TOM HARDY и поколението 30-годишни красавци, дето не се страхуват от грозни роли

  • 41 523
  • 753
  •   1
Отговори
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493

Едуард Томас Харди е роден на 15.09.1977г. в Хамърсмит, Лондон, като единствен син на Едуард „Чипс” Харди и Ан Харди. Баща му е писател, автор е на комедии и реклами, майка му е танцьорка. Израства в Ийст Шийн, предградие на Лондон, за което казва, че е местообитание на средната класа, на хора с кариери и жилетки, където няма „екшън”, но зад пердетата „Лора Ашли” има скрити много демони и проблеми, ако си ги търсиш. Изключен от училище заради кражба, като тийнейджър той се пристрастява към алкохола и наркотиците, често прекарва нощта в ареста за нарушения на обществения ред, а веднъж е арестуван за кражба на кола и притежание на оръжие. Единствената причина да избегне затвора е, че неговият съучастник е син на британски дипломат.

На 20г. характерното му лице му спечелва награда за супермодел на сутрешното телевизионно  шоу "The Big Breakfast", след което има кратка модна кариера. По-късно записва в Richmond College for the Performing Arts, но бива изключен, тъй като не е бил особено редовен в посещенията си. Учи Method acting в Drama Centre London, но продължава с импулсивния си начин на живот; През 1999г. се жени за Сара Уорд, три седмици след като се запознава с нея. Напуска Drama Centre London след като печели малка роля в минисерила на Том Ханкс и Стивън Спилбърг "Band of Brothers"(2001). Следва роля и във военния филм на Ридли Скот "Black Hawk Down" (2001). Военната нишка в неговата кариера продължава с главна роля в драмата за Френския легион в "Simon: An English Legionnaire" (2002).

Следващата му роля, на злия клонинг на кап. Жан Люк Пикард в "Star Trek: Nemesis"(2002), има потенциал да се превърне в големия му пробив в Холивуд. Но филмът се конкурира с много по-чакания "Lord of the Rings: The Two Towers" и не успява да спечели голяма известност, а и ревютата не са особено благосклонни. В същата година, алкохолната и наркотична зависимост на Том взима връх над него, и той припада на улица в Сохо и се събужда, по негови думи, „с лула за крак в ръка, целият в кръв и повръщано”. Това е и моментът, в който бракът му окончателно приключва, той постъпва в клиника за лекуване на зависимости и се подлага на психотерапия.

Изцяло отдаден на актьорската си работа, през 2003г. се завръща в театъра, за да участва в постановките "In Arabia We'd All Be Kings" и "Blood." Критиците го посрещат повече от радушно и през същата година The Evening Standard го удостоява със своята награда "Most Promising Newcomer", а Society of London Theatre го номинира в същата категория с Olivier Award следващата година. Има участия в инди-филми като "The Reckoning" (2003), "Dot the I" (2003), "LD 50 Lethal Dose" (2003), "EMR" (2004) и  "Layer Cake" (2004), с бъдещия Джеймс Бонд – Даниел Крейг. Но театралните му роли в Лондон, като тази от постановката "Festen", в която той „излъчва опасна непредсказуемост”, според вестник The Independent, са тези, около които се шуми повече, отколкото около филмите му.

През 2005г. отново си партнира с Деймиън Луис от "Band of Brothers" в телевизионната драма за Втората Световна Война, "Colditz". Появява се в поредица от продукции на BBC, включваща "Gideon's Daughter" (2005); римейк на операта "Sweeney Todd" (2006); римейк класическата британска научна-фантастика от 1961г. "A for Andromeda"(2006) и пищно пресъздадения живот на кралица Елизабет I в минисерила "The Virgin Queen"(2006), където Харди играе любовта на живота на кралицата - Робърт Дъдли. По време на снимките се запознава с бъдещата майка на сина си(Louis Thomas, роден през 2008г.) - Rachael Speed.  Харди разнообразява биографията си като основавa Shotgun Theatre Company, която описва като „професионален еквивалент на фитнес за актьори, сценаристи, режисьори, които могат да идват и разработват новите си идеи и да виждат работата си в процес, който води до показването и пред публика”. Именно за тази компания той режисира първата пиеса на баща си "Blue on Blue."


