На море в Турция - тема 25

  • 113 665
  • 722
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 60
Ani_iv  Hug,  догодина викам пак да мръднем до там  Laughing

Здравей Ели,
Напълно те подкрепям - бих отишла отново там, само, че този път и ние ще бъдем с личен транспорт.
Колко отстъпка правят като пътуваш с личен транспорт ?
И вярно ли е ,че на границата не пускат коли на 20 и повече години ?

# 346
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ani_iv  Hug,  догодина викам пак да мръднем до там  Laughing

Здравей Ели,
Напълно те подкрепям - бих отишла отново там, само, че този път и ние ще бъдем с личен транспорт.
Колко отстъпка правят като пътуваш с личен транспорт ?
И вярно ли е ,че на границата не пускат коли на 20 и повече години ?

Има отделни оферти за почивки със собствен транспорт и са доста по-евтини. Нашите приятели, с които ще пътуваме са с две малки деца и им правеха отстъпки минус 80-100лв на човек, но при положение, че офертите с автобус са с +500 лв отгоре заради децата, пак не ти излиза изгодно. Естествено всичко е относително и зависи от агенцията и хотела. Сравни цените на офертите с автобус и личен транспорт и прецени коя те устройва повече. Това за ограничението във възрастта на автомобила мисля, че се отнася за автобуси и бусове, но провери със сигурност, защото аз не съм сигурна на 100%.
Ние днес най-после си получихме сканирани подписаните договори и днес по-късно ще платя останалата част от парите. Вчера си правих списък какво ще взема за пътуването /дрехи, обувки, тоалетни принадлежности и пр/. Хич нямам търпение, а  Crazy

# 347
  • Мнения: 262
lora,както винаги изчерпателна и богата със снимки Simple Smile Няма човек недоволен от IC Green Palace. Това е сигурен показател за висока класа на хотела. Е,и парите не са малко,но качеството си има цена. Добре дошли. А догодина ,накъде,се питаме оттук насетне?  Laughing

# 348
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Ами аз вече имам набелязани хотели като :
Delphin Palace
Rixos Sungate
Royal Wings
Gural Premier
Но живот и здраве и с ваша помощ ,ще изберем нещо хубаво  Grinning

renkaliso ние пътувах ме заедно  от Варна до Хаджията,нас там ни прехвърлиха за Анталия!

Последна редакция: пн, 09 сеп 2013, 17:46 от lora

# 349
  • Мнения: 4
Ние се завърнахме от почивката си в мармарис, в хотел noa hotels nergis beach, тръгнахме от варна в 14 часа в петък 30.08- пристигнахме в 11.30ч в мармарис след 3 часов престой за ремонт на автобуса, пътувахме с емералд.настаниха ни в 15.15ч следобяд, добре че отидохме да ядем преди това/ имахме гривни, а за обяда никой не ни каза че можем да ползваме, ама случайно чухме от едни жени и така ./от хотела не сме очаровани, сейфа в стаите се плащаше по 6 лири на ден, бяхме за 7 дни- и ми се стори скъпо, още първия ден камериерката претараши леко багажа в гардероба!бяхме направили капан естествено, и направих луд скандал, поисках да не влиза тя в стаята без разрешение, за 7 дни 2 пъти смени хавлиите и нито веднъж спалното бельо, а казах поне 3 пъти на рецепция и окачих бележка на вратата, поне стаята беше сенчеста на 1 етаж, хващахме нета от лобито, е не на пълен обхват но все пак.. Шезлонгите на плажа ако не си достатъчно бърза да метнеш хавлиите от сутринта, няма плаж -това ни отне 24 часа да го разберем, просто бройката на шезлонгите около басейните и плажа е крайно недостатъчна за половината капацитет на хотела.храната разнообразна , но отсъстваха абсолютно турските кебапи, меса и т.н.имаше 1-2 турски десерта сиропирани и като цяло храната беше много, но се повтаряха ястията/ каквото остане от предното хранане или салати, веднага е измислено ново ястие/ плодовете бяха ябълки и сливи основно, пъпеш-адски гаден, праскови и портокали много рядко.учудих се много тъй като хотела е 4 звезди, но поне гледахме да обикаляме на допълнителни екскурзии, за които ползвахме друга фирма, а не тъпите посейдонци/ които всъщност са партньорската фирма на емералд и които не вършата абсолютно никаква работа и цените им завишени с 30 процента/-ходихме на памуккале за 70 лири на човек, клеопатра и гокова за 50 лири на човек и далян и каунос за 30 лири на човек,бонуса ни беше вечеря-дискотека на яхта/без платени напитки ест, които бяха пак удар през кръста/отидохме последната вечер и на концерт на бенгю, беше много добър, непременно отидете на тези екскурзии, които споменах целодневни са, даже след памукккале изпуснахме вечерята, но определено си заслужават, всички имат обяд- не богат, но все е нещо, но преживяването си струва отвсякъде
още една забележка към хотела- имахме проблем с душа, не течеше вода 12 часа , 4 пъти правихме скандали да ни го оправят или да сменят стаята, общо взето в тоя хотел ако не им висиш на главите постоянно няма оправия
писах на екотур писмо още от там да им вметна че хотела изобщо няма общо с описанието.под безплатна услуга хамам която уж имаме -безплатното било сам да си направиш турската баня, ако ти я прави персонал плащаш

# 350
  • Мнения: 2 280
lora, много ме радваш с тези отзиви Simple Smile А интернета как е? Има ли го навсякъде и що годе добър ли е?

И да питам нещо, нали се полага 1 път безплатен а ла карт като си за 7 дни , а ние като сме за 3 седмици няма ли да ни се полага 3 пъти?  Laughing

# 351
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Днес си направихме допълнителни застраховки към една фирма и в сряда от агенцията казаха ,че ще се обадят с кой № автобус ще бъдем.
Не остана и вече се настройваме за почивка  newsm44
Може ли някой да каже наистина ли в Бодрум има син флаг за чиста синя вода ?
Благодаря предварително за отговорите !

# 352
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Днес си направихме допълнителни застраховки към една фирма и в сряда от агенцията казаха ,че ще се обадят с кой № автобус ще бъдем.
Не остана и вече се настройваме за почивка  newsm44
Може ли някой да каже наистина ли в Бодрум има син флаг за чиста синя вода ?
Благодаря предварително за отговорите !

Би ли споделила каква застраховка сте си направили - за каква застрахователна сума, къде и колко лева ви струва. Ние сме се насочили към Алианц. Иначе днес ходих в Армеец, където ме консултира една супер нелюбезна жена. Два пъти я помолих да ми даде някаква брошура с видовете застраховки и цените им, а тя ми отказа. В сайта им тази информация я няма, а аз няма как да запомня толкова цифри.
Кога ще пътувате?

# 353
  • Мнения: 2 787
Днес си направихме допълнителни застраховки към една фирма и в сряда от агенцията казаха ,че ще се обадят с кой № автобус ще бъдем.
Не остана и вече се настройваме за почивка  newsm44
Може ли някой да каже наистина ли в Бодрум има син флаг за чиста синя вода ?
Благодаря предварително за отговорите !
За син флаг не знам, но такава синя вода като там не съм виждала, между другото има такава история - един италиански журналист бил в затвора там по тези земи и от прозорецът на килията си е  виждал само тази вемероятна синя морска шир и връщайки се в Италия описва красотата на района и така става известен курорт, даже ти завиждам благородно  Hug
Пожелавам на всички весела и слънчева почивка   grinning039, ние пътуваме следващия петък, не останааа  Laughing

# 354
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Днес си направихме допълнителни застраховки към една фирма и в сряда от агенцията казаха ,че ще се обадят с кой № автобус ще бъдем.
Не остана и вече се настройваме за почивка  newsm44
Може ли някой да каже наистина ли в Бодрум има син флаг за чиста синя вода ?
Благодаря предварително за отговорите !
За син флаг не знам, но такава синя вода като там не съм виждала, между другото има такава история - един италиански журналист бил в затвора там по тези земи и от прозорецът на килията си е  виждал само тази вемероятна синя морска шир и връщайки се в Италия описва красотата на района и така става известен курорт, даже ти завиждам благородно  Hug
Пожелавам на всички весела и слънчева почивка   grinning039, ние пътуваме следващия петък, не останааа  Laughing

В кой хотел ще сте?

# 355
  • Мнения: 2 787
Днес си направихме допълнителни застраховки към една фирма и в сряда от агенцията казаха ,че ще се обадят с кой № автобус ще бъдем.
Не остана и вече се настройваме за почивка  newsm44
Може ли някой да каже наистина ли в Бодрум има син флаг за чиста синя вода ?
Благодаря предварително за отговорите !
За син флаг не знам, но такава синя вода като там не съм виждала, между другото има такава история - един италиански журналист бил в затвора там по тези земи и от прозорецът на килията си е  виждал само тази вемероятна синя морска шир и връщайки се в Италия описва красотата на района и така става известен курорт, даже ти завиждам благородно  Hug
Пожелавам на всички весела и слънчева почивка   grinning039, ние пътуваме следващия петък, не останааа  Laughing

В кой хотел ще сте?


Палм Уингс Кушадасъ

# 356
  • София
  • Мнения: 350
Днес си направихме допълнителни застраховки към една фирма и в сряда от агенцията казаха ,че ще се обадят с кой № автобус ще бъдем.
Не остана и вече се настройваме за почивка  newsm44
Може ли някой да каже наистина ли в Бодрум има син флаг за чиста синя вода ?
Благодаря предварително за отговорите !
Да! Ето за кои плажове става дума. Син флаг е Mavi Bayrak на турски.
http://www.mavibayrak.org.tr/Plaj/PlajListesi.aspx?il_refno=48

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Diana_Don Благодаря ти !  bouquet
За всички ,който ми писаха на лични казвам ,че застраховката е направих в Алианц от 13 -22.9 за двама човека за сума 25.13 лв.общо .застраховката е за 10 000лв за всеки .
Ние сме в Бодрум Холидей Ресорт СПА -5 .
Ако някой ще пътува в петък за там Супер !!! newsm68
Ние ще се качим от Пловдив  newsm44

# 358
  • Пловдив
  • Мнения: 214
След резервирана почивка в Кушадасъ от преди 4 месеца - сега се оказа , че фирмата посредник не е заплатила на 100% резервацията  и такава въобще няма.... #2gunfire #2gunfire От агенцията ни предлагат като компенсация да направят нова резервация за друг хотел отново 5*, тъй като в този, за който сме си платили, сега няма места... Колебая се и не мога да измисля с кой хотел да заменя първоначално избраният Surmeli 5*. Ако имате предложения, моля Ви помагайте - защото имам 3 дни до заминаването. Благодаря Ви!

# 359
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Направо ме убивате  ooooh!,с кои агенции резервирате,че имате проблеми,пишете,та други да не се лъжат като вас  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт