Лечение на псориазис - 5

  • 232 282
  • 761
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 578
Понеже ще заключат старата тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=582703.0
Заповядайте тук! С пожелание да пишем повече положителни резултати!

*Информация 
www.zdravno.bg/лечение-на-псориазис-с-цитросепт-и-още-5-начина-news1009.html
http://dermasofia.com/bg/lib-psoriazis
www.psoriazis-bg.dir.bg/_wm/diary/diary.php?did=312318&df=46 … dc281c32b2be78c9f
https://www.facebook.com/AsociaciaNaHarataSPsoriazisIPsoriaticniUsloznenia
http://www.-spam159-/dieti-i-hranene/hraneneto-ot-golyamo-znache … ie-pri-psoriazis/


Всички линкове са само информативни! Всеки от нас знае, че видовете псориазис са много, хората са различни типове, т.е. повлияват се от различни начини на лечение и хранене!
Успех на всички и много положителни емоции!

# 1
  • Мнения: 0
Пожелавам на всички,  от сърце...успех в борбата с Псориазиса! Peace

# 2
  • Мнения: 9 481
Пожелавам на всички,  от сърце...успех в борбата с Псориазиса! Peace

 Peace

# 3
  • Мнения: 0
Здравейте на всички.Нова съм във форума,но реших да споделя и аз.Имам псориазис вече близо 35години.сами можете да си представите за тези години колко мазила,лекарства и облъчвания са минали през мен.Преди няколко години попаднах на книгата на Мария Требен лечение с билки.Купих билките от билковата аптека те са готови направени само се добавят орехови черупки.Започнах да ги пия.Да уточня че наред с билките се спазва строга диета за черния дроб,както при жълтеницата.Незнам дали е от това но оттогава съм много по добре имам само по главата и на лактите.В момента използвам Дермоват за мазане.От минала година имам проблем с ноктите на краката.Лекувах се за гъбички но нищо не помогна.Предполагам,че е от псориазиса.Ако някой знае нещо нека да сподели.Това е от мен.Успех на всички с тази коварна болест!

# 4
  • Мнения: 0
Ето и извадката от книгата:Болестта възниква от функционално смущение на черния дроб.Това значи,че наред с прилагането на билки трябва да се спазва и строга диета за черния дроб:Салами(с изключение на диетичните),пушено и свинско месо,както и супите от тях,трябва да се избягват;всякакви видове киселини,като оцет,шира,вино,лимони,портокали,грйпфрути,както и гроздовидни плодове и техните сокове,а и черен касис,са също противопоказни;тук спадат и суровите ябълки,истинското кафе,какаото и пчелния мед,тъй като последните образуват киселини,които болният черен дробне понася.Трябва да се избягват също така консервни риби,пушени риби,месо от консерви,бобови растения,като грах,фасул и леща,и всякакъв вид алкохол.Позволяват се млечни храни,мляко и неговите продукти,салатите да се подправят с кисела сметана,леко месо,като телешко,пилешко,варено говеждо,дивеч,прясна или замразена риба,леки зеленчуци и всеки ден като заместител на пресните плодове-много ябълков компот.Билките се смесват хубаво,на чаша се взема препълнена чаена лъжичкаот сместа,попарва се и се оставя три минути да се изкисва.През деня от този чай се изпиват на глътки от 1 1/2 до 2 литра.Всяка глътка се поема моментално от организма и се преработва

# 5
  • Мнения: X
Цитат
Ето и извадката от книгата:Болестта възниква от функционално смущение на черния дроб..................
За пръв път чета някой да казва категорично причината за дадена болест.    Simple Smile
Но най-вероятно има известни истини, защото и при мен обрива зачезна, след като изключих повечето от изброените храни.

# 6
  • Мнения: 2 208
  bouquet интересувам се от темата

# 7
# 8
  • Мнения: 452
И аз да ви следя  Peace

# 9
  • Мнения: 132
@vili1976 билките нямат общо с изчистването ти, факт е, че на някои хора диетите помагат, аз съм пример за това, само след 3 месеца суровоядство (само ядки, плодове и зеленчуци) и кожата ми се изчисти напълно до абсолютно здрава.
После добавих по малко неща и режима ми на хранене стана идентичен на твоя, което поддържаше състоянието ми за повече от година, до момента, в който не започнах "лечение" с биологични лекарства, от които направих страхотна алергична реакция и псориазиса се завърна с отмъщение двойно по-агресивен.

Биологичните ми ги предписаха за псориатичния артрит, така че кожните плаки в сравнение с него са просто като лек морски бриз.
Не драматизирайте, ако имате засягане до 10% от кожата и не се тровете с лекарства, един правилен хранителен режим е достатъчен.
А, и се молете горещо никога да не изпитате артритна болка Praynig жестоко е! Cry

# 10
  • БГ
  • Мнения: 735
Чела съм книгата на М. Требен, билките в аптеката как се продават и казват?

# 11
  • Мнения: 5 391
И аз се прикрепям.

# 12
  • Мнения: 9
Zdraveite!Pro4el sam po4ti vsi4ki publikacii,no slu4aino popadnax na edna kniga (PSORIASIS-ot Nikola Botev Zlatev - medicina i fizkultura Sofia.1987g.- vtoro preraboteno izdanie)  Tuk razbrax s kakvo si imame rabota vsi4ki nie,namerete i pro4etete tuk e SVETOVNIA opit ot otkrivaneto na bolesta ta po4ti do dnes! AZ ia otkrix v edin kom6ia no triabva da ia ima v dajavnite biblioteki!Tuk sa opisani vsevazmojni opiti i le4enia s po4ti vsi4ki otkritia  na lekarstva danni i statistiki na lekuvani bolni po celia sviat.Obiasneno e etimologiata na zaboliavaneto.Sled kato ia pro4etox dvapati bavno razbrax 4e e IMUNNO zaboliavane vliae6to se ot razli4ni faktori !PRO4ETETE i togava 6te vzimate po pravilni re6enia s kakvo da se likuvate .AZ li4no mai 6te se spra na xomiopatia + super xrani + xelio terapia (slan4evi bani) edinstvenoto koeto me spira e 4e e skapo pone super xranite za men de!i triabva da e liato.Tova liato probvax predimno s slance i morska voda+4aia na maria treben imam podobrenie samo na petnoto koeto e vidimo po kosata( az imama samo po skalpa )za sega !Pojelavam vi vseki da otkrie na4ina. no knigata 6te vi otvori o4ite za vsiakakav 6arlatanski opit ot lekari i internet le4iteli! za sega 4ao ot men.

# 13
# 14
  • Мнения: 185
Запис . Следя ви в момента плаките и са заличени , но един господ знае до кога , ще си взема фолиева киселина да пия и ще ви наглеждам

Общи условия

Активация на акаунт