През 2006г. и 2007г. участва съответно в "Minotaur" и "Flood", нискобюджетни научни-фантастики; продължава с участието си в инди-продукции, като се появява във версията на София Копола за френската кралица "Marie Antoinette" (2006) и романтичната комедия "Scenes of a Sexual Nature" (2006); подвизава се в сериала на BBC "Cape Wrath" (2007). През 2007 печели главната роля на развратника Dormiant в класическата пиеса на George Etherege "The Man of Mode", поставена в National Theatre. Същата година играе поддържаща роля в криминалния трилър  "w Delta z" (2007) като уличен гангстер. Следва поредица от подобни роли на неприятни персонажи, които той изиграва по свой много характерен начин, придавайки им особена дълбочина: вулгарният Bill Sikes в "Oliver Twist" на BBC; гей-гангстер в "RocknRolla" на  Guy Richie и изключително агресивния британски затворник Charles Bronson в "Bronson", за който през 2009г. печели British Independent Film Award за най-добър актьор.

Неговият портрет на Stuart Shorter в продукцията на BBC "Stuart: A Life Backwards"(2007) кара критици и публика да заобичат бездомния алкохолик с мускулна дистрофия. През 2008г. Харди получава номинация BAFTA най-добър актьор за тази си роля. През 2009г. изиграва още едно от своите лоши момчета в  "The Take"( 2009). Същата година се снима и в "Wuthering Heights" в ролята на Heathcliff. Екранната любов на Хийтклиф и Кати се пренася и в реалния живот, и той започва връзка с Charlotte Riley. Двамата са сгодени от 2010г.

В началото на 2010г. се появява за първи път в Goodman Theatre в Чикаго, изпълнявайки главната роля в пиесата на Brett Leonard "The Long Red Road", режисирана от Филип Сиймур Хофман. През лятото същата година по кината излиза  "Inception", на режисьора Кристофър Нолън, където играе  Eames, за който през 2011г. печели BAFTA за изгряваща звезда. Същата година участва в екранната адаптация на романа на John le Carré “Tinker Tailor Soldier Spy”. За ролята на Ricki Tarr, който първоначално е трябвало да бъде изигран от Майкъл Фасбендър, Харди отново е номиниран от British Independent Film Awards в категория “Най-добра поддържаща роля”.

През 2011г. изиграва и един от двамата главни герои във филма "Warrior" (2011) и печели признателност сред критиката.

През 2012г. идва и първата му романтична комедия зад океана “This Means War”.

Нолън е достатъчно впечатлен от работата на Том и го кани да изиграе напомпания злодей Бейн в заключителната част на своята трилогия за Батман “Dark Knight Rises" (2012). Същата година изиграва и хладнокръвния Форест Бондюрант, контрабандист на алкохол, в “Lawless” на John Hillcoat.

Том подкрепя редица благотворителни организации, сред които са KORA PROJECT, Prince's Trust, Help for Heroes, FLACK, Bowel Cancer UK, среща се с млади хора, които се борят със зависимости като им оказва психологическа подкрепа.

Благотворителността го завежда в Сибир, за да снима Driven To Extremes с Мика Сало, и Африка, където прави документалния филм Poaching Wars With Tom Hardy, засягащ безконтролното избиване на слонове и носорози от бракониери.




Криста се е постарала много с подготовката на новата тема, затова ще съм кратка с моята малка, но наложителна добавка.

И така - три думи от мен.
Когато реших да пусна темата за Гослинг, изобщо не предполагах, че моят малък "проект" ще се развие по този начин! Но темите отдавна вече не са само „мои”, макар да съм благодарна на новите авторки, че ми признават правото да откривам всяка нова такава.  Hug

Името на новия титуляр има потенциала да привлече доста интерес извън нашата малка, но сплотена група от ентусиастки. Том Харди стана доста популярен из форума напоследък, или поне на мен така ми се струва.
Ако съм права, гответе се да посрещнем нови попълнения.  Grinning
Ако греша, ние си прекарваме добре и без това.  Party

*
Сега следва стандартното интро, което е единствената причина аз да се „вклиня” в уводната публикация.

За тези, които не знаят откъде и защо започна всичко, ето ги първите три теми:
RYAN GOSLING и поколението на 30-годишните, които завземат Холивуд
JOSEPH GORDON-LEVITT и поколението на 30-годишните, които чупят STARmeter-а
JAMES McAVOY и поколението на 30-годишните, които все повече харесваме

За някой "новопокръстен" те ще са полезни - да разбере причините да харесваме това поколение актьори; и следствията от това харесване, които понякога задават тона на темата.  
Също така напомням за новодошлите - анкетите в старите теми са активни! В тях все още може да се гласува. Възползвайте се от тази възможност. Винаги можете тук да ни разкажете какво и защо сте харесали във филмите на предните титуляри. Ще се радваме да разберем вашите пристрастия, макар и със задна дата.

За финал - темата е посветена на Том Харди, но (както и досега) можем и ще пишем за всички. Следващата тема ще посветим на Фаса, така че Мури да се стяга - тя е наред.  Wink

Сега давам думата на Криста.  Hug
Да ни покаже своя поглед към Том и филмите му.  


Последна редакция: нд, 01 сеп 2013, 23:28 от мячик

# 1
  • Мнения: 1 992
Най-трудната част от тази тема е да обясня субективното усещане защо харесвам Том. Няма как да не го харесате, ако сте изгледали и изчели всичко, до което успях да се докопам аз.
Ако говорим за външност(все пак там започва всичко), нищо в него не е типичното холивудско клише - 24каратова снежно-бяла усмивка, висок, строен, като излязъл от списание. Няма и как да бъде холивудски, защото е британец. Още един плюс. Несъвършен и, в същото време, толкова магнетичен и привлекателен. Става притеснителен, ако сложат неговото име след определението секс-символ:  I’m still sort of bowlegged and scrawny with crooked teeth and feel like three years old so I get a bit embarrassed about that kind of stuff.
Страхотен актьор, който играе с хъс и страст, и това няма как да остане незабелязано - от режисьори, колеги актьори, критици, публика. На снимачната площадка има нестандартни идеи, мисли върху героя си, старае да прибави нещо от себе си, за да го обогати и изиграе по-добре.
Готвейки се за тази тема, успях да "опозная" и неговата личност. И още повече го харесах. Наясно съм, че голяма част от образа му в обществото е медиен и се дължи на PR. Но има неща, които няма как да се ”изпиарстват”. Като невероятното му чувство за хумор. Като огромната му любов към животните, в частност кучетата.  Като това, че едва ли има фен, който да му е поискал снимка и той да е отказал. И едва ли има фен, който да се е срещнал с него и да не е казал, че е sweetheart, т.е.  добросърдечен, приятен, сладък, страхотен човек, с когото е хубаво да прекараш времето си.
Създава впечатление на здраво стъпил на земята, не се е главозамаял от славата и на моменти наистина се държи като тригодишен. Laughing
Въпреки, че исках да избягам от клишето красив и талантлив - не успях.

Време е да започнем по същество.

# 2
  • Мнения: 1 992
Традиционно този пост е посветен на филмографията на титуляра.


2001
Band of Brothers
Скрит текст:
Том прави незабравима първа поява на малък екран – гол, в легло с момиче. И в бъдещи проекти няма да се лишим от подобни гледки, не непременно с момиче, но гол със сигурност. Gary Davy, кастинг-директорът на сериала си спомня, че, преди първата си сцена, Том е репетирал на снимачната площадка с чорап, покриващ достойнството му. Екранното му време е с продължителност не повече от 10 мин., но пък Деймиън Луис казва следното за ролята му: ”Винаги съм негодувал затова, че още с появата си на снимачната площадка, където имаше стотици миризливи мъже и едно момиче, точно той получи единственото момиче. Аз, от друга страна, прекарах 8 месеца в кални окопи, отърквайки лицето си в нечии задни части.”

 
 
2001
Black Hawk Down
Скрит текст:
Ако не сте се наситили на хубави мръсни мъже в униформи, това е филмът, с който следва да продължите. Ридли Скот е събрал цяла плеяда добре познати брит и американски актьори. Ролята на Том отново е малка, американците отново спасяват света, този път Сомалия, но нещата не се развиват по план.

 
 
2002
Simon: An English Legionnaire
Скрит текст:
Отново военна роля, този път по-голяма. Том е в ролята на легионера Pascal Dupont и говори английски с френски акцент. Тук наблюдаваме зараждането на злодея в героите му, който с годините расте и се усъвършенства. За филма не успях да намеря кой знае каква информация, като цяло е направен добре, без да е особено впечатляващ и по никакъв начин не бяга от клишето.


 
2002
Star Trek: Nemesis
Скрит текст:
Шинзон. В играта му си личи, че е млад и неопитен, но крайният резултат е задоволителен. Кастингът според него е бил ужасен, и е бил на крачка да не спечели ролята. За щастие, по-рано през деня, той записва касета, така че каквото и да се случи, Том да може да покаже своите качества. Но въпросната видеокасета съдържа и някои екстри, които не е трябвало да бъдат там. ”Никога не бях бил в такъв голям хотел и снимах, за да се изфукам пред приятелите си. Имаше сцени, в които се разхождам из хотелската стая по голо дупе,  как си ям закуската или влизам в джакузито. Така че Rick Berman, продуцентът, освен всичко друго, е видял и това странно момче от Южен Лондон, което се е наслаждавало на първия си сблъсък с лукса. По-късно той ми каза, че когато е гледал записа, си е помислил, че това е най-шантавият човек, когото е виждал. После показал касетата и на жена си и двамата се смяли истерично, дори и втория път. Преполагам съм изглеждал като пълен идиот, но може би точно това е свършило работа. Никога не знаеш защо получаваш определена роля, нали?”

Изпитвал е огромно напрежение и страх, знаейки че ще се изправи срещу Patrick Stewart. И тъй като не е можел да скрие тези си емоции, той решава да ги използва на снимачната площадка и по този начин създава органично напрежение между героите на сцена. Бил е толкова развълнуван от срещата лице в лице с актьор като Патрик, че излива своята нервност в ролята. Гледах един скрийн-тест, в който наистина си личи притеснението му.

След като филмът излиза е мислел, че ще пробие в Холивуд, но никой никъде не го разпознава. ”Бях като невидим. Опитвах се да бъда забележим за всички тези камери на червения килим, а те любезно ме молеха да се отдръпна, и аз го правех. После идваше PRът и ме представяше:"Това е Том Харди и "бам!" - нищо.”



2003
Dot the I
Скрит текст:
Романтичен, траги-комичен, филм за любовен триъгълник, с един-два неочаквани обрата. По време на спорадичните си появявания, Том има 3-5 реплики, останалото е мимики. Тези ме накараха да се засмея, тук е голямата развръзка, която двамата герои научават паралелно със зрителите и Том изиграва това осъзнаване доста смехотворно.


 
2003
The Reckoning
Скрит текст:
Във филма на Paul McGuigan Том играе малка роля на актьор в пътуващ театър, който по стечение на обстоятелствата пресъздава на сцена мистериозното убийство на местно момче, което води до нови разкрития и  известни неприятности за трупата. За негледалите го препоръчвам горещо, защото има една камара добри актьори, които ще ви доставят истинско удоволствие с играта си.
Интересен момент от кухнята на филма е, че Том е ударил Пол Бетани, тъй като последният му ”говорел лошо”, всъщност по негови думи го е зашлевил, защото не е искал да му остави белег на лицето. Червилце. 4470



2003
LD 50 Lethal Dose
Скрит текст:
Този нискобюджетен хорър  не съм го гледала, не успях да го издиря. Интервю и малко behind the scenes тук.



2004
EMR
Скрит текст:
Този също не успях да го издиря, намерих сцена от него с Том. Ето я:




2004
Layer Cake
Скрит текст:
Поредната малка роля, този път си партнира с Крейг, Даниел Крейг. Не съм броила минутите на екран, но винаги когато се появява, камерата е по-далеч, отколкото би ми се искало, или пък фокусът не е в него.



2005
Colditz
Скрит текст:
Colditz беше филмът, в който се влюбих в Том. С Джак Роуз, военнопленник от ВСВ, който се опитва да избяга, за да се прибере при любимата, започна любовта ми към него. В интервю Том споделя, че това е първата му "нормална роля" и тя е била предизвикателство, тъй като той не се чувства герой, не се харесва особено, не е уверен, не намира себе си красив. Сериозно? Това лице?




2005
Gideon's Daughter
Скрит текст:
Тук Том си партнира с невероятния Бил Наи, играе ролята на Андрю, протеже на PR-гурото Гидеон(Бил). Зад фасадата на най-успешния PR в Кралството стои мъж, преминаващ през криза на средната възраст, отдавна изгубил пътя към дъщеря си, отчаяно опитвайки се да я приобщи отново към себе си. Трогателна история за деца и родители, препоръчвам. Иначе присъствието на Том на екран не е голямо, но тандемът Бил Наи-Миранда Ричардсън си струва да се види.




2006
Sweeney Todd
 
Скрит текст:
Поредната малка роля, този път рамо до рамо с Рей Уинстън. Хубава адаптация на BBC.



2006
The Virgin Queen

Скрит текст:
Робърт Дъдли, любовта на живота на кралица Елизабет I, продължила 40г. и така и неизконсумирана. Прекрасна костюмна драма, прекрасен саундтрак, повече от изкусителен Дъдли, с все бричовете и перлената му обица. Ето моя любима сцена, за да усетите химията между Том и Ан-Мари Дъф.




2006
Minotaur
Скрит текст:
За бога, сестри, заклевам ви, не гледайте този филм! Нито Том(главна роля, моля ви се), нито сценарий, нито сценография, нито ефекти, нито смехотворния минотавър си струват.



2006
A for Andromeda

Скрит текст:
Нискобюджетна научна-фантастика, която прилича повече на телевизионен театър, отколкото на филм, и в която Том играе д-р Джон Флеминг и не можах да му повярвам, че е учЕн. Не му ходи някак си. Том, обаче, си го харесва и казва, че е доволен от това, което е направил с образа.



