На море в Турция - тема 26

  • 101 017
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
eli_dzh, чудесна информация   bouquet. Ако има възможност да бъде поместена на първа страница с мненията за хотели ще бъде чудесно. Аз си мислих, че този хотел е ОК, но като прочетох мнението ти /особено в частта за почистването на стаите/ направо се хванах за главата.

милинка, благодаря за споделената информация   bouquet

П.П. Явно догодина ще напълним Мармарис с бг мами  Laughing

# 46
  • Мнения: 3
само гледайте да избягвате юли и август месец посещението в Мармарис, защото това си е мазохизъм. Градът има огромен амфитеатър, за  който ако не знаете може и да не разберете за него

# 47
  • Мнения: 6 214
само гледайте да избягвате юли и август месец посещението в Мармарис, защото това си е мазохизъм. Градът има огромен амфитеатър, за  който ако не знаете може и да не разберете за него
Laughing Пак ще кажа, че купчина камъни не ме вълнуват никак, с най-добро чувство.

Видях крепостта и стария град. Стария град има очарованието на всички морски стари градчета. Уникални улички и сгради.

# 48
  • Мнения: 7 605
eli_dzh, чудесна информация   bouquet. Ако има възможност да бъде поместена на първа страница с мненията за хотели ще бъде чудесно.



Ще, в следващата тема - както обясних в преходната, 1вият пост може да се редактира само в рамките на 24 часа.

# 49
  • Мнения: 3
Всъщност това, което най-много ме впечатли в Мармарис беше имено  чаршията,пазарът и най-вече търговците и пазарлъците ни Peace

# 50
  • Мнения: 164
милинка Hug поемам щафетата от теб и се прои3насям 3а Клеопатра. От Мармарис с автобус се отива до 3алива Гьокова. Там е пристана на яхтите. Пътуването 3апочва от то3и 3алив и следва линията на брега. На отиване се спира в два 3алива. Яхтата се 3акотвя на 20-25 метра от брега. Следва къпане около 30 мин. На втората спирка на палубата се сервира обяда.Вода, бе3алкохолно, кафе , бира се купуват от барчето на яхтата. Следва острова на Клеопатра. Вли3а се пре3 пропуск; минава се по дълга дървена рампа и се стига до самия 3алив с плажа на Клеопатра. Плажа е строго охраняван. Има дори вишка. 3абранено е и3насянето на пясък. Във водата се вли3а отстрани по стълбички. Страхотен 3латен пясък; топла, доста солена вода. Легендата гласи, че Антоний е донесъл с галери пясъка от седем района на Египет 3а на бъде доволна и щастлива любимата му - Клеопатра. На широка площ има ше3лонги и чадъри. Крепостта е на другия край на острова. Пеша около половин час ( доколкото си спомням). Първата 3абележителност е амфитеатъра - доста добре 3апа3ен.Следва крепостта.Под3емните тунели, които са под целия остров, са 3атворени 3а вли3ане след инцидент с туристи.В крепостта се намира единственото реално дока3ателство 3а присъствието на Клеопатра и Антоний на то3и стров. Това е писмото на Антоний до Клеопатра. А3 обичам исторически 3абележителности и на мен ми беше супер интересно. На връщане яхтата спира в още един 3алив - 3алива на делфините.
Това а е. Дано съм била поле3на. 3а района на Мармарис препоръчвам река Далян със скалните манастири;кални бани и огромни костенурки. И ра3бира се уникалния плаж - Каунас.

# 51
  • Мнения: 2 787
милинка Hug поемам щафетата от теб и се прои3насям 3а Клеопатра. От Мармарис с автобус се отива до 3алива Гьокова. Там е пристана на яхтите. Пътуването 3апочва от то3и 3алив и следва линията на брега. На отиване се спира в два 3алива. Яхтата се 3акотвя на 20-25 метра от брега. Следва къпане около 30 мин. На втората спирка на палубата се сервира обяда.Вода, бе3алкохолно, кафе , бира се купуват от барчето на яхтата. Следва острова на Клеопатра. Вли3а се пре3 пропуск; минава се по дълга дървена рампа и се стига до самия 3алив с плажа на Клеопатра. Плажа е строго охраняван. Има дори вишка. 3абранено е и3насянето на пясък. Във водата се вли3а отстрани по стълбички. Страхотен 3латен пясък; топла, доста солена вода. Легендата гласи, че Антоний е донесъл с галери пясъка от седем района на Египет 3а на бъде доволна и щастлива любимата му - Клеопатра. На широка площ има ше3лонги и чадъри. Крепостта е на другия край на острова. Пеша около половин час ( доколкото си спомням). Първата 3абележителност е амфитеатъра - доста добре 3апа3ен.Следва крепостта.Под3емните тунели, които са под целия остров, са 3атворени 3а вли3ане след инцидент с туристи.В крепостта се намира единственото реално дока3ателство 3а присъствието на Клеопатра и Антоний на то3и стров. Това е писмото на Антоний до Клеопатра. А3 обичам исторически 3абележителности и на мен ми беше супер интересно. На връщане яхтата спира в още един 3алив - 3алива на делфините.
Това а е. Дано съм била поле3на. 3а района на Мармарис препоръчвам река Далян със скалните манастири;кални бани и огромни костенурки. И ра3бира се уникалния плаж - Каунас.


Абсолютно точно  Peace

Ваня, как не се запознахме в Palm Wings, като те чета все едно аз пиша, ама ти си май по-добра писателка  Hug Догодина и ние избираме Мармарис, била съм 1 път, но изборът на хотел май ще е по-труден  newsm78, разбира се мнението ви и много важно за мен  bouquet

# 52
  • Мнения: 10
  bouquet Здравейте, Hug
и от мен топли спомени през зимата,необуздани мети и слънчево лято.

# 53
  • Мнения: 164
Jane  Hug благодаря ти 3а оценката! А3 също съжалявам, че не се 3апо3нахме в Палм Уингс. Няколко пъти писах, че ще ходя в то3и хотел и датата, но нещо се ра3минахме. Света е малък, може да се 3асечем догодина Simple Smile
3а лято 2014 ( само живи и 3драви) съм решила...едната почивка в Бодрум...другата в Мармарис. Бодрум - м. юни , Мармарис - м. септември. Набеля3ала съм и хотели. Ра3бира се, след и3ли3ането на офертите ще се решава окончателно.Решаващо ще е и мнението на компанията...обикновенно оставят решението на мен...3ащото 3наят, че членувам в та3и прекрасна тема  Peace Ра3бира се, ще ра3читам  и на вашите мнения и препоръки. 3а мен те са важни   bouquet
Каква магия е та3и Турция  Heart Eyes Върнах се от там миналата неделя, а вече мечтая 3а следващото лято...и месеците до тогава ще ми се сторят бе3конечни.

# 54
  • Мнения: 1 118
Виждам, че интересът към Мармарис за догодина е засилен, за това  както съм набрала инерция ще изкажа мнение за миналогодишната ни почивка там, от която останахме повече от доволни и надхвърли многократно очакванията ни.

Пътуването ни беше за  1 седмица със самолет с Алфа Тур края на септември до 5ти октомври, ако не се лъжа. Хотелът Grand Yazici Club Turban. Както знаете в Мармарис няма летище, така че трансферът от Бодрум е неизбежен, но не е фатален. Чартърните полети са изключително удобни, нощни, благодарение на което пристигането е много рано сутринта, а заминаването съответно късно вечерта, с което спечелихме 2 цели дни. Стаята ни не беше готова веднага, което не беше никакъв проблем, тъй като веднага ни сложиха гривните и ни изпратиха на закуска, а след това получихме и ключа си.

Сега за хотела: Бяхме настанени в клубната част на хотела (кокетни вилички на 2 етажа, разпръснати из територията на хотела, с отлично обзавеждане и страхотнитераси). Това беше и комплимент от хотела към нас, тъй като бяхме на меден месец. Въпреки че бяхме платили за стандартна стая, получихме клубна делукс, която реално беше с 2 стаи и 2 бани (не че имахме нужда от тях, но си беше приятно гъделичкане и глезотийка). В стаята ни чакаше бутилка вино, фруктиера плодове, а след около половин час получихме и специално писмо от управата на хотела с благодарност, че сме избрали точно техния хотел за отпразнуване на нашия меден месец. Наисина лично отношение и много внимание към всеки гост, бяхме поласкани. Стаята –без забележки, зареждането наистина 5-звездно както си му е реда с халати, чехли за еднократна употреба, игленици, шапка за баня и т.н. стандартни неща, които в доста хотели уж пак 5 звезди липсват...Към камериерката нямаме никакви забележки, изключително старателна, винаги всичко блестеше от чистота, правеше ни какви ли не формички от хавлиите на леглото, носеше ни свежи цветя. За сейф не се наложи да плащаме, мисля, че в самия ризорт е платена услуга, но май за нас и това мина като комплимент от хотела.

Територията на хотела е голяма, състояща се от основна сграда (където с рецепцията, лобито, ресторанта ) и клубна част с вилички, които аз препоръчвам горещо, защото са много уютни и създават усещане все едно не си в хотел, а в индивидуално настаняване. Комплексът е изключително добре поддържан, общите части, зеленината, басейна, СПА центъра, бийч бара и самия плаж. Голяма пясъчна плажна ивица няма, но е достатъчно, за да има 3-4 реда чадъри и шезлонги, както и платформи. Проблеми с намирането на чадър и шезлонг нямахме, а сме седяли само на плажа, басейн ползвахме само последния ден. Водата беше кристална, плувахме до салове в морето, където също можеше човек да се пече. Аз лично нямах нужда от аква обувки, тъй като влизах в морето по стълбичката, но мъжът ми си купи, продават се на място в магазина на хотела или където и да е из Мармарис. Парзалките не работеха в нашия период, тъй като беше края на сезона, но за мен това не е проблем, тъй като не ме вълнуват. Виж ако сте с деца, трябва да проучите до кога работят.

А ла карт ресторант има, но честно казано не сме го позлвали, просто храната в основния ресторант, както и обслужването, бяха чудесни и нямахме нужда от нищо друго. Разнообразието беше голямо, храната никога не свършваше и беше много вкусна. Обслужването беше на ниво навсякъде: басейн, бар, анимация, камериери, рецепция, ресторант...нямаше място, където да не ни посрещаха с усмивка, въпреки натрупалата се умора в края на сезона. Невероятно отношение към госта, чувстваш се наистина специален. Анимацията беше чудесна, възползвахме се предимно от вечерното шоу в амфитеатъра и мъжът ми от някои спортни дейности. За деца беше същински рай, толкова зеленина, толкова пространство. Имаше много семейства с доста малки дечица, както и по-възрастни компании и млади двойки като нас, не мога да определя някаква определена възрастова граница или националност-доста смесено беше, но ненатрапчиво. Имаше и българско присъствие, предимно на хора със собствен транспорт, защото видяхме много бургаски и варненски коли на паркинга на хотела. На рецепция, както и от фирмата представител Тез Тур, бяха изключително любезни. Бяхме си забравили лаптопа в трансферния автобус от бързане и сънливост  Embarassed Веднага информирахме на рецепция, появи се представител, който се обади на шофьора и след 15 минути ни докараха лаптопа. Изключително бързо и безпроблемно. Ходихме на екскурзия до Родос, която препоръчвам. Добър вариант, който сме оставили за следващия път е и Далян, мисля, че си заслужава. Въобще Тез Тур са гиганти на туристическия пазар и те да са партниращата фирма си е успокоение за мен.

Заливът на Мармарис е уникално красив и живописен, невероятно съчетание на гладко море без никакви вълни и зеленина и природа, защото гората е над хотела реално. Курортът е много компактен с красива морска алея, променада за разходки. Спокойно човек може да се разходи пеш и до Ичмелер, също приятен квартал за разходка.

Ще споделя и сумата, която отделихме за почивката, защото знам, че много хора бюджета ги вълнува и е важно, за да се ориентират. За 1 седмица ол инклузив със самолет платихме 2000лв. за двама ни без ранни резервации, на редовна цена. За справка ще споделя, че тази година за ранни записвания от февруари за почивката ни в Бодрум с автобус в хотел както вече споделих по-нисък клас, платихме 1350лв. Според мен разликата в цената за самолет си заслужава на 100%, тази година си беше 9 дена път с камили и изключително неудобство с рейса...А самата разлика в хотела беше съществена, въпреки 5-те звезди и на двата хотела, които обаче както знаем в Турция невинаги са релевантни.

И така, който се е насочил към Мармарис, няма да сбърка, ако избере Club Turban. За нас там беше един малък рай и бихме се върнали с удоволствие, ако решим да повторим Мармарис.
За догодина планираме обаче Анталия, защото там не сме били. Ако можете да ме насочите кой от курортите им е за предпочитане: Кемер, Сиде или Белек, както и да ме насочите за хотел, сходен на Club Turban за цена максимум 2000лв за двама-самолет, период края на септември, бих била изключително благодарна! Ще ви следя с интерес  Hug

# 55
  • Мнения: 0
Здравейте на всички!
Имаме резарвация за VOGUE HOTEL BODRUM 5* от 11.10 със самолет от Варна.
Мъжът ми не можа да се освободи от работа и не можем да отидем. Ако някой се интересува цената за двама е 1650лв (в цената са включени и летищни такси). Публикувам офертата от фирмата- макар че цената сега е доста по висока( просто за справка) . http://www.emeraldbg.com/hotel/61668/2/0/62151/70434/VOGUE-HOTEL-BODRUM-5*.html

# 56
  • Мнения: 5 459
Мили, момичета. Ще съм ви благодарна да пишете и за по евтините хотели в Мармарис, защото като си помисля синът ми колко екскурзии си е запланувал, ще трябва да снижа класата на хотела, за да може да обходи с приятелят ми всички места, които си е набелязал......явно аз само ще се препичам, освен ако не бъда заставена и аз да се лашкап по Памуккале, Ефес, Троя , Клеопатри, костенуркиииииииии, ми не знам къде ги е издирило това дете.......но определено ще ми се наложи да търся нещо от по-рано и на доста достъпна цена......Те и двамата не са от плажуващите, а от хойкащите  Joy така, че едва ли ще им пука особено как изглежда хотелът , или пък плажът.....стига храната да е добра, понеже са и чревоугодници  Rolling Eyes Горкичката аз.....

# 57
  • Мнения: 1 401
Здравейте,
ние бяхме в Дидим в хотел Buyuk Anadolu 5*. Ще ви разкажа за нашата почивка за да не повтаряте нашите грешки. Нашата агенция беше Атлантис Тур.
Хотела не е 5 звезди. Не е луксозен или нещо кой знае какво. Отговаря горе долу на нашите 4 звезди. Храната беше уж много, но еднообразна и кофти. Даваха ни някакви "кюфтенца" от соя, розов салам тип кучешки. Всяка вечер имаше по едно "специално" ястие, което се даваше от човек в чиния. Примерно две кюфтенца или скумрия на скара. От плодовете само ябълки и сливи, нищо друго.След обяд имаше междинни хранения, гюзлемета, бухтички, сладка и т.н За храната 6 от 10 точки им давам. Не сме останали гладни, но можеше мого по-добре. Имаше много видове салати и сладки. Стаите, не знам дали като българи или не ни настаниха в странични стаи, нашата беше прилична голяма с голяма баня, но на нашите приятели гледаше към лозята и едва се загатваше, че има море, също беше и по-малка от нашата. А в агенцията ни увериха, че всички стаи гледали към морето. Бяхме с ваучер и може и това да е изиграло лоша шега. Не сме доволни от агенцията и автобуса. Първо малък автобус, второ ни изсипаха в 6 сутринта в хотела, а настаняването ни започваше от 14:00. Можеше да тръгнем по-късно за да сме към обяд там.Имахме някакъв представител там, който го питахме дали може да си оставим багажа и да излезем. "Не можело". Питам на рецепцията, разрешиха ни. И хукнахме на пазара на Дидим, който само в събота се провеждал. Вярвайте ми нямаше покупка, с която да не ни излъжат.Внимавайте! Чантите, които ви предлагат не са естествена кожа. Но ние бяхме толкова уморени, че просто не знаехме къде се намираме.Пазарете се задължително! Цените, които ви казват са нереални сама за да става шоу Simple Smile.Менетета колкооото искате пълно.
Анимацията много вяла. Добре, че участниците бяха забавни да става забавление. През деня една гимнастика на една песен и толкова. Няма да ви говоря каква българска чалга пускаха. Всеки божи ден след обяд Азис  Shocked . И надуват. Не знам, кой им е казал че тук тази музика е номер 1, но го пускаха сякаш беше химн на България.След 4 ден започваш да свикваш.
За екскурзиите - много, много разочаровани. Качиха ни на едно корабче, закъсняхме и за нас нямаше места на втория етаж където хората се пекат. Долу като стоиш, където са масите за обяд умираш от студ. Не можеш да влезеш във водата, защото после си на сянка. Бяха пренатоварили кораба. На обяд всички от горе слязоха при нас. И на маса от 6 човека те слагаха по 10  Shocked . Естествено по-скъпо беше от агенцията. Ако се разходите из градчето спокойно може да си изберете и корабче, и екскурзия за много ниски цени. Но ние късно се усетихме.
Например имаше до Памуккале за 90 TL на нас ни искаха 50 евро .66 лв срещу 100 лв .. нали.
Други бяха ходили на Ефес. Пак екскурзовода не бил подготвен, говорил неверни неща и т.н.
Радвам се, че не се навихме на другите екскурзии от агенцията, която ни предлагаше.
Казаха ни, че ще отпътуваме за Б-я около 11 часа да сме готови. Дойдоха в 14:30 да ни вземат ... Бяхме бясни просто. ДА стоиш толкова часове във лобито за нищо.А на отиване загубихме 1 час в търсене на хотела, защото не знаеха къде се намира. Искаха ни и 10 евро за една хавлия за басейна депозит, която беше ужасна, имайте го в предвид. Има турска баня и сауна и джакузи(студена вода).
Нека да кажа и малко положителни неща. Въпреки всичко си прекарахме добре. Помързелувахме си, сами ходихме до храма на Аполон- заслужава си! Може и сами да се организирате до Памуккале или и автогари и всичко. Забавлявахме се на пазара. Басейна беше голям и чист. Чистиха ни и стаите всеки ден. Имат красива градина зелинина.Починахме си. Ако не гледаш черно на нещата всичко си идва на мястото Simple Smile

Хотел - 7
Храна - 6
Анимация - 6
Локация - 8
Обслужване -8
СПА - 6
(от 10 възможни)
Извинявам се за дългия пост.  bouquet

# 58
  • Мнения: 5 459
Оле, вие съвсем ме шашкате. Ми аз хубаво искам по-евтин хотел  за , да можем да посетим повече екскурзии , но както сме капризни по отношение на яденето, то май ще останем гладни.......ми пък ще отслабнем.....

# 59
  • Мнения: 6 214
Оле, вие съвсем ме шашкате. Ми аз хубаво искам по-евтин хотел  за , да можем да посетим повече екскурзии , но както сме капризни по отношение на яденето, то май ще останем гладни.......ми пък ще отслабнем.....
Ако избереш евтин хотел, трябва да си "над нещата" в много отношения - храна, смяна на хавлии и спално бельо, почистване на стаи, това че може да няма дори сапун в банята, отношението на персонала... Но, както виждаме и петте звезди не гарантират нищо... А и всяка година нещата са коренно различни.

Мен ме "спаси" това, че бях с прекрасна компания и че градът Мармарис се оказа градът на мечтите ми. Иначе щях да се цупя само както аз си мога  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт