Избор на училище за първокласник-гр. Варна

  • 1 971
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Ще имам първокласничка след две години, но отсега се интересувам как изглеждат училищата отвътре, не сме решили още дали да я пращаме предучилищна в някое училище или да остане в градината... Ей такива теми ме вълнуват - учителки, база, занимални... За Варна. Разгледах темите, но не открих точно такава, някак разпръснати ми се сториха, а мен ме интересува за Варна само. Моля да споделите впечатленията си, за да можем заедно да се ориентираме накъде  Hug

Последна редакция: пн, 30 сеп 2013, 15:21 от Фран Джонсън

# 1
  • Мнения: 11 918

Ето една тема, има и други подобни:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=698175.0

# 2
  • Мнения: 2 018
Много благодаря на Фран Джонсън, че отключи темата. Ако се съберем тук варненските майки на първолаци и обсъждаме проблемите и успехите на дечицата, то майките на бъдещи първокласници биха могли да придобият представа и да се ориентират по-лесно.  Peace

# 3
  • Мнения: 254
Точно към това се стремя, да намеря минали по този път майки и то съвсем съвсем прясно преживяно, за да преценим. Казват, че основното до трети клас е в това какъв човек е учителката...

# 4
  • Мнения: 2 018
от една страна е така, но на големият ми син сменяха всяка година класните му (всеки клас - от първи до четвърти), но се оказа, че това не е проблем. Стига да нямат фрапантни отклонения от общоприетото, както едната научи целия клас да се присмива на незнаещия ученик... то всичко друго се преодолява.

сега съм много доволна от класната на малкия. Общо взето покрива моите представи за учител и възпитател и се надявам да продължи по този начин през годините.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 640
Моят съвет е да не се подвеждаш по "удобното" училище, а наистина огледай за преподавател, който пасва на твоята представа. Добър вариант е, при възможност,  да учи в предучилищната паралелка на избраното училище - така плавно, без стрес ще почне първи клас.

# 6
  • Мнения: 29
Здравейте,

Имам въпросче към майките на първолаци, които този септември 2013 са започнали в Славейков.
Има ли по- голяма тежест предимството да сме били в предучилищна към това училище от предимството по местоживеене? Сега сме в 3 група в детска градина Звездичка и ми се иска да останем и 4 група...но пък, ако шансът ми е по-голям с предучилищна, трябва да се замисля на време:)

Може ли също така да ми споделите кои точно улици имат предимство...знам, че не е за целия район Одесос, а само да карето между Славейков и Владислав, така ли е?

Благодаря Ви много предварително!:)

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте,може ли съвет за тези три основни училища за Варна:Цар Симеон,Й.Йовков и Д.Дебелянов...какви впечатления имате като база,преподаватели,среда (какви са другите ученици),ниво като цяло на  училището,занимални осигуряват ли във всички?
Притесняваме се детето ни да не попадне в среда с много палави и буйни деца,както е сега в детската градина (това е мнение и на самите преподавателки-"много буйна група") и да не започне да изостава още от началото.Благодаря предварително.

# 8
  • Мнения: 48
Записвам се и аз да ви следя. Колебая се между Найден Геров, Г.С. Раковски и Васил Друмев. Ако някой може да сподели впечатления ще съм благодарна.

# 9
  • Мнения: 7 160
Нека темата за училища във Варна е една. Така информацията няма да се разпилява.
Моля, пишете тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=742837.0

Общи условия

Активация на акаунт