2006
Marie Antoinette
Скрит текст:
Със София Копола не можем да се разберем и за мен този филм беше чиста загуба на време. Том Харди има 4 реплики на кръст, нищо забележително. Единственото, което ще остане в моето съзнание, е този кадър.



2006
Scenes of a Sexual Nature
Скрит текст:
Със своя Ноел(as in Gallagher) Том ни показва, че има и комедиен талант. Изключително забавно представяне на мухльото, който сваля всичко живо от женски пол, но накрая все пак си тръгва с празни ръце(ако не броим кучето) в тази много свежа  комедия с британски хумор на килограм.



2007
Flood
Скрит текст:
Армагедон с вода гледали ли сте? Ако не сте - недейте, аз също си го спестих, само прегледах появата на Том на екран, играе Зак, поддръжка на подземните тунели и канализация на Лондон, водата ги залива, колегата му не се спасява, той го преживява много драматично, но за щастие Зак има късмета да бяга от водата заедно с най-големите специалисти по вода в Лондон и светът накрая бива спасен.



2007
Cape Wrath aka Meadowlands
Скрит текст:
Серията откачалки продължава с Jack Donnelly, момче за всичко в странното градче Meadowlands. Привлекателен млад мъж с тъмно минало, с когото не бихте искали дъщеря ви да се сприятелява. И най-вече да не изпитва никакъв страх от него. Хубаво би било да беше постоял малко повече на екран, дори и безобразно насинен.



2007
w Delta z
Скрит текст:
Противно  изглеждащ Том, играе отрепка, брутален наркодилър, който убива хора докато се хили с комплект златни криви зъби. Филмът спокойно може да го пропуснете, ако не сте фенове на жанра.



2007
Stuart: A Life Backwards
Скрит текст:
За мен биографичната роля на Stuart Shorter, скитник, страдащ от мускулна дистрофия, алкохолик зависим от наркотици, преживял насилие в детството си и изпадащ в агресивни състояния, е емблематична за Том. 2008 е била годината, в която той трябвало да спечели BAFTA за най-добър актьор, не само номинация.  Неговото изпълнение няма как да ви остави равнодушни, а филмът е истинско малко бижу. Самият Том казва, че това е най-добрата роля, която е имал и на практика е можело да спре след нея, но не го е направил защото обича работата си прекалено много. ”Обичам Стюарт. Обичам го, усещам го, мога да усетя неговата болка.”, казва той и това си личи по начина, по който го изиграва в тандем с Бенедикт Къмбърбач.




2007
The Inheritance
Скрит текст:
Не успях да намеря и този филм, написан от някогашен съквартирант на Том Tim Barrow, който и участва в него. От оскъдната информация, която прочетох, Том се появява за 45сек. и можете да го видите тук.



2007
Oliver Twist
Скрит текст:
Бил Сайкс, безскрупулен, зъл, алчен, но наред с всичко това, Том му добавя щипка човечност и шепа съблазнителност.



2008
Sucker Punch

Скрит текст:
Поредното едноминутно появяване. По някакъв начин ми напомни за този автомонтьор от U turn.

">#at=15[/video]




2008
RocknRolla
Скрит текст:
You're Handsome Bob, the fucking lady-killer, that's who you are!” Indeed, бих добавила аз.

Том за ролята:”Не съм се опитвал да го играя като гей. Според мен е невъзможно. Така че бях естествен. Изиграх го... хетеро. Може би и затова всички смятат, че съм бил достоверен гей, защото до ден днешен всъщност никой не знае дали съм такъв или не! И изобщо не ми пука.(смее се).”

Идеята за гангстерът-гей е била на Джерард Бътлър. В това кратко видео може да се насладите на Том и/митиращ/ Джери. Много е добър.






2008
Bronson
Скрит текст:
Имам една дума, която описва Харди в ”Бронсън” и тя е: брилянтен! Самият той  смятал да се откаже от актьорството точно преди този филм. ”Това е филмът, който промени всичко. Казах си, че това ще ми е последният опит да впечатля света(смее се). Щях да ходя в армията, бях попълнил формулярите. Но едва ли щеше да излезе нещо от мен в армията. Да съм актьор е единственото нещо, което мога.”

Майкъл Питърсън/Чарлз Бронсън казва следното за Том: ”Искрено вярвам, че никой на тази планета не може да ме изиграе така, както Том го направи. Той е повече мен, отколкото аз съм себе си. Той не просто изигра ролята, той е ролята. Семейството ми го обикна.
Направих много малко, за да му помогна. Том си беше написал домашното. Той взема актьорството насериозно. Той вижда нещо, помирисва го, опитва го и ето го. Превключва на вълна Бронсън и е най-добрият. По дяволите Оскарите, той спечели моето уважание. Това е повече от всеки Оскар.”
Филмът не е ”лесен”, но аз ви предизвиквам да го гледате(с риск да ме намразите затова), за да оцените Том. Една малка сцена, която ми хареса и показва какъв хамелеон е Том.





2009
Thick as Thieves
Скрит текст:
Тук Том играе полицай за 3 минути. Най-интересното от филма е, че явно е сниман в България, защото има много познати лица - Деян Донков, Асен Блатечки, Диана Любенова са най-известните. Чудя се дали и Том е идвал в България да снима? Едва ли.


2009
Wuthering Heights
Скрит текст:
”Брулени хълмове.” Ако не сте чели книгата, то сте гледали някоя от адаптациите по нея. Ако не сте, значи е време да го направите. Тази я гледах за втори път и вече не мога да си представя друг Хийтклиф.



2009
The Take
Скрит текст:
С Фреди Джаксън Том Харди изкарва най-грозното в себе си на екран, като започнем от израза на лицето, минем през стойката му, походката, и стигнем до отблъскващата енергия, която излъчва. Това за мен е един от най-неприятните му герои. Повече от отвратителен тип, повече от добър Том.



2010
Inception
Скрит текст:
"You mustn’t be afraid to dream a little bigger, darling."

Големият пробив в Холивуд идва с Eames. Или Иймзи, както той обича да си го нарича в интервюта.



2011
Tinker Tailor Soldier Spy
Скрит текст:
Ролята е била предназначена за Майкъл Фасбендър, но той е възпрепятстван и Том я грабва и се снима рамо до рано със страхотни британски актьори, сред които е и идолът му Гари Олдман. Дотолкова е развълнуван от възможността да работи с Гари, че общите им сцени е трябвало да бъдат преснимани, защото Том буквално го е зяпвал и е забравял да върши своята работа.




2011
Warrior
Скрит текст:
Никога не съм била голям фен на спортните филми и силовите спортове, но този филм ме развълнува, защото извън клетката за борби разказва за драмата на разрушено от алкохолизиран баща-насилник семейство, което по ирония на съдбата се събира отново на ММА ринга. Харди е качил 12 кг мускулна маса за ролята и е като разярено животно. Начинът, по който са заснети двубоите е много реалистичен и те кара да стоиш на ръба на стола през цялото време.
Сцената, която ме докара до сълзи, и която е разплакала и Том, след като я е гледал, се разиграва в хотелска стая между Томи(Том) и пияния му баща(Ник Нолти).




2012
This Means War
Скрит текст:
Екшън-комедия за убиване на време. Не може добре изглеждащ актьор да няма ром-ком, нали? Тук ще си отпусна трудно сдържаните досега хормони и няма да ви изненадам, ако ви кажа, че Том изглежда фантастично.
Една изтрита сцена като доказателство. И Ребел Уилсън.




2012
Lawless
Скрит текст:
Не знам колко от вас са гледали анимацията Tweetie Pie, обаче вдъхновението на Том за ролята на Форест Бондюрант е онази мила стара жена, която обикновено държи клетката на Tweety. По време на снимките първоначално е искал да го изиграе като стара лесбийка, по някое време е решил, че той всъщност е девствен, после е искал да вмъкнат сцена на Форест, който плете чорапи за семейството, лежерно полюшвайки се на люлеещ стол. В очите на Том, Форест е липсващата майка за останалите братя и, чрез тези ексцентрични на пръв поглед хрумвания, той е искал да подчертае женското начало във Форест.
Виждайки неговото изражение, наблюдавайки мълчанието, което от време на време се прекъсва от онова ръмжене, всички от екипа са се чудили какво, по дяволите, прави той. Крайният резултат, оставя Джон Хилкоут и Ник Кейв повече от доволни от неговата интерпретация.

Друг любопитен факт е, че първоначално ролята е била предназначена за Раян Гослинг.

И всички на снимачната площадка са наричали жилетката the ”Hardigan”.




2012
The Dark Knight Rises
Скрит текст:
Докато Том снима This Means War във Ванкувър, Кристофър Нолан му се обажда със следното: ”Том имам добра и лоша новина. Добрата е, че имам страхотна роля за теб. Лошата е, че лицето ти ще е покрито с маска и ще трябва да играеш злодей с очите си, гласа си и физиката си. Съгласен ли си?” Том от своя страна казва: ” Питаш ме дали искам да дойда да работя с теб, да пътувам по света, да имам екип от каскадьори, да мога да си поиграя с всякакви оръжия и всичко, което се изисква от мен е да нося маска?!?”

Ако сте гледали филма, със сигурност сте забелязали начина, по който говори Бейн. Вдъхновението за неговия специфичен акцент се нарича Bartley Gorman, крал на циганите, боксьор, който се бие с  голи ръце, ирландски пътешественик. Кратък клип за него, ако ви е интересно.


И за десерт малко харди-хумор:

"I remember seeing Christian in the make-up chair… There’s a three-year-old in me who’s like: That’s Batman!"






2014 година, за разлика от текущата, обещава значително присъствие на Том на голям екран. Бъдещите му проекти включват:

Mad Max: Fury Road
Скрит текст:
След толкова години Джордж Милър прави продължение на поредицата за Лудия Макс.


Animal Rescue
Скрит текст:
За съжаление това се оказа последният филм на Джеймс Гандолфини. Том си партнира още с Нууми Рапас и с куче.




Locke
Скрит текст:


Стивън Найт за филма: [My next film] Locke is done, and it’s having an incredible effect on anyone who’s seen it. It’s Tom Hardy being brilliant. It’s extraordinary really.We shot it, ten times for real, as though it was a play. And then we cut together the best bits of all of those ten performances. But it feels like real time. [Cinematographer] Harris Zambarloukosis brilliant, he’s done a fantastic job. It’s mesmerizing what he’s done. It was a very unusual editing job, it was Justine Wright and she’s fantastic.

Child 44
Скрит текст:

Нууми Рапас, Гари Олдман, Венсан Касел, Джейсън Кларк са част от лицата, които ще участват в режисирания от Даниел Еспиноза трилър, чието действие се разиграва през 50те години на миналия век в Съветския съюз.

Everest
Скрит текст:
Том ще е в ролята на британския алпинист George Mallory, който прави неколкократни опити да изкачи Еверест през 20те години.

The Outsider
Скрит текст:
Поставен в Япония след ВСВ, филмът ще ни предаде историята на американски войник, който се присъединява към Якудза.

Последна редакция: нд, 01 сеп 2013, 23:50 от Криста

# 3
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Страхотна е новата тема Heart Eyes. Браво, Крис!
Том е любимият ми британец от това поколение заедно с Килиън Мърфи и темата определено ще е наслада за мен Party.
Позволявам си и да стартирам гласуването- гледала съм всички филми от списъка и изборът ми е направен отдавна.

# 4
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Благодаря за труда, Криста! Hug
Записвам се сега, а утре ще изчета всичко. Peace
И тук ще има да наваксвам с гледането. Не го познавам като актьор много, много. Страшно ме кефи на външен вид, но ми прилича на един познат и ми е странно и пречка да го харесвам припадащо някак си... Сега като го погледам на екран, обаче, като нищо да взема да охкам замечтано. Винаги така се случва. Crazy

# 5
  • Мнения: 1 992
Благодаря, момичета! Правенето на темата ми тръгна тегаво, но после манията ме обзе и я завърших с голям кеф.

Днес късно вечерта, или утре, се надявам Мяч да се включи с Томови снимки от Венеция, нали се очаква да се появи на фестивала.

Джой стартира гласуването, аз също дадох своя глас за Стюърт, но сега виждам, че има още два гласа за Фреди(The Take), което ме изненада доста приятно. Ще се радвам гласувалите да се разпишат и да кажат защо са избрали тази роля.

Да отговоря и на закачката на Злата от Макавойската тема - нямам абсолютно нищо против тук да коментираме и Джеймсови филми, както и на всеки един представител на това поколение.

Последна редакция: пн, 02 сеп 2013, 09:50 от Криста

# 6
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Дааа, Мяч ще носи от Венеция, аз- от Прага Grinning. Цък, тази е от миналата седмица

Забелязвам, че Том яко е пазарувал в Прага, пък и неволно прави реклама на чешките марки- доколкото виждам, якенцето е от новата колекция на Alpine Pro.

# 7
  • Мнения: 2
Здравейте дами, казвам се Ясна и се регистрирах в бг мама привлечена от темата за Райан Гослинг, но после продължих да ви следвам и открих чудесни актьори. благодаря за което Simple Smile Гласувах за Конспираторът на Джеймс Макавой, защото ми се стори несправедливо да не се отбележи чудесната му игра в този хубав, според мен филм. Това момче наистина има невероятни, морско-сини очи...

# 8
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
ето ме име, темата е прекрасна и ме вдъхнови за следващата  Wink браво, Криста  bowuu

ще изчакам с гласуването, защото не съм гледала много от филмите, само по-скорошните и по-касовите, но ще се поправя .... честна скаутска  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 992
Ясна, добре дошла! Радвам се, че се включи.
Ето откъде бил мистериозният глас за Конспираторът!

Муре, ще се изпитваме. Laughing

# 10
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Ясна, добре дошла и от мен!
Скрит текст:
Направи ми деня, дето се вика, с това признание, че си се регистрирала в bg-mamma заради моя тема в КиТ. Мислех си, че тук се регистрират повече по други причини... макар аз самата да го направих преди време заради тема за американския Сървайвър.  Wink Надявам се другите няма да ми се сърдят, че лекинко се повъзгордях.  Embarassed

Сега по същество.
Тук не мога да започна с някакъв особед доклад за гледаното с Том Харди. Щото и аз като Мури съм гледала малко. Обаче знам толкова много за филмите му, за ролите му, че имам чувството... че съм ги гледала. Което ще ме затрудни двойно преди да взема решение за кой да гласувам. Пък и ми отваря много работа, защото ми предстои много гледане. А още не съм свършила с Джеймс (и с Джоузи, и дори с Раян  ooooh!)

Но все пак да кажа - аз като един тотален "пуканков" кинолюбител  Mr. Green открих Том в "Генезис". Може да ми се смеете, ама така си беше.
Покрай подготовката на темата за Раян обаче ми стана любопитно. Но това любопитство доведе само до гледането на Scenes of a Sexual Nature (2006), който много ми хареса като цяло, а Том ми беше много забавен. И много сладък. Не знам, дали помните, колко дълго се разхождах с подпис от този филм  Blush  Heart Eyes

Гледала съм и онази "шпионска" ром-ком бозЪ, естествено Бейн и Tinker, Tailor...
По малко от телевизионните му роли също... но колкото да се запозная, не целите мини-сериали.

Което ме кара да направя едно отклонение и да обясня, че снощи с Криста взехме съзнателно решението да включим в анкетата не само игрални филими, а и мини-сериали, в които е играл Том. Дори аз, дето не съм изгледала всичко, знам - Том има телевизионни роли, без които филмографията му ще бъде непълна.
А първите резултати в анкетата доказват, че сме взели правилно решение.  Wink

Тъй, довечера - Томик на червения килим във Венеция.  Party

# 11
  • Мнения: 796
Здравейте момичета, записвам се и при вас Simple Smile. Имам пропуски от по-старите филми на Том и трябва да ги наваксвам някой ден. Много се чудих как да гласувам - и Стюърт и Фреди са ми еднакво любими негови роли. В крайна сметка дадох глас за Фреди -  ужасяващо брутален, първичен, отблъскващ и привличащ едновременно. Това е един от най-добрите драматични образи, които съм гледала и които и в момента ме карат да настръхвам.

# 12
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Лока,  Hug Hug Hug

Явно само аз и Крис сме напред с филмографията засега. То при се оказа, че съм гледала кажи-речи всичко на всичките ни досегашни титуляри и докато вие се трудите в течение на темите, аз блея и чакам нещо ново да излезе Laughing. И с Фаса май ще се получи така Rolling Eyes.
Но понеже не съм успяла да издиря тотално всичко все пак, отправям молба към Криста да ме сдобие с Gideon's Daughter- него и онлайн не мога да намеря, а е един от тези, които искам да гледам не само заради Том Praynig

И за да не съм голословна, хайде още една снимка:

Всички се възтогвате по очите на Джеймс, аз пък обичам тези на Том- ураганно сиви Heart Eyes

# 13
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Набелязах си първите филми, които ще отметна. Страхотно ревю!
Малко се ядосах, че е цапардосал Пол Бетани ( Heart Eyes). Crossing Arms
Кадърът от "Мария Антоанета" е много куул.  Laughing
"Flood" съм го гледала. Том не го помня, но филмът ми остави много странно усещане - подтиснато и готино същевременно. Лондон под вода - наистина това ми влияе на настроението.

# 14
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
loca, здравей! Радвам се да те видя сред нас.
Знаех си, че името на Том ще привлече нови хора...


Джой, подаръче - интервю с Джоузи, http://www.pridesource.com/article.html?article=61934

Не мога да не цитирам специално първите два въпроса... и отговорите:

*Let's talk about this intense, seductive look on your face during those masturbation scenes. What were you actually thinking about? And were you really watching porn?
- Nah, I wasn't really looking at porn. But I was pretending I was looking at porn.

*I've never pretended to watch porn.
- (Laughs) I have now!

Има още хубавини вътре.  Sunglasses


И още едно - http://blog.georgetownvoice.com/2013/08/30/on-the-hitrecord-don- … ph-gordon-levitt/  Grinning
ГугълЪт не спи.  Whistling

А първото интервю вече го цитират и на други сайтове. Хич не се изненадвам!

Последна редакция: пн, 02 сеп 2013, 11:18 от мячик

Общи условия

Активация на акаунт