Интересни салати

  • 95 699
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 253
Зелева салата

Зеле,краставици и домати нарязани на кубчета.
Пушена майонеза
Олио
Царевица
Свински пастет/да не е от консерва,а тип колбас,че е по мек и по-лесно се смесва
Поръсва се със сол,разбърква се всичко и готово Wink
Консумира се със ледено студена ракия Mr. Green

А каква е тая "пушена майонеза" newsm78

Anomalia Олинеза имат една майонеза върху чийто етикет пише "пушена". Любимата ми майонеза Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 2 434
Продукти:
2 зелени салатки
1 кутия консервирана сладка царевица или замразена, но аз ползвам консервирана
1 кутия риба тон с собствен сос
Нарязваш салатките на едро или ги накъсваш, изсипваш царевицата и рибата и разбъркваш. Овкусяваш с малко сол и зехтин. Става много вкусно и бързо, но трябва да я приготвяш непосредствено преди сервиране.

# 17
  • Мнения: 79
Салата с пушена риба, сирене и ябълки

200 г сирене
2 ябълки
2 пушени риби
1 глава лук
1 кисела краставичка
4 лъжици олио
сол, черен пипер
1 ч.л. оцет
1 ч.л. горчица
магданоз

Приготвяме заливка от олиото, оцета, горчицата, малко сол, черен пипер и накълцан магданоз. Прибавяме обелените и нарязани на кубчета ябълки, лука, краставичката и сиренето, също нарязани на кубчета. Пушената риба също нарязваме на малки парченца и прибавяме към другите съставки.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ох, като Ви чета получих слюнкоотделяне  Sad От 3 дена съм на диетата на Аткинс, разрешено е да се яде от салатите - само зеле и зелени маслини.

Та, като казах зеле и се сетих, скоро от Била купих готова салата (1кг. или 2кг., не си спомням, голяма кутия е ) - зеле, моркови и майонеза и понеже е много течна, добавих около 200гр. замразена сладка царевица и 1 пакетче роца от раци. Доста вкусна салата.

Зеле ситно нарязано, настъргвам 1/2 топено пушено сирене (предварително замразено, за да се настърже по-лесно). Овкусява се на вкус.

Подобна на руската салата:
1 кутийка маонеза
2-3 сварени яйца
1 пакет ролца от раци
няколко кис. краставички
Всичко това сде нарязва на ситни кубчета и се обърква с майонезата.


2 варени картофа
кис.краставички
печен пипер
червено цвекло (предварително сварено)
царевица
Продуктите, се нарязват на ситно. Салата се овкусява с оцет, олио и сол.


Червено цвекло
сладка ряпа
няколко скилидки пресован чесън
Ряпата и чвеклото се настъргват на ренде, овкусява се с олио, оцет и сол.


Кашкавалена извара
1/2 майонеза
1/2 кис.мляко
2 сварени яйца
няколко скилидки чесън (пресован)
Всичко това се обърква.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Въздушна салата
Стържат се ренде всички съставки, а те са: картофи сварени, сварени яйца, моркови сварени и кисели краставички. Редуват се картофи, поливат се със смес от майонеза и кисело мляко /съотношението по избор/, ръси се сол и чер пипер, след това са киселите краставички, пак поливката и сол с черен пипер, моркиви и поливка с поръсване, накрая сварените яйца, поливка, поръсване и могданоз на ситно за аромат и украса. От само себе си се разбира, че това трябва да е в прозрачен съд. Не съм имала случай да не получа овации.  chef

Това все едно е руска салата, само дето салама липсва.... newsm78

# 20
  • Мнения: 216
1 кутия риба тон
1 кутия грах
1 кутия царевица
майонеза

Хубавото на тази салата освен, че е вкусна е и , че се прави много бързо. Няма нужда от рязане, просто слагаш всичко в една купа и омесваш. Тамън подходяща за купон thumbsup

# 21
  • Мнения: 1 253
Лилия М мнооого добре звучи тази салатка Simple Smile особено ми харесва липсата на рязане Simple Smile

# 22
  • Мнения: 216
Лилия М мнооого добре звучи тази салатка Simple Smile особено ми харесва липсата на рязане Simple Smile

Така е Joy Нали трябва да си улесняваме живота. Пък е и вкусно да ти кажа!

# 23
Здравейте, днес за първи път се включвам във форума и реших да ви предложа една страхотна салата, с която винаги очаровам моите гости.

Салата с воденички
0,5 кг. воденички
1 прясна краставица
3 с.л. сусам
50 гр. фъстъци
соев сос
чесън

Воденичките се сваряват много добре и се нарязват на тънки филийки.  Краставицата се нарязва на полу-кръгчета, прибавя се запечения сусам /запичам го в тефлонов тиган/ , фъстъците и добавям соевия сос и чесън на вкус.  За любителите на чесъна искам да спомена че салата е вкусна с повече чесън.

Допълнително добавям, но само ако имам китайско фиде

Дано да ви хареса. Винаги е голяма изненада като я направя защото е нестандартна.

# 24
  • Мнения: 2 784
Салата с 3 вида сирена (измишльотина на един приятел)

2 пакетчета замразена царевица, сладка по възможност.
1 триъгълниче топено сирене
200-300 гр. Дунавия.
Около 150 гр. пармезан или Гауда.
3 с.л. майонеза.
сол
копър.

Сваряваме царевицата, отцеждаме добре и докато е леко топла разбъркваме с топеното сирене. След като царевицата хубаво изстине, прибавяме натрошената Дунавия, настъргания пармезан или Гауда( ако нямате става и с обикновен кашкавал) и майонезата. На прекалявайте с майонезата, че става много тежка. Подправяме с копър и сол, ако има нужда и сервираме добре охладена( поне половин час в хладилника). Става разкошно, винаги когато се събираме караме момчето да я прави.

Салата с риба тон.

2 марулки или салатки.
2-3 стръка зелен лук.
1 краставичка.
2 домата.
Консерва риба тон в зехтин.
маслини, черни.
2 сварени яйца.
сол.
зехтин.
лимонов сок.

Всичко се нарязва и обърква непосредствено преди консумация.

Бон Апети!!!  chef Mr. Green

# 25
  • Мнения: 678
Макаронена салата:
шарени макарони
грах
мариновани гъбки
шунка
кис. краставички
майонеза
горчица
черен пипер
сок от лимон

# 26
  • Мнения: 14 489
Немска картофена салата

Картофи
праз
шунка
сварени яйца
копър
Елементарно, но от праза и копъра вкуса е уникален - мога да изям цяла купа съвсем сама

и ролцата от раци с царевица, майонеза и копър /много важен/ -само това мога да ям цяла седмица /мъжът ми също/

# 27
  • Мнения: 3 861
1 пушено пилешко бутче, махат му се костите и се накълцва на ситно
3-4 яйца твърдо сварени, нарязани на ситно
1 кутия царевица
майонеза

Много вкусна става

# 28
  • Мнения: 4 546
марули, зелен лук, царевица, домат, риба тон, олио /по-добре е със зехтин/, сол, лимонов сок.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Ето една и от мен:
Макарони (аз обичам най-много панделки или спиралки, Дивела или Барила, в никакъв случай български, защото се скашкват)
домат, краставица, кашкавал на кубчета, шунка или филе, маслини, лимон, зехтин, сол

Вариант - макарони, грах, зелен фасул, царевица, лимон, зехтин

Всъщност основният вкус идва от макароните, зехтина и лимона, а с другите съставки можеш да експериментираш в зависимост от вкуса си.

Общи условия

Активация на акаунт