочено и бях решила, че сме пропуснали О и няма как да съм бременна. Самата бременност продължи кратко, но чак към 6г.с. почна да ме боли кръста и да ми става лошо от пастата за зъби, гърдите ми нараснаха и потъмняха. Но според мен и внушението играе голяма роля, в момента в който ми казаха, че плода няма сърдечна дейност-всички симптоми изчезнаха (изкл.гърдите)

Сега правим опити и дори сънувам, че ми се гади и не мога да спя по корем, но в момента в които се събудя-всичко ми минава. Старая се да не го мисля толкова, но някак все търся симптом.
Януари когато не следях О/БТ и симптоми, се чувствах доста по-добре  Mr. Green

..., просто мечтая най-вече за бременност до термин и здраво бебе. Praynig Нищо друго не искам в този живот.
newsm17

# 12
  • Мнения: 15
Здравейте. Значи проблема ми е следния.. Правих секс на 29 юни,когато трябваше да ми е оволацията.Цикъла ми  не е редовен(24 дни) ,последно ми дойде на 19 юни и по мой изчисления оволацията ми трябваше да бъде на 29,сега трябва да ми дойде на 13 юли.Той не свърши в мен,но знам,че преди самото свършване се отделя,течност в която се съъдържа минимален брой сперматозоиди.Въпроса ми е колко време преди ерекцията се изхвърля тази течност и възможно ли е да съм бременна и кога мога да си направя тест най-рано.Да подчертая,че прекъснахме актa.

Последна редакция: нд, 07 юли 2013, 19:00 от mariqpetrova

# 13
  • Мнения: 37
запис от мен ,за да ви следя.
И аз съм от тези ,които преди 4 месеца си внушаваха много  Mr. Green Много ранен тест с бледа чертичка и хоп след доста голямо закъснение- при доки и се оказа химическа  Sad Ако не бях направила теста толкова рано нямаше и да разбера,а така чувството хич не беше приятно.За това с една дума спокойствие и чакане му е майката Simple Smile Сега отново съм в очакване,трябваше да ми дойде на 02.07,но няма и помен все още Whistling .Обичайните болки в гърдите и кръста,но те з амен са нещо нормално затова не им отдавам голямо значение.Надявам се да е станала работата вече,но каквото стане.Пожелавам ви много положителни тестчета и многооооо спокойствие  Hug Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 1 289
Здравейте. Значи проблема ми е следния.. Правих секс на 29 юни,когато трябваше да ми е оволацията.Цикъла ми  не е редовен(24 дни) ,последно ми дойде на 19 юни и по мой изчисления оволацията ми трябваше да бъде на 29,сега трябва да ми дойде на 13 юли.Той не свърши в мен,но знам,че преди самото свършване се отделя,течност в която се съъдържа минимален брой сперматозоиди.Въпроса ми е колко време преди ерекцията се изхвърля тази течност и възможно ли е да съм бременна и кога мога да си направя тест най-рано.Да подчертая,че прекъснахме актa.
Хората прилагат прекъснат полов акт като контрацепция, не за забременяване. Има шанс, но според мен не е голям. Изчакай да ти закъснее с един ден и направи тест, това ще ти е най-сигурният отговор.

Общи условия

Активация на акаунт