За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 38

  • 21 991
  • 769
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 913
Няма да насилвам и няма да бързам  Simple Smile но поне имам идеи някакви вече  Laughing мисля като въведа основните зеленчуци да вкарам ориз  Thinking  че видях че го има в доста пюрета

Ами по принцип първата каша на бебето е точно оризовата  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 5 732
Момичета здравейте! До сега детето ми е ползвало само шишета на Камера, просто на съпругът ми бяха дали такива в аптеката... Аз обаче не ги харесвам- много са обикновенни и се захабяват много бързо. Възнамерявам да му взема на Авент,но там бибероните са с едни дупки различни за всеки месец или пък тези позиционните... абе струва ми се много сложно   Laughing Както и да е решила съм го и ще го взимам,но как да избера подходящ биберон. Този за 3 месеца дали ще му е голям според вас, страх ме е да не се дави, от друга страна пък сме на АМ ФРИЗОВОМ, което си е по-гъстичко от другите АМ .... Абе дилемата е страшна .... помагайте какво да му избера ??? newsm78

# 32
  • Мнения: X
Ние ползваме на dr browns шишета и биберони и дюсъм много доволна. Макар че сме на шест месеца ползваме биберон с дупка за новородено, силиконов. Взела съм пет големи шишета и две малки, стерелизирам имия всеки ден. Засега ми се е налагало на два пъти да сменя бибероните.
Бебка не ми се дави пък и се кърмихме и нямахме проблем

# 33
  • Мнения: 170
Джулси ние сме на авент и съм мн доволна, по новите бутилки де. Не е философия и дупките се увеличават с една на всяко тримесечие, то си пише де. С две ръце съм за авент  Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 3 789
мерси -=Деси=- много добре систематизирано, определено ще ми е от полза   bouquet . От толкова различни начини за стартиране на захранването човек се обърква с кое е най удачно да почне. Реших да пробвам с тиква 1во , че сме малко трудни с акането , а пък дано и хареса  Laughing
Пак благодаря .. много полезно  Hug

 Hug

Има три начина за започване на захранването: зеленчук-каша-плод-месо-риба (аз избрах този), плод-каша-зеленчук-месо-риба (това го правят майките, които са започнали рано да дават сокчета) и каша-плод-зеленчук-месо-риба (това го препоръчват за бавно наддаващи деца, не съм се задълбавала особено).

Като цяло за мен най-правилно е така: започва се със зеленчук, защото е най-безвкусен и трябва да свикнат първо с него. Ако започнеш със сладките плодове, рискуваш след това да не хапнат зеленчуци.

Ориза в зеленчуковото е най-удачно да го вкараш след като детето опита оризовата каша.

Всъщност, целта е да вкараш 3-4 зеленчука, за да можеш да правиш всякакви комбинации с тях, като към тях добавяш новите. След като вкараш няколко основни (примерно, тиква, морков, картоф, броколи, пащърнак) можеш да добавяш (не заедно обаче) грах, зелен фасул и царевица. Някъде към 8 месец можеш да слагаш лук, магданоз, чушка и домат. 

За картофа: не съм чула досега дете да е заобичало картоф от първия ден, а ние имаме сериозен проблем с него. Ако в пюрето има дори 1 резенче картоф, моето дете го усеща и отказва да яде категорично. Така че е въпрос на вкус  Peace

# 35
  • Мнения: 170
и аз съм се насочила към 1ия вариант, поради същата причина, че зеленчуците не са много вкусни. И да не стане после да ядем само сладки пюренца  Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 39 941
Julsssy, аз започнах да давам АМ на моя син на 5месечна възраст. Смених хиляда шишета и биберони и нищо не му пасна  Laughing
Накрая се спрях на шишета на Евент с физиологична биберона на Чико. Евентските биберони му бяха много твърди.
Пробвай. Купи шише и биберон на Евент, ако не му хареса биберона - сменяш.

# 37
  • Мнения: 5 513
Някой би ли могъл да ми каже за качествена и сравнително евтина каска за колело.Нямам време да обикалям и ще я поръчвам от нета.Обаче нищо не разбирам от такива работи.А малкия се научи да кара колело без помощни колела и ми е вече спешна.Ако някой може да даде съвет.

# 38
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
.... малката е с Т , никаква Т , 37,7 ...... гърлото и е леко зачервено ,но за мен това не е от там,тя по принцип е с по-зачервено гърло  ... никога не съм вярвала на Т от зъби , обаче при нас положението е -към момента 4 избили зъба и 6 надути ,като двата ще прорязват всеки момент , та ,тази Т може и от там да е нали ??? Или , не ....
събирам информация как протича Т от зъби ,ако вдигне по-висока ще го изключа този вариант ,но докато е такава ,а това е вече 3 часа и не мърда , това ми е предположението ....
Нищо не съм и дала ,защото на практика нищо и няма ... дори преди малко ми изяде ориза  Crazy

# 39
  • София
  • Мнения: 44 398
Според нашата лекарка Т от зъби е много рядко нещо, и е до 24 часа преди да избие зъба.
Иначе леко зачервено гърло може да е причина и за 39 градуса. Това, че принципно е с малко по-червено нищо не значи, може сега да почва нещо леко грипче, настинка...

# 40
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
дразни ме тази Т ,никаква ,притеснява ме лееееко ... опита ми до сега с Т от гърло е винаги много високи стойности ...Продължава си с нея , бяхме на вън до сега , яде , пи вода много ,яде сладолед дори .... странна работа ....
аз не съм в час обаче , не ми прави впечатление 39 Т , ама е тази ... ми бърка в очите ....

# 41
  • София
  • Мнения: 44 398
Ами заведи я на лекар да я прегледа, може нещо друго да види, аз бих пуснала една кръв и урина. Моят така беше с едни още по-никакви от 37,1-37,4 като бебе и се оказа пикочна инфекция.

# 42
  • Мнения: 5 732
Момичета имате ли представа за шишета,чиито биберони са съвместими с тези на Камера ? На Нук тези по-тесните дали ще станат? Шишетата на Камера са ужасни, а моят син не иска друг биберон - на Авент са твърди и АМ не върви през тези тесни дупки, на Нук дупката е отгоре, а той не я признава  Grinning незнам ... той си държи биберона да е на Камера, но аз не харесвам тази марка шишета ... Какво да правя?

# 43
  • Мнения: 5 513
Ами вземи биберона отивай в магазина мери на место и ако стане на някой шише избираш.Или търсиш същия биберон /колкото може да е същия/ и се обитваш да излъжеш бебчо...А другото е разшири с игла дупката на биберона на Авент,ако ползваш с  повече дупки само една че да не стане голяма струята...друго не се сещам

# 44
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета имате ли представа за шишета,чиито биберони са съвместими с тези на Камера ? На Нук тези по-тесните дали ще станат? Шишетата на Камера са ужасни, а моят син не иска друг биберон - на Авент са твърди и АМ не върви през тези тесни дупки, на Нук дупката е отгоре, а той не я признава  Grinning незнам ... той си държи биберона да е на Камера, но аз не харесвам тази марка шишета ... Какво да правя?

Като търсех с какво да заместя биберона на "МАМ", останах с впечатлението, че бибероните са практически еднакви, защото ми пасна и "Авент", и "Чико", и още един, но не помня на коя фирма беше. Нищо чудно и с "Камера" да е така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт