За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 38

  • 21 945
  • 769
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 847
Стара тема

Здравейте мами, искам да ви питам при варицела горе долу за колко време избиват пъпките и задължително ли е да са като мехурчета?

Да си повторя питането и да го допълня.
Тъй като лекарката категорично отхвърли да е реакция от АБ, защо този обрив става все по-голям?
Говорих днес отново с нея, каза че е нормално и гарантира, че е ок. Но аз си оставам притеснена...

здравейте!
бебето ми е на 2 месеца почти и от снощи забелязвам в наакания памперс по две-три кафяво черни нишки, като днес беше като черно конче. Изцяло сме на кърма, консистенцията на акото си е нормална. Нормално ли е това?

Последна редакция: нд, 11 авг 2013, 13:23 от Botten Mary

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Инкубационният период при варицела е 21 дни /според някоии до 23 дни/. По правило пъпките избиват около 13-14-ия ден. В началото са мехурчета, после стават на корички херпесите.
В здравния има специална тема за варицелата.


# 2
  • Мнения: 170
Здравейте , беба е на 5м и забелязах че много и се изпотява главичката докато спи или лежи.  Здравички сме и не знам на какво се дължи.
П.с лежи на памучни чаршафи Thinking

# 3
  • Мнения: X
И нашата се поти на количката и на столчето за кола.
Ако не я обличаш и завиваш много не би трябвало да е проблем

# 4
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Здравейте , беба е на 5м и забелязах че много и се изпотява главичката докато спи или лежи.  Здравички сме и не знам на какво се дължи.
П.с лежи на памучни чаршафи Thinking

Не е проблем, доста е топло. Щом е върху памучна повърхност е ок.
Колички, столчета за кола, шезлонги, там трябва да постелиш нещо памучно, ако няма, за да не се поти и спарва много.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И моето бебе много се поти дори и като не е облечена или завита, докато суче, ако се напъне да реве, като рита много и т.н. цялата ѝ главичка се изпотява, бодито става влажно също /особено след разходка в топлото време/.


Колички, столчета за кола, шезлонги, там трябва да постелиш нещо памучно, ако няма, за да не се поти и спарва много.

Навсякъде съм постелила и пак се поти, явно е до тип организъм, вегетативна нервна система и т.н.

# 6
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
По мои наблюдения сякаш потенето намаля, след застилането.
Първоначално беше доста повече.
Докато суче много се поти, но то изисква усилие все пак.

# 7
  • Мнения: 15 379
Здравейте , беба е на 5м и забелязах че много и се изпотява главичката докато спи или лежи.  Здравички сме и не знам на какво се дължи.
П.с лежи на памучни чаршафи Thinking

Горещо му е, нормално е да се поти.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 789
Благодаря за новата темичка   bouquet

За потенето: забелязах, че през деня се поти по-малко, ако слагам тензухена, а не памучна пелена. Нямам идея защо така се получава.

# 9
  • Мнения: 14
Здравейте.

Ужасяващо притеснена съм, от миналата сряда детето ми (на 5,5 месеца) вдишва по много странен начин, в четвъртък отидохме на лекар, дофтурката се втренчи във факта, че малкия си изпружва краката, въпреки че той не изпада в несвяст като го прави, препраща ме на невролог, а за проблема с дишането нищо не казва, въобще не му обръща внимание, разглежда го като съпътстващ при изпружването на краката, а не винаги е едновременно, да не кажа, че в повечето случаи не е. Проблемът е, че на бебо ще му правят диаграма на мозъка, тя каза да изключим първо най-лошото, без да обяснява точно какво мисли, без да е сложила точна диагноза. Мъжът ми разговаря, не живея в бг и слабо говоря езика, разбирам в общи линии, но ми е много трудно да се включвам в коментарите и да питам, обяснявам се на английски, но в повечето случаи хората не са толкова добре с английския - колкото и аз с техния език, естествено, че предпочитат родния си език. Нямам с кого да се посъветвам, тук лекарите изкарват толкова пари, че не можеш да ги купиш, за да ти дадат по-точно обяснение, трябва милион да им платиш #2gunfire. Ако някой има идея за проблеми с дишането, ще обясня най-подробно как стоят нещата, просто някой дали може да ме посъветва, за да не занимавам всички излишно.
Благодаря предварително  newsm45

# 10
  • София
  • Мнения: 2 082
amily, защо не се довериш на лекарите. Изчакай да видиш какво ще покаже изследването - не разбрах точно какво ще му правят - трансфонтанелна ехография, ЯМР? И при следващ преглед помоли съпруга  си да попита ичрично това, което те притеснява.

# 11
  • Мнения: 14
Еndira, лекарката звънна по тел днес и въобще не му даде възможност да я пита нищо, имахме списък с въпроси, той успя да вмъкне само намек за въпрос преди тя да му затвори тел. Пратихме й три записа на камерата (кратки, по-малко от минута) - да погледне как изглежда реално детето, ние не можем да й разкажем как диша, само единия е гледала, другите не ги е отваряла. Отиваме утре, голям тормоз ще е за малкия с тая диаграма. Съжалявам, не съм наясно с термините, слагат му на главичката някаква каска, и две жички на гърдичките и мерели час и половина. Извинявам се за невежеството си,  досега не ми се е налагало да разучавам тези термини, ще се постарая да разбера точно какво е. Но все пак ЯМР - ядрено магнитен резонанс ли е? Струва ми се че не е такова изследването. Еndira, благодаря ти, че ми отговори.

# 12
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Така както го описваш става дума за ЕЕГ (Електроенцефалограма) според мен. Но 1.5 ч ми се струва голям тормоз за детето този запис. При него се иска да не се мърда, преди години малките деца ги упояваха за да не мърдат. Някъде бях чела че вече не се налага това, персонала ги успокоява и придумва да не мърдат малките. Явно имат някакви съмнения затова е толкова дълго, за да са категорични в диагнозата. Дано всичко скоро е наред  Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 2 082
Да, и на мен ми прилача на ЕЕГ. Все още ги упояват децата, поне в България. В други страни може и да е по-разлизчно.

И от мен стиснати палци всичко да е наред!  Hug

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, и на мен ми прилача на ЕЕГ. Все още ги упояват децата, поне в България.

Не винаги, на сина ми два пъти сме правили, все в будно състояние и без упойки. Но казват, че иначе е по-точно.

 amily , ЯМР е ядрено магнитен резонанс, да. Но това с каската и жичките на главата е ЕЕГ. Стискам ви палци всичко да е наред  Praynig

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт