За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 38

  • 21 989
  • 769
  •   1
Отговори
# 45
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Момичета, на сина ми вече за 7-8 път му излиза херпес на устата, на едно и също място. Забелязвам, че се появява, когато е хремав или има температура, или навън е пипнал нещо. Има ли някакъв шанс нещо да се направи, за да не се появява, защото е много неприятно. Не мога да го хвана херпеса преди да избие, за да го мажа ефектно с крем, тъй като всеки ми казва, че вече появил се няма оправяне, ще си мине от само себе си.  newsm78

Последна редакция: ср, 21 авг 2013, 08:25 от Katencetoo

# 46
  • София
  • Мнения: 2 082
Нищо не можеш да направиш при излязъл херпес с мехурчета.  На големия ми син също много често му излизат херпеси, рядко мога да ги "хвана" преди да са излезли. При висока Т, при пипане на устата с мръсни ръце, обикновено това са причините при нас.

# 47
  • София
  • Мнения: 44 396
Само ако ти каже като почне да го боли, преди да избие и почнеш тогава да мажеш, може да се стопира или да е съвсем малък ако избие... иначе при излязал няма много как, въпреки, че мазането пак помага да се разпространи повече и да стане и по-голям, а и минава по-бързо като че ли.

# 48
  • Мнения: 5 732
Момичета имам един сигурно странен въпрос  Grinning От известно време забелязвам,че бебко измъква от някъде едни малки бели нишки като косъмчета, а ръчичките му винаги са в устата и се дави от тях Sad Не му давам плюшени играчки, мислех че е възможно да ги измъква от олекотеното му юрганче и затова му купих плик към него ... но уви. Дори когато е до мен пак си ги мотае по ръчичките. От къде по дяволите идват?   Shocked

# 49
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Благодаря за отговорите. Ще маза с ацик, пък дано мине бързо. Иначе преди да се появи не се оплаква, че го боли и за това не мога да го хвана.  Simple Smile

Julsssy, да не му се събират в гънките на пръстчетата от вътрешната страна разни материи  Simple Smile На моята госпожица й слагам ръкавички все още и си намирам като ги махна, разни кожички и кончета от плата.

# 50
  • Мнения: 14
Julsssy да не би от дрехите някъде да се измъкват конци?

Само влязох да кажа за резутата от ЕЕГ-то - няма епилепсия бебчо, а и като цяло показателите били съвсем добре. Затова пък си диша все така стряскащо на моменти.
Не толкова често напоследък. Трябвало да го следим. Confused Докторски изяви както винаги.

# 51
  • Мнения: 5 732
Аз също мислих за ръкавички,но той и тях ще налапа Simple Smile

# 52
  • Мнения: 69
Здравейте, да се запиша и аз в новата тема Simple Smile

amily, радвам се че са ви добри резултатите. Тедито много рядко вдишва доста стряскащо. Все едно не може да си поеме въздух. Първите 2-3 месеца беше по често, сега вече го прави доста рядко, даже последния месец май не е. Но много се бях стреснала, мислех, че не може да си поеме въздух. Иначе като спи понякога диша тежко. Бях питала нашата докторка още в началото като го забелязах и тя ми вика - "нали ви казах, че новородените са така и че може да спре да диша за кратко... " Много странно и стряскащо ми се стори - как така може да спре да диша и това е нормално? Постоянно я гледах като спи дали диша, даже още го правя, въпреки, че както казах скоро не е правила това с поемането на въздуха, но още си диша тежко понякога. Надявам се, че е заради жегите.

# 53
  • Мнения: 5 732
Момичета според вас проблем ли е това смучене на ръчичките... Моя сладур от около седмица постоянно го прави, давам му залъгалка,но веднага я плюе и налапва и двете юмручета, смуче милия колкото може, даже понякога много шумно.... Дали има опасност от прекаленото смучене нещо да му се зачервят ръчичките или нещо друго или всичко си е  ОК ... Аз съм много вманиячена по него и искам всичко да е наред Simple Smile

# 54
  • Мнения: X
Нашето дете нему давахме залъгалка и също си смуче ръцете. В началото ги изучават, после си чешат зъбите. За мен най подходящо е да си сучат ръцете.

# 55
  • Мнения: 69
Аз пък като видя ръка в устата я вадя и бутам биберона. Преди седмица едно 2-3 годишно дете си лапна палеца и една баба каза на майката. Отговора и беше - ами какво да направя. Много грозно ми изглежда голямо дете вече с ръка в устата. По добре да е биберон.

# 56
  • Мнения: X
Моят мъж е с криви зъби от биберон.. Пък и децата по трудно се отучват от бибата,  а ръцете са. Начин заизучаване на света

# 57
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Познавам майка, чиято дъщеря е на 20+ и все още заспива с палец в уста. При нея отчуването е било с нулев резултат.

# 58
  • Мнения: 69
За зъбите и биберона съм съгласна, но гледам да не го давам много често. Все пак предпочитам да ходи по улиците с биберон, отколкото с ръце в устата. Наистина ми е много грозно.

# 59
  • Мнения: 5 513
Аз 5 годишно дете с биберон не съм видяла.Но доста по големи с пръст в уста съм виждала.

Общи условия

Активация на акаунт