Кърменето и дохранването

  • 4 450
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте:) Синът ми се роди 4,150. Изписаха ни от болницата 3,850.В болницата е бил по-скоро на мляко от колкото на кърма.Като си дойдохме давах само кърма на поискване.После по съвет на лекарката почнах на час и премахнах нощното хранене.Синът ми вече е на 22 дни и е 3,970 !! Лекарката ми обяснява,че кърмата ми не е хранителна и трябва да минем само на адаптирано мляко.В същото време приятелки ме съветват да не му давам от сухото мляко,а да го кърмя на поискване. Моето лично отношение по въпроса е ,че не ме интересува ако ще да трябва да го храня на 20 минути,само и само да е добре и да е нахранен,и щастлив.Затова ви моля за съвети !

# 1
# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Здравей!Ако ИСКАШ ДА КЪРМИШ не прави нищо което е казала педиатърката.Защото от другия месец ще ти каже да вкарваш сокче  ooooh!.Кърми на поискване,това означава при всяко помрънкване,няма значение дали е на 30 минути или час !Същото се отнася за през ноща,трябва да има поне 2 нощни хранения.НЕХРАНИТЕЛНА КЪРМА НЯМА!!!!!!кажи на лекарката да си гледа работата да ходи да съботира кърменето на някоя друга  Crossing ArmsНе и вярвай за абсолютно нищо което ти е казала,с тези митове които ти е казала ти го показва,да и нямаш доверие.
http://www.podkrepazakarmene.com/-тук са консултанти по кърмене,има и статии по въпроса.Ако кажеш от кой град си,мога да проверя  дали там има консултантки по кърмене,посещават и на място.Абсолютно безплатни са.Ще се справиш,стига да искаш и да си нахъсана да дадеш най-естествената храна за твоето бебе.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
0888 555 385 - национален телефон за помощ за кърмене на Ла Лече Лига
0896 418 488 - национален телефон за помощ за кърмене на Национална асоциация подкрепа за кърмене.Ако имаш въпроси с кърменето се обръщаш тук,а ти ще имаш като гледам колко е компетентна лекарката на детето.Аз се доверих на консултантките от НАПК(вторият телефон) и кърмя успешно моят син вече 1,10 месеца.Подлагай на съмнение всичко казано от педиатърката ако ИСКАШ ДА КЪРМИШ докогато искате с детето.
https://www.facebook.com/groups/186173301508913/-ето тук е плевенската група за подкрепа и съвети за кърменето.Десислава Бетова е консултант,можеш да пускаш въпроси ако имаш какво да питаш.Там всички са кърмеши майки и съвети могат да дадат.
http://www.podkrepazakarmene.com/c/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B … 0%B5%D1%82%D0%BE-разгледай тези статии
Ето тук са митовете които трябва да знаеш ако лекарката изтърси нещо по въпроса.И изобщо цялата библиотека тук в подфорум кърмене ще ти даде основни насоки и отговори на много въпроси.Успех с кърменето и не слушай лекарката какво казва!

# 4
  • Мнения: 2 052
Оффф, тия лекарки  #2gunfire
Хубаво си била започнала, защо си я послушала. Под час, без нощно хранене, нехранителна кърма - пълни глупости от преди 30 години.
Ако искаш да кърмиш дълго - кърмиш НА ПОИСКВАНЕ, ако трябва на всеки час, въобще не гледай часовника колко време е минало. Нощното кърмене е много важно и трябва да го има за толкова малко бебе, то се нуждае от мляко, не знае кога е нощ и кога е ден. Също така нощното кърмене е важно за лактацията. Дъщеря ми отказа нощното хранене на 1г. и 1м., когато вече беше готова за това.
Не на последно място - не се връзвай на глупости за нехранителна кърма, че не ти стига кърмата, малко наддало този месец - айде АМ и други подобни.
Извинявай за тона, просто се ядосвам на лекарката ти  Crazy
Успех  Hug

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Аз така сглупих със сина ми преди години и послушах "специалистите-педиатри" да кърмя на час, да спазвам режим, да няма нощно ядене и подобни простотии. В резултат - кърмих го 7 месеца, но минах през огромни трудности и накрая не издържах, а той спря да се суче и се наложи да го отбия.
Сега им теглих една на спецовете и кърмя дъщеря си на поискване, кърмя я и нощем /когато тя пожелае, понякога пропуска, но много рядко/ и всичко е точно.
Подкрепям всички съвети, които tani80s ти е дала.
И Dafi.

