Студенти в чужбина - 4

  • 77 396
  • 757
  •   1
Отговори
# 210
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Здравейте! Има ли някакви изисквания към лаптопа при преминаването на граница - казаха ми, че проверявали и е нужно да има легален софтуер. Моля да споделите и да кажете от опит...
И аз бях чела, но до сега не сме имали проблем- 3години.

А лаптопите се вадят преди скенера, защото няма как да се види на скенера какво има, вижда се само кутия, а вътре - може всичко да има.

Ех, каква драма се заформи покрай една ваксина. Iskrena както ти писаха момичетата ваксините във Великобритания не са задължителни, може да си наясно с багаж, банкови преводи, карти и т.н., но не си намерила информация за ваксините, а има такава. На мен лично, когато заминаваше голямата, това ми беше най-малкия проблем, бях чела, ако толкова искат, там ще й направят, имаше информация в бгхелп, ако искаш статистика, питай там, студентите или във фейсгрупата на бълг. студенти в УК, ще получиш по-точна информация. Ние не знаем какъв е рискът да се разболееш, факт е че и на двете никой не им е търсил никакви ваксини, макар на сайтовете да пише, че е препоръчително. И да, мен ме интересуваха банковите карти, не съм с 8 клас образование,  но бях чела че не всички карти ги приемат тамошните банкомати, да не говорим за плащане с тях в магазините, това преди 3 години, накрая я пратих с 3 различни карти, за по-сигурно, че ако остане без пари и на улицата можеше да се наложи да спи - нямаше общежитие и квартира, и да знаех как да пратя багаж и пари, но ме интересуваше къде ще е по-евтино, предполагам повечето ги интересува точно това, защото парите не ги намирам на улицата.  Така, че е нормално всеки да се притеснява от нещо си и форума е за това, всеки да споделя своя опит, може би друг ще избегне грешките, които допуснах аз, къде от незнание поради липса на информация, къде от грешна дадена такава, звънеше ми зълвата и постоянно ми казваше какви документи нейната приятелка вадела, а пък на нея Интеграл и ги искали, и ваксини правиха, освен за менингит и още някакви, не помня точно, добре че с доста неща бяхме наясно, че иначе щяхме да се набутаме с един куп ненужни документи.
Не мисля, обаче че имаш правото да съдиш колко полезна е била cool_witch, факт е че точно нейната информация помогна на Ваня и не само на нея, и винаги проверява фактите преди да отговаря, а не като мен. queen of darkness - виж си таксата на ПИБ за теглене от чужбина, но определено бих те посъветвала за купуване на паунди да провериш други банки, курса на ПИБ хич не беше изгоден.


За пътуването, аз и преди съм писала, как пътува малката. Тук 30-35 градуса, тя с жилетка, яке и зимни боти, повечето пътуващи бяха по къси панталонки и сандали, като пристигна там й беше супер - 12-15 градуса и дъжд.

Последна редакция: нд, 25 авг 2013, 18:14 от valha

# 211
  • Мнения: 106
Тук е мястото и аз да ви напомня, макар да съм го казвала вече - най-изгодните валутни курсове и преводи са в ОББ. Не търсете на друго място, няма да намерите.

# 212
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Тук е мястото и аз да ви напомня, макар да съм го казвала вече - най-изгодните валутни курсове и преводи са в ОББ. Не търсете на друго място, няма да намерите.
 Peace и ние само там сменяме.

# 213
  • Мнения: 106
Така си е, това е факт, иначе за депозити и поддържане на сметки не са ми фаворити, но за чейндж това е банката!

# 214
  • Мнения: 3 200
Зависи къде.
В София ОББ продава 2,2926, Tavex продава 2,2810, а има и две обменни бюра (вероятно и повече, на мен тези са ми удобни и други не търся), които държат по-нисък курс от Tavex - едното днес продава 2,280, на другото не мога да намеря сайт, ама все тая.
Та аз в банка за валута не влизам. Но за плащане няма как да се избегнат.  Confused

# 215
  • Мнения: 106
Възможно е в София да има и други възможности, в провинцията чейндж бюрата нещо ми изглеждат все полулегални, пък и не съм купувала валути чак в такива количества . Първата година плащахме с карти в лева и евро. Сега като е на квартира, не знам как ще стои въпроса. То не че имаме и квартира де...

# 216
  • Мнения: 14 418
Скрит текст:
Tavex са финансова компания не само чендж бюра.
Редовно ги ползвам при нужда,защото дават най-добрите курсове в момента.Винаги имат различни копюри и валути.

# 217
  • Мнения: 0
Като стана дума за квартири - две момчета търсят в Кардиф квартира. Писали са във ФБ на българските студенти, но нещо не са активни там. Ако някоя знае нещо или има идея да пише.

# 218
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Е, в София имате повече избор, при нас- 3 чейнчбюра понякога с 1 ст. под курса на ОББ, а понякога е разликата с 0.005, за по-големи суми предпочитам банката, някак по-сигурно ми е, че няма да ми пробутат фалшиви  Wink.

# 219
  • Мнения: 35
А по морето има толкова фалшиви чейнчбюра, че изобщо не стъпвам там... Има си достатъчно банки. Въпрос на личен избор.

# 220
  • Мнения: 4
Здравейте мами! Simple SmileВключвам се и аз .Темата е чудесна.
Искрена,нашият университет също ни препоръчва(изисква)ваксини за заушка и менингит.За заушка децата си имат,а за менингит купих от аптеката с предварителна поръчка(25 лв)Поставиха я в РЗИ от където ни издадоха и сертификат за всички поставени ваксини до момента(изискване на унито)
И ние сме в Лондон.

# 221
  • София
  • Мнения: 304
Здравей Plana69, какво е РЗИ - да не е института за заразни и паразитни болести на Мадрид?

# 222
  • Мнения: 633
РЗИ е Регионална здравна инспекция /бившите ХЕИ-та/

# 223
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен. Следя форума редовно и искам да благодаря на всички за ценната информация, която споделяте и която се оказа изключително полезна за нас.
Синът ми ще бъде втора година в Глазгоу. Миналата година пътувахме с него през Париж и никой не му провери лаптопа за софтуер. Относно паундите - от моя приятелка бяхме чули, че в банка можеш да се договориш за малко по-нисък курс, ако купуваш по-голямо количество. Така и направихме. От ОББ ни смъкнаха малко. 

# 224
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен! Дъщеря ми е приета в Birmingham Сity University, има ли някой, който да сподели нещо или някой да е приет също там.

Общи условия

Активация на акаунт