Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 7

  • 31 937
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 776
И аз много такива кризи имах първите месеци. Повтарях си като мантра, че цигарите реално няма да ми помогнат, в действителност те не успокояват. Много по терапевтично ми беше например да се метна на колата и да надуя музиката  Laughing
Трой, че ти си минала най-трудното  Peace. От сега нататък може да имаш някакви пориви, но те ще са все по-рядко и ще отминават все по-бързо. Няма да се даваш на едни цигари я  Hug

# 256
  • Мнения: 64
Привет отново! Много ви се радвам и мислено ви подкрепям в трудните моменти. ММ никога не е пушил и 1 от нещата, които много ме дразнеха, когато предния път ги спрях, е, че не ме подкрепя, но......той не знае реално за какво става въпрос, а вие знаете много добре. Аз общото взето се държа, дори мога да се похваля, че в събота бях на много щур купон и успях да издържа, но само защото си легнах по-рано. Освен да пуша, обичам да пия и да ям Embarassed, с последното се справям, но не мога да се откажа от всички пороци...., поне не наведнъж, а алкохолът пак води към цигара.... Thinking сложна работа! Най-голямо изпитание за мен е, когато някой в семейството се разболее, особено децата. В такъв момент...не искам и да мисля и не мисля де.
За килцата...не може да не се качат поне 2, защото все едно си бил болен, а сега оздравяваш, организмът се възстановява. Бях качила може би 3-4, но всички ме питаха какво съм направила, че изглеждам толкова добре- тенът се оправя, бръчките се опъват, зъбите стават по-бели, за самочувствието на победителка какво да говорим...и това за някакви си 5-6 месеца,така че, не се плашете, аз сега съм заложила на зелева салата във всякакви варианти  bouquet

# 257
  • Мнения: 64
Пффф, не мога да си сложа аватара, който искам. Не, че е много важно, но той е 150/150 и пак ми го отхвърля....ядосах се и така да ме се допуши.......дребните камъчета обръщат каруцата, да не го забравяме!

# 258
  • Мнения: 261
Хоп и аз при вас с новата лентичка  Laughing.
Много лесно ми се получи, чак не ми се вярва, че след 20 години пушене, вече 11 дни не съм палила.

# 259
  • Мнения: 64
Браво! Мда, аз хубаво се хваля и съветвам, обаче снощи излизах с приятелки на винце( всички в заведението пафкаха), много ми се допуши, но издържах и бях много горда....а вкъщи не знам какво ми стана и такъв скандал спретнах на мъжа, днес пък цял ден ям!!! Не бих казала, че ми се пуши, но не мога да си овладея настроенията- от пълна еуфория до гневни изригвания....

# 260
  • Мнения: 1
Момичетааа да ви си похваля и аз не пуша от почти 7 дни  Hug Много съм щастлива, че отказвам тази гадост от живота си, която две години ми обираше джобните за училище и закуската ми беше солети или нищо...Лятото не можех да си спестя нито лев за дрехи или глезотийки, защото парите които ми даваха нашите ДО СТОТИНКА ГИ ДАВАХ ЗА СКАПАНИТЕ ПАПИРОСИ... Плюс това не можех да се концентрирам и меришех на пепелик. Срам ме беше да ме гледат хората с цигара, срамувах се от този гаден порок, но ме беше страх да се изправя срещу него д не би да напълнея... Пълна глупост. Не ми се пушеше първите два дни изобщо.. с това може би разбирам митовете за 3-те дни, след втория ден е малко гадно... но с пиене на повече течности и развлечение спираш да обръщаш внимане на наркоманчето в главата ти! Желая успех на всички с това начинание, знайте че няма нищо по-хубаво от това да си НЕПУШАЧ, това означава да не си зависим от някква гадна отрова, наречена никотин! Между другото тази година ще съм абитуриентка (да не си помислите, че съм на 13 Grinning, но от 16 годишна пушех, две години тровене не е никак малко...)

# 261
  • Мнения: 1
Моля който желае да разкаже своята история със спирането на цигарите-отрицателното влияние на цигарите в живота му, как се е решил да ги спре, колко дни му е бил кризистния период, какво се промени в живота му откакто ги няма цигарите в него..  Hug Нека съм първа-пропуших ги, защото мислех, че ще ми помогнат да превъзмогна едно момче, но с нищо не ми помогнаха, само пристрастяването ми към тях остана..Попринцип съм с ниско кръвно и през тези две години изобщо не ми се отрязяваха добре цигарите сутрин на гладно. Много съм се чудила на хората, които с отварянето на очите мислят да запалят. Второ-не съм привърженик на кафето пък и ако пиех получавах сърцебиене, вдигаше ми се страшно кръвното, припушваше ми се мнооого и след като изпушех една цигара ми падаше прекарено кръвното и ми причерняваше понякога. Последните няколко месеца преди окончателно да ги спра имаше дни, в които не ми се пушеше цял ден, но вечерта не издържах и си наваксвах за целия ден. Но най-често през втората година, ако пушех дебела цигара не можех да я допушвам цялата-пушех я до половината, гасях я и после си я допушвах. За разлика от моите приятелки, които пушеха две една след друга.. После и с тънките така ставаше. Последната кутия, която си купих беше Merilyn синя.. 3,3,3 а последната сигара Carelia slim бяла 1,1,1

# 262
  • Мнения: 1 289
Иренче, напълнява се и не се пестят пари. Ама изчакай повечко  Wink

Просто не се тровиш, парите винаги се наместват, а напълняването хич не зависи от това да ядеш повече, организма реагира така.

Все пак ти желая успех, не се отказвай!  Simple Smile

# 263
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Промъквам се тихичко при вас. От неделя не съм палила нито веднъж. За сега учудващо леко минават дните, макар че наистина много рязко ми се сменят настроенията.  Crazy Пушех 14-15 год., като ги спирах по време на бременностите си. Да ме пита някой за кой дявол пак ги започвах ама...
Чета си книжката на Алън Кар и сякаш тя ме мотивира най-много.
Най-големия ми страх обаче са килограмите. Те са може би единственото нещо, което биха ме върнали обратно към тютюна. Confused Хич не ми се иска да напълнявам повече от 2-3 кг.  Tired То кой ли иска де. Mr. Green
Ще помоля непушачите с по-голям стаж да споделите по колко кг. качихте? Ясно ми е, че всичко е много относително и зависи от куп неща, но все пак.

# 264
  • Мнения: 1
И мен ме е страх да не напълнея... Преди да пропуша бях пълничка около 60 кг, а сега съм 52 килограма, 170 см висока, обаче втората година след като пушех отслабнах така, че може да не се дължи на цигарите, а от промяната на начина ми на хранене. Преди малко ми се пропуши и си сварих две яйчица със сиренце и чубрика  Mr. Green Варените яйца не са много калорични само сиренето е малко повече, но при положение, че съм ги изяла без хляб не е страшно. Нистина имам мнооого апетит, но като знам вече кое е правилно да се яде, кое е пълен буклук се спирам, смуча много лукчета да ви кажа от собствен опит-помагат Mr. Green, сега като ми свършиха и чак ми е кофти

# 265
  • София
  • Мнения: 189
Промъквам се тихичко при вас. От неделя не съм палила нито веднъж. За сега учудващо леко минават дните, макар че наистина много рязко ми се сменят настроенията.  Crazy Пушех 14-15 год., като ги спирах по време на бременностите си. Да ме пита някой за кой дявол пак ги започвах ама...
Чета си книжката на Алън Кар и сякаш тя ме мотивира най-много.
Най-големия ми страх обаче са килограмите. Те са може би единственото нещо, което биха ме върнали обратно към тютюна. Confused Хич не ми се иска да напълнявам повече от 2-3 кг.  Tired То кой ли иска де. Mr. Green
Ще помоля непушачите с по-голям стаж да споделите по колко кг. качихте? Ясно ми е, че всичко е много относително и зависи от куп неща, но все пак.

Аз пушех от 11 години.Не пуша от 3 месеца и съм качила 2,5 кг.Не се ограничавам изобщо де.Първите два месеца не качих нищо,изведнъж ми се появиха тези 2 кг.  newsm78

# 266
  • София
  • Мнения: 189
Моля който желае да разкаже своята история със спирането на цигарите-отрицателното влияние на цигарите в живота му, как се е решил да ги спре, колко дни му е бил кризистния период, какво се промени в живота му откакто ги няма цигарите в него..  Hug Нека съм първа-пропуших ги, защото мислех, че ще ми помогнат да превъзмогна едно момче, но с нищо не ми помогнаха, само пристрастяването ми към тях остана..Попринцип съм с ниско кръвно и през тези две години изобщо не ми се отрязяваха добре цигарите сутрин на гладно. Много съм се чудила на хората, които с отварянето на очите мислят да запалят. Второ-не съм привърженик на кафето пък и ако пиех получавах сърцебиене, вдигаше ми се страшно кръвното, припушваше ми се мнооого и след като изпушех една цигара ми падаше прекарено кръвното и ми причерняваше понякога. Последните няколко месеца преди окончателно да ги спра имаше дни, в които не ми се пушеше цял ден, но вечерта не издържах и си наваксвах за целия ден. Но най-често през втората година, ако пушех дебела цигара не можех да я допушвам цялата-пушех я до половината, гасях я и после си я допушвах. За разлика от моите приятелки, които пушеха две една след друга.. После и с тънките така ставаше. Последната кутия, която си купих беше Merilyn синя.. 3,3,3 а последната сигара Carelia slim бяла 1,1,1

Здравей!:) Хубаво е,че след 2-рата година си решила да ги спреш.Аз като бях ученичка и през ум не ми е минавало да ги оставя,  Mr. Green За мен кризисния период беше първия ден,щом разбрах ,че един ден мога да оцелея без да пуша добих страшна сила  #2gunfire  Иначе и аз съм с много ниско кръвно и пия много кафета.Горещите лета направо ми разказваха играта...

# 267
  • Мнения: 64
Винаги съм се ограничавала в храненето, няма диети, просто ако може без тестено и сладко, с изключения, разбира се. Когато спрях да пуша предния  път, компенсирах отчасти с храна, всяка вечер задължително 1 шоколад...беше и по Коледните празници. За 6 месеца качих около 4-5 кг,но хапвах доста повече и все пак цигарите наистина убиват апетита, това е факт. Този път, следвайки съвета на А. Кар, наистина нищо не промених в навиците си- не спрях кафето, но както карах само на цигари, без ядене, сега съм без цигари, но се опитвам строго да следвам режим на хранене-салати, плодове, чай, вода, кисело мляко, всеки възможен миг движение. Засега, то си е само 2 седмици де, но...контролирам нещата. Момичетата по-назад в темите са дали доста съвети.
Поздравявам Иренчетооо и Мария, пожелавам успех на всички.
 Страшно ми хареса изразът на Ох'аман и си го присвоявам-   МНОГО Е ВКУСНО ДА ДИШАШ БЕЗ ЦИГАРИ!  bouquet

# 268
  • Мнения: 0
Ха, мацки, мъжове приемате ли или да се "спасяваме" самостоятелно?
 Чета ви от два дни и съм впечатлен...това, че си помагате, че покрай вас и други намират мотивация, че сте толкова задружни и приятелски настроени - едно на ръка, но... НО!!! Няма по-грамотен форум...или поне от тази тема, от вашия! Поздравления, дами! Впечатляващо!!!   


А, отплеснах се в хвалби и забравих за какво съм дошЕл!
Втори ден не пуша, не е да е най-лесното нещо на света, но пък и къде-къде по-трудни неща сме преживели! За вас, мамите пък - да не говорим! Ехеееей, 'ми вие давате живот, бива ли да си похабявате вашия с някаква отрова, че и да си плащате??? Едва ли има по-трудно, но и по-прекрасно нещо от това - да дадеш живот? Какво е някакво си спиране на цигари сравнено с нов човек? Несъвместимо сравнение! Хей, щом можете да дадете другимо, па макар и част от вас - живот, дайте си и на вас си нов живот - чист, красив, свободен! 
Успех, Дами!!!
Имам и един жокер, но е само за големи кризи! Simple Smile Обаче работи наистина, стига дечковците ви да са поне на 10г. Simple Smile

Последна редакция: ср, 13 ное 2013, 22:21 от yasobg

# 269
  • Варна
  • Мнения: 77
Здравейте, момичета,
преди точно месец и половина отказах цигарите. Минах си през бруталната настинка, която лекувах 2 седмици, афтички, странна пъпка на горната устна, ситни пъпчици по челото и т.н екстри нормални съпровождащи процеса, но има нещо което е странно и не знам дали е свързано. Първият ден на последния ми цикъл съвпадна с първия ден без цигара и от тогава не съм имала такъв, демек закъснява ми с 2 седмици, а през последните 3 години, закъснение повече от 2-3 дни не съм имала... направих си два теста, респективно отрицателни. Та мисълта ми бе, някоя от гордите бивши пушачки да е имала подобна драма ....

Общи условия

Активация на акаунт