Имаше период, в който не ми стигаше кърмата и се налагаше да дохранвам веднъж на ден /макар и не всеки ден/. Беше за кратко, после се оправиха нещата. Така че ако не качва детето, може да дохранваш временно, но не се отказвай от кърменето. Като кърмиш на поискване, пиеш много вода, има нощни хранения и хапваш жито, може и някой лактогонен чай да си вземеш, ще се оправят нещата. Яж и повече месо, зеленчуци и всичко ще е ок.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Radina Dafcheva-http://xedra.wordpress.com/2010/09/26/use-or-lose/
Ето една инересна статия,изобщо в блога на Хедра има много важни неща свързани с кърменето,разгледай го.Понеже ако наистина искаш да кърмиш ще ти трябва доста информация през различните периоди.Да на те плаша но предстоят,кърмаческите стачки,кризи на растежа(когато повечето майки се отказват от кърменето заради недостигаща кърма,която ако прочетеш как МОЖЕ ДА СЕ УВЕЛИЧИ),разни капризи,зъби и прочие неща.Трябва да си подкована с инфо и заради атаките на педиатрите,за да знаеш да пропускаш съветите им покрай ушите си,защото знаеш че правиш най-доброто за бебето си!!!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, точно така е, tani80s.

Много е тъпо, че дори и най-свестните и добри педиатри не помагат на майката да кърми дълго. Мен само ме питат:"Какво яде?". Аз казвам:"Кърма.". Те:"Ми добре". Никой не ме пита имаме ли трудности, никой не ми казва как да ги преодолеем. Само една песен пеят - "Давай АМ и захранвай вече.".

Та така... ако искаш да кърмиш, едва ли педиатър ще ти помогне. Чети, интересувай се, в нета има много информация, има и безплатни консултанти по кърмене - ако искаш можеш да намериш помощ и съвети.

# 8
  • Мнения: 931
Аз се изумявам как може да се съветва да се махне нощнто кърмене на толкова малко  бебе... #2gunfire

Зарежи за няколко дни всичко останало, лягайте с бебчо на дивана и ...кърмене,кърмене, кърмене. Както са казали момичетата,на всяко примрънкване даваш, докато регулирате нуждите и количествата кърма.

# 9
  • Мнения: 2 052
Мон, те при най-малкия проблем, съветват "давай АМ". Така е по-лесно, какво ще се занимават с теб да ти обясняват... Crazy И аз имах трудности, но не съм ги споделяла с педиатъра, защото знам, че няма смисъл. Веднъж само споменах, че тя не иска да суче - беше на около 5м., това беше първата кърмаческа стачка и наистина бях притеснена. Е какво според вас каза педиатъра - "ами сигурно нямаш кърма и за това се дърпа, тя няма какво да суче". Как нямам кърма, като почти на всяко кърмене изцеждах и замразявах до 8м.  ooooh!
Определено педиатрите не са тези, които трябва да слушаме за кърмене и захранване.

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
 Lulu25-дават съвети за махане на нощното заради почивката на стомаха  ooooh!.Задължително трябвало да почива,за да се научи че нощем не се яде  Naughty.Моята ми каза на първият месец да махам,но съм виждала примерни схеми за хранене на бебе като първият месец нощната пауза е  от 24 до 6 часа.Още от родилно излиза научено че нощем не се яде,после жените се жалват че видиш ли искали МНОГО  да кърмят,ма нямали кърма.И това е ВСЯКА ЖЕНА ТАКА.Имам чуството че нашата порода българската не е млеконадойна  Mr. Green.Вторият месец в статията нощното беше от 21 до 6.30,не ми става ясно това бебе като реве к'во тряаа да го правя през ноща?
И още един абсурд-в същата статия в 6 месец се казва да махаме сутрешното кърмене(ако е оцеляло кърменето предвид горните съвети)като го заменим с КВАСЕНО МЛЯКО С БИСКВИТА-в 6.30 сутринта  hahaha.Че нали тряаа да стана да го направя това кисело мляко и после с лъжицата си представям да набутвам на спящото още бебе и то реве цял ден недоспало....

# 11
  • Мнения: 2 052
Вторият месец в статията нощното беше от 21 до 6.30,не ми става ясно това бебе като реве к'во тряаа да го правя през ноща?
Как какво, да го наливаш цяла нощ с вода, педито не ти ли каза, че така се отказва нощното кърмене  hahaha

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Да и гърдите ми текат цяла нощ аз вода със захарчица ще му давам,ще го друсам и люлея няколко часа докат задреме,а аз да се цедя че ще се пръсна  #2gunfire.НЕ МЕРСИ  Crossing Arms

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
http://www.mamaibebe.com/?id=176-вижте на каква статия попаднах за отказване от нощно хранене,оставяне да реве 30 минути,даваш топла вода и пак чакаш 30 минути и чак тогава храниш

# 14
  • Мнения: 2 052
http://www.mamaibebe.com/?id=176-вижте на каква статия попаднах за отказване от нощно хранене,оставяне да реве 30 минути,даваш топла вода и пак чакаш 30 минути и чак тогава храниш
Joy Joy Joy
Ми каква ти е работата цяла нощ  hahaha
А това с водата просто ме убива - толкова е разпространено, а така и не ми стана ясно тези дето ги дават тия съвети като са гладни и пият вода засища ли ги  newsm78 Защо очакват бебето да се засити с вода  Crazy
И това вероятно са съвети на някой компетентен педиатър